Skocz do zawartości

e30 cabrio po zamknieciu drzwi elektryczne szyby nie dzialaj


adacho

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ostatnio pojawil mi sie nowy problem,a mianowicie po zamknieciu dzrzwi (w bmw e30 325i cabrio)nie dzialaja szyby po otwarciu jest ok.Udalo mi sie zlokalizowac ze jest cos chyba nie tak z wylacznikiem swiatla wewnetrznego(maly przycisk przy drzwiach).Gdy go wcisne przy otwartych drzwiach szyby nie chodza po zwolnieniu go jest ok.lipa bo moge otwierac szyby tylko jak mam otwarte drzwi .Samochod ma juz swoje lata ale chcialbym nim jeszcze pojezdzic ladnych pare latek.Moze ktos juz kiedys z tym walczyl i podpowie mi jak pozbyc sie tego problemu nie idac po nitce do kłebka dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i poszukaj ew. zwarcia we wiązce przewodów z drzwi. :)

Bywa że po nastu latach izolacja przewodów się kruszy i robi się zwarcie - ja miałem taki przypadek z centralnym zamkiem

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam takie pytanko odnośnie szybek... czy da się nasmarować mechanizm elektrycznego opuszczania szyb albo coś w ten deseń?? Bo moje szybki opuszczają się tragicznie wolno i nie rzadko potrafią stanąć w połowie. Podnoszą się znacznie lepiej ale daleko im do ideału. Od strony kierowcy jeszcze jako tako to chodzi ale od strony pasażera czasami trzeba pomóc ręką. Szyber na początku też chodził trochę powolnie teraz jest już znacznie lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no niestety panowie moje szyby nie daja mi zyc

juz mylalem ze po problemie ,ale problem powrocil tym razem sprawdziklem wszystkie bezpieczniki i sa ok

a ja mam znowu ta sama historie dzrzwi otwarte dziala zamkniete nie jeszcze moment i wstawie se na korbe mam juz ich dosc stykologia mnie prezesladuje w tym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Za działanie szyb przy otwartych drzwiach odpowiada inny obwód, niż przy zamkniętych. To tak na początek.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam co do tych przekletych szyb spoko problem okazal sie bardzo blachy instalacja elektryczna okazala sie sprawna po sprawdzeniu przez elektryka

problem lezal w bezpieczniku wygladal na sprawny lecz byl uszkodzony prosta wymiana i po bolu dodatkowo prowdnice przesmarowane zostaly silikonem w sparyu i dzilala jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam panowie pytanko z tej samej budy

gdy mam poniesione szyby i opuszczony dach szyby przeniie stukaja o tylne pare osob podpowiadalo ze to wina uszczelek w drzwiach,gdy jednak chcialem kupic na allegro koles odpowiedzial ze to nie jest to winna uszczelek

dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,przeważnie trzeba tylne lekko opuścić żeby można było dobrze otwierać i zamykać.Przynajmniej tak u mnie jest ale to jest może coś nie w porządku może się lamie w pół,hehhe.A wracając do opuszczania szyb przy zamkniętych drzwiach to u mnie to norma.Przy zamkniętych drzwiach działają dopiero jak przekręcę kluczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz rozwiazale mialem problem z bezpiecznikiem

A co do tych szyb to tak lekko opuscisz i dach spoko sie da zlozyc,ale gdy chcesz pojezdzic bez dachu a pogoda jest wietrzna podnosisz wszystkie szyby i jazda ,wlasnie to podczas niej lewa strona szyb uderza jedna o druga podczas jazdy gdy wpadniesz w mala dziure prawa jest ok .

Odchylaja sie na boki i stukaja o siebie da sie z tym zyc,ale bywa uporczywe po dluzszsej jezdzie w dalsza trase przy wiekszych predkosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.