Skocz do zawartości

[E90] ciężko wchodzą biegi


Berthold24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BMW E90 320D przebieg 48.000km

I u mnie problem z wrzucaniem jedynki i wstecznego jest na tyle powazny ze czasami nie mam mozliwosci iwch wrzucic mimo machania lewarkiem. Dodatkowo czasmi nie moge zrzucic biegu z jedynki lub dwoji na luz..... glownie kiedy na dworze jest zimno.

Ten typ tak nie ma - n ie tak jak moj.

 

JESLI KTOS ROZWIAZAL TEN PROBLEM - prosze o informacje co bylo powodem. Szukac w skrzyni czy w biegach. Wybierak?

 

Być może masz racje z ta temperaturą, w mojej 318D 98tyś km od kiedy zrobił się minus 2 razy nie mogłem wbić żadnego biegu (rano) tak jak zwykle, owszem jedynka zawsze miała lekki opór ale nigdy mi się to nie zdarzyło. Zobaczę co będzie dalej przy większym minusie, natomiast stuków żadnych nie słyszę jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nietylko wy macie ten problem, Dzis rano przy minus 10 odpalam auto i zaden z biegow niechce wejsc opor jest dosc duzy ,zgasilem go i znow pruboje,weszla jedynka ale po powrocie na luz znow ten sam problem, mysle ze wplyw na to ma temperatura ,poraddzie co robic i czy wy terz garazujecie auto na zewnatrz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam to samo. Dzisiaj ok -10, i absolutnie nie moge wrzucic biegu (dzisiaj to juz absolutnie zadnego). Macham tymi biegami i nic......

CO MOZE BYC?

auto ma 50.000 przebiegu...

 

I co najwaznieszje - ten problem wraca co zime. Latem tez jest srednio z jedynka, ale dzisiaj to juz absolutny koniec.

Ale jak auto sie toczy to biegi wchodza calkiem OK. Problem jest gdy stoi.

 

Kilka osob twierdzi ze poduszki pod sktrzynia, silnikiem....moze to to

dajcie jakies rady Panie i Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja garażuje po dachem ale na zewnątrz, pisałem już w innym poście że próbując wepchać jedynkę auto delikatnie próbuje jechać do przodu.

Rozmawiałem dziś z "fachowcem" BM CARS Mysłowice i przyczyn może być wiele, wysprzęglik, jakiś siłownik, płyn w wysprzęgliku, nie koniecznie sprzęgło.

Jutro jestem umówiony na diagnostykę wiec zobaczymy co na to wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem miejsce w garazu i zamierzam wjechac na noc i zobacze czy to cos zmieni, jezdzilem dzis dosc dlugo autem i powiem ze jak sie rozgrzal to problem znikl ,mam pytanie do Peszko czy u Ciebie jak startujesz po nocy to tez zaden bieg nie wchodzi? daj znac co tam wyjdzie po diagnostyce. Dodam tez ze podjechalem dzis do kilku macherow i diagnozy byly rozne jeden stwierdzil ze to prawdopodobnie moglo sprzeglo pasc i koszty okolo 3/4 tys,inny stwierdzil ze sprzeglo jest prawdopodobnie ok, skoro biegi po rozgrzaniu auta wchodza jak w maslo i niema rzadnych zgrzytow i byc moze olej do skrzyni ktos kiedys wymienial i wlal jakis badziew i w niskiej temperaturze gestnieje,cza ma ktos na to jakas rade?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem rano trzeba się nakombinować żeby wbić bieg najgorzej jest z 1 i wstecznym w momencie próby czuję jakby auto lekko ruszało a jak już wbiję i trzymam sprzęgło wciśnięte to mogę mieszać w każdą stronę ale jak odpuszczę sprzęgło i prubuję ponownie wbić bieg sytuacja się powtarza. Problem znika stopniowo z ilością przejechanych km tzn z rozgrzaniem się auta .Zauważyłem jeszcze że jak auto się toczy to łatwiej jest wbić bieg.Proszę o pomoc jeśli komuś udało lub uda się rozwiązać ten problem bo na pewno ten typ tak nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam 118d z 2005 z 64 tys km. sprawa wygląda tak samo jak u reszty. gdy auto jest zimne 1 wchodzi z oporem. biorąc pod uwagę ilość takich samych przypadków na tym forum muszę stwierdzić ze jest to całkiem normalne w bmw. Teraz gdy temperatura spadła poniżej zera

da się to bardziej odczuć.pozdrawiam

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kilka osób na forum twierdziło, że zmiana oleju w skrzyni biegów pomaga na trudności ze zmianą biegów. U mnie też zaczęla jedynka wchodzić z oporem ale po wymianie sprzęgła oraz dwumasy. Potem męczyłem się z tym problemem przez dwa lata, aż problem w zasadzie sam ustąpił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzis jest zupelnie inaczej ,auto stalo przez noc w garazu i wszystko jest ok,biegi wchodza lekko bez zadnego oporu,mysle ze przy takiej minusowej temperaturze kiedy auto, przebywa caly czas na zewnatrz pojawia sie ten problem,ja jak narazie to niewiem co zrobie ale raczej to oleje ten problem Pozdrawim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem miejsce w garazu i zamierzam wjechac na noc i zobacze czy to cos zmieni, jezdzilem dzis dosc dlugo autem i powiem ze jak sie rozgrzal to problem znikl ,mam pytanie do Peszko czy u Ciebie jak startujesz po nocy to tez zaden bieg nie wchodzi? daj znac co tam wyjdzie po diagnostyce. Dodam tez ze podjechalem dzis do kilku macherow i diagnozy byly rozne jeden stwierdzil ze to prawdopodobnie moglo sprzeglo pasc i koszty okolo 3/4 tys,inny stwierdzil ze sprzeglo jest prawdopodobnie ok, skoro biegi po rozgrzaniu auta wchodza jak w maslo i niema rzadnych zgrzytow i byc moze olej do skrzyni ktos kiedys wymienial i wlal jakis badziew i w niskiej temperaturze gestnieje,cza ma ktos na to jakas rade?

