Skocz do zawartości

Dostawienie spryskiwaczy w zderzaku w E39


Mlodye36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie, czy jest mozliwosc dostawienia spryskiwaczy lamp przednich.

Same spryskiwacze sa tanie na allegro ale czy trzeba sie liczyc z przerobkami czy poprostu moga sie wpiac pod spryskiwacze szyb?

Moze ktos tego typu "dostawienie" wyposazenia wykonal.

 

Dzieki za pomoc

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doposażyłem swoją bunie w spryskiwacze reflektorów. Kupiłem cały zestaw w serwisie kosztuje ok. 600 zł. Występuje tam wszystko co do śrubki, zbiornik,pompa, przewody,dysze,przewody. Nie można podłączyć pod spryskiwacze szyb bo jest za słaba pompa, spryski reflektorów działają co któryś takt spryskania szyby. Koszt zamontowania 300 zł. Działa super polecam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić uniwersalny zestaw spryskiwaczy i założyć samemu? Koszt ok. 100-200zł. Podejrzewam, że masz xenon i chcesz mieć też spryskiwacze, dobrze myślę? Zderzak w E39 jest tak przystosowany, że w każdym momencie można dołożyć spryskiwacze. Jak go ściągniesz to od spodu zobaczysz nacięcia, w których miejscach jest otwór na spryski. Wystarczy go wybić i już masz otwory. Jeżeli Ci się nie podoba sam spryskiwacz od uniwersalnego zestawu, to kupujesz ori (80zł/szt).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

posiadam E39 z 09.98r.

zakupiłem zderzak po lifcie ze spryskami (dysze + węże - połączone rozdzielnikiem w zderzaku) i PDC (listwy z czujnikami), w starym zderzaku nie miałem ani spryskiwaczy ani pdc z przodu, mam za to pdc z tyłu i oto moje pytania:

 

1) jak podłączyć spryski, wyczytałem, że trzeba dodatkową pompkę i wąż łączący pompkę z rozdzielnikiem w zderzaku, ale czy potrzebny jest dodatkowy zbiornik i gdzie się go montuje? jak to wszysko poskładać? czy trzeba dodatkowo jakoś zaprogramować działanie? jakie mogą być koszta?

 

2) jak podłączyć PDC z przodu, czy moduł, który mam z tyłu będzie ok. żeby to działało czy trzeba nabyć jakiś inny moduł, którędy puścić kabel od modułu do zderzaka przedniego? czy trzeba programować skoro już jest z tyłu PDC?

 

3) na koniec być może głupie pytanie (zderzak jest innego koloru niż samochód - czujniki w kolorze zderzaka, więc szykuje się malowanie), czy można pomalować czujniki na inny kolor, wydaje mi się, że wówczas będą cały czas piszczeć ale może działają na innej zasadzie?

 

może ktoś już przerabiał te rzeczy i dysponuje cennymi radami ew. zdjęciami jak to wszystko wykonać, żeby działało idealnie,

bardzo proszę o pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.