Skocz do zawartości

wycięcie katalizatora bmw e32 730i, 188ps


hektorek106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko chciałbym się pozbyć katalizatora ,sonda jest właśnie za nim czy będzie jakiś problem jak go wytne? wiem że są wersje bez kata tylko słyszałem że jest inna sonda i komputer, z wiadomosci które czytałem na forach nie wiem już nic jedni piszą że auto jeszcze gorzej się sprawuje, proszę o jakąś konkretną poradę co do tego wycięcia kata--dane podają że wersje 730i bez kata ma większy moment i o 9km więcej a więc jak to zrobić? proszę o poradę i z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś chyba napisać,że sondę masz przed katem a nie za :D .Katalizator możesz spokojnie wyciąć,choć jeśli nie jest zużyty to nie ma sensu się go pozbywać .Mocy trochę przybędzie,szczególnie odczujesz różnicę jeśi twój kat jest "przypchany".W wersji bez kata,w miejscu niego znajduje się tłumik,sonda lamda nie występuje w wersji bez katalizatora.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w m30 :) Sonda lambda jest umieszczona przed katalizatorem,musi tam być,gdyż mierzy zawartość tlenu w spalinach,sygnały z sondy wysłane do sterownika silnika regulują skład mieszanki,oto dowód :D

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GA71&mospid=47338&btnr=18_0070&hg=18&fg=05

Jeśli ktoś Ci przerobił wydech i umieścił sondę za katem jest :duh:

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak masz rację sonda jest przed katalizatorem,sprawdziłem i mój wydech jest taki jak na rysunku,śliczne dzięki, myślę że jak wytnę kata to nic nie powinno się dziać bo szpec od bmw powiedział że za 2 dni znowu wstawię kata bo będzie źle silnik pracował, ja zamierzam wstawić coś takiego zamiast kata STRUMIENICA BMW/MERCEDES NIERDZEWKA !!! OD SS!! (numer 967357296) z allegro, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szpec" od BMW nie ma pojęcia co mówi :wink: ,jeśli kat jest zużyty spokojnie wycinaj,jak chcesz możesz założyć strumienicę jak ta z allegro,ale żadnych zalet nie odczujesz,ja proponuje zwykłe rury z nierdzewki (najmniejszy koszt i najmniejszy opór stawiany spalinom).
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie katalizatory to juz spory wydatek...tez jestem na etapie planowania wyciecia katow bo na 100 procent sa spalone...auto stracilo na mocy znacznie.Sa na allegro jakies strumienice o ksztalcie prawie identycznym jak te moje katalizatory ale czy uda sie w nie wspawac gniazda do sond bo ich nie chce sie pozbywac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinalem z tydzien temu katy i wiecej mocy totalnie nie oczulem.

Mechanior wspawal mi dwie rury z kwaski za sonda lambda.

Podobno teraz trzeba zrobic dolot by cisnienie sie wyrownalo..

Spaliny maja latwo wyjsc a powietrze ciezej wejsc i dlatego ciut wiecej pali (tak mi powiedzial)

Ogolnie nie robilby tego, auto glosniej zaczelo mi pracowac i mnie wkurw....

W srodku cisza oczywiscie ale z zewnatrz chodzi jak traktor..

NIE POLECAM no chyba ze wypalone, a strumienice i tak wstawie by lub jakies tlumiki by mi tak nie halasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.