Skocz do zawartości

Wymieniać/nie wymieniac olej w skrzyni biegów/manualna


mike_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy zetknęliście sie z potrzebą wymiany oleju w skrzyni biegów? Dzwoniłem ostatnio do serwisu BMW w W-wie i gościu z warsztatu mi powiedział, ze trzeba wymieniać co 30-35 tys km? (zalecił ATF - taki sam co jest w układzie wspomagania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalalem z 30 tys temu mobilem przekladniowym (taki znalazlem w specyfikacji), nie ATF i zaczely mi biegi gorzej wchodzic, jak myslicie jak bede teraz zmieniac to zalac takim samym czy ATF?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też się zastanawiam nad wymianą tego oleju. Gdyby toś mądry mógł tylko sprecyzować jaki tam lać olej i ile go zakupić?

(530i, 2003 rok, manual)

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie BMW zaleca firmę CASTROL, polecam więc Ci link ten z mojego poprzedniego postu. Tam znajdziesz taką zakładkę "dobierz olej do swojego samochodu", wpisujesz model , rocznik, wersje a nawet przebieg i wyskakuje Ci wszystko co potrzebnego do Twojej Buni.

Wszyscy renomowani i wiodący producenci mazideł posiadają takie strony do doboru, ale jak już wcześniej wspomniałem BMW zaleca Castrola. Wiadomo wybór należy do Ciebie.

 

Zawsze możesz podjechać do jakiegoś dużego sklepu (np. INTER CARS lub pochodny, i nie wspominam o ASO) z częściami i oni maja tam taki program komputerowy w którym są zawarte wszystkie potrzebne zamienniki lub zalecenia do (raczej) wszystkich samochodów, wiem z doświadczenia bo Żonka pracuje.

 

Polecam tez książkę np:

http://allegro.pl/item954751781_bmw_serii_5_typu_e34_sam_naprawiam_samochod.html#gallery

tu jest napisane że to e34 ale to jest błąd, trzeba zadzwonić do sprzedającego i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Castrola znalazłem (wcześniej już tam byłem przed zmianą oleju w silniku :) ) tylko to:

http://img100.imageshack.us/img100/5412/olej.jpg

Z tego co wykminiłem to tam idzie Dextron III ? natomiast ile tego tam idzie - nie podano.

 

Odnośnie książki z allegro to mam ją na kompie w postaci PDF do e39 ( Sam naprawiam e39) - z tym że jeszcze tam nie szukałem;/

 

Pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.