Skocz do zawartości

318i pedał gazu "zacina się"


kwaterszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżo upieczoną posiadaczka wspanialego BMW 318i ale zauważylam maly mankament - otóz przy ruszaniu czasem blokuje się pedał gazu i nie mogę wcisnąć go przez chwilę a przy mocniejszym dociśnięciu nagle sie odblokowuje. Zastanawiam się czy to może być jakies poważniejsze uszkodzenie mechaniczne i to jest objaw czy np jest to kwestia przesmarowania czegos czy jakiejś małej korekty? Dzieki z góry za pomoc i prosze sie nie wysmiewac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym jest..., zacinanie pojawia się często po dłuższym nie używaniu auta. Jeżeli korzystamy z auta codziennie problem powinien zniknąć.

Z moich obserwacji wynika, że problem tkwi w lince gazu, która po prostu z biegiem czasu i kilometrów troszkę się zaciera w pancerzu. Rozwiązaniem jest jej wymiana.

 

Ja z dobrym skutkiem ratowałem się nasmarowaniem linki. Zdejmujemy plastikową osłonę przepustnicy, możemy zdjąć linkę z zaczepu, bierzemy strzykawkę z grubą igłą i wtłaczamy z 5-10 ml oleju w otwór pancerza linki. Wciskamy kilkakrotnie pedał gazu żeby rozprowadzić olej. Nie polecam WD-40 itp. ponieważ są za suche i nie zapewniają wystarczającego smarowania.

 

U mnie pomogło.

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Smarowanie oczywiście nie zaszkodzi, ale to nie ono jest przyczyną Twoich problemów z pedałem gazu, koleżanko kwaterszczak. W przepustnicy jest ogranicznik mający na celu nadmierne jej "cofanie". Jedź do kumatego mechanika, nakreśl mu tą diagnozę i pozwól zadziałać. :) Efekt gwarantowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Mozna, kilka srubek i wyjmujesz przepustnice. ja czyscilem jakims szprajem do czyszczenia silnikow, nitro i na naprawde uporczywy brud bardzo drobnym papierem sciernym. po tej operacji gaz sie juz u mnie nie zacina a czyscilem z 3-4 miesiace temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Trzeba czyścić przepustnicę, nawet szmatką się da ładnie usunąć nagar. Ja tak zrobiłem i zacinanie się pedału zniknęło jak ręką odjął.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.