 

Tak dokładnie po nocy nie mogę wbić żadnego biegu. Dziś po diagnozie stwierdzono że w skrzyni raz jest za mało oleju a po drugie jest tam jakieś badziewie szare o dziwnej konsystencji (co prawdopodobnie jest przyczyną, pewnie jest rano na tyle gęsty że uniemożliwia wrzucenie biegu). We wtorek wymiana, mechanik potwierdził że już kilka osób było z tym problemem. W większości wypadków problem załatwiła wymiana oleju. Więc jestem dobrej myśli, dam znać jak będzie po wymianie.

Jeszcze jedno mechanik proponuje olej MTF LT2 ? 1,6l podobno wchodzi do skrzyni, cena za litr 148zł. Czy to odpowiedni olej?

Czy mógłby ktoś napisać jaki ma olej w skrzyni (jeśli wymieniał) i nie ma przy tych temperaturach problemu z biegami pod warunkiem że garażuje pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zmienić olej? Ja w swojej poprzedniej 320d też miałem ten problem, teraz mam 325d i nie mam problemu nawet przy -20 st. C. Widzę, że te kłopoty z wrzucaniem biegów dotykają tylko 320d.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zmienić olej? Ja w swojej poprzedniej 320d też miałem ten problem, teraz mam 325d i nie mam problemu nawet przy -20 st. C. Widzę, że te kłopoty z wrzucaniem biegów dotykają tylko 320d.

 

Mój ezgemplarz jest udany - żadnych problemów z biegami nie mam :roll:

Ale fakt, od oleju warto zacząć.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba u mnie pojawia sie ten sam problem

nie koniecznie rano gdy auto jest zimne ale czasami mam problem z "wbiciem" jedynki szczegolnie przy czestym pdjezdzaniu we Wroclawskich korkach

bede chcial zmienic olej w skrzyni ale obawiam sie ze to niestety nie pomoze (przynajmniej z tego co czytalem ale moze sie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie z tą wymianą oleju w skrzyni fajnie by było żeby pomogło ale czy ktoś zauważył że przy wyłączonym autku kiedy nie trzeba wysprzęglać biegi wchodzą jak w masełko? Myślę że jak by był to tylko olej to bez wysprzęglania na wył. motorze było by to samo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie z tą wymianą oleju w skrzyni fajnie by było żeby pomogło ale czy ktoś zauważył że przy wyłączonym autku kiedy nie trzeba wysprzęglać biegi wchodzą jak w masełko? Myślę że jak by był to tylko olej to bez wysprzęglania na wył. motorze było by to samo!

 

No tak nie próbowałem, jak wyjade w poniedziałek z grazu zostawie na mrozie i sprawdze czy da sie wbic bieg jak napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie juz sprawdzalem (przynajmniej u mnie) ale ja nie mam tego problemu na zimnym silniku tylko pojawia sie to czasami gdzies w korku itp

wystarczy ze dam 2 i za chwilke 1 i jest ok nawet nie "musze podjezdzać" (popuszczac sprzegla)

to z moich ostatnich obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzis zrobilem miejsce w garazu i zamierzam wjechac na noc i zobacze czy to cos zmieni, jezdzilem dzis dosc dlugo autem i powiem ze jak sie rozgrzal to problem znikl ,mam pytanie do Peszko czy u Ciebie jak startujesz po nocy to tez zaden bieg nie wchodzi? daj znac co tam wyjdzie po diagnostyce. Dodam tez ze podjechalem dzis do kilku macherow i diagnozy byly rozne jeden stwierdzil ze to prawdopodobnie moglo sprzeglo pasc i koszty okolo 3/4 tys,inny stwierdzil ze sprzeglo jest prawdopodobnie ok, skoro biegi po rozgrzaniu auta wchodza jak w maslo i niema rzadnych zgrzytow i byc moze olej do skrzyni ktos kiedys wymienial i wlal jakis badziew i w niskiej temperaturze gestnieje,cza ma ktos na to jakas rade?

 

Tak dokładnie po nocy nie mogę wbić żadnego biegu. Dziś po diagnozie stwierdzono że w skrzyni raz jest za mało oleju a po drugie jest tam jakieś badziewie szare o dziwnej konsystencji (co prawdopodobnie jest przyczyną, pewnie jest rano na tyle gęsty że uniemożliwia wrzucenie biegu). We wtorek wymiana, mechanik potwierdził że już kilka osób było z tym problemem. W większości wypadków problem załatwiła wymiana oleju. Więc jestem dobrej myśli, dam znać jak będzie po wymianie.

Jeszcze jedno mechanik proponuje olej MTF LT2 ? 1,6l podobno wchodzi do skrzyni, cena za litr 148zł. Czy to odpowiedni olej?

Czy mógłby ktoś napisać jaki ma olej w skrzyni (jeśli wymieniał) i nie ma przy tych temperaturach problemu z biegami pod warunkiem że garażuje pod chmurką.

 

Pytałem w aso o ten olej do skrzyni. W bawaria motors powiedzieli, że litr kosztuje około 100 zł brutto. Sprzedają tylko w 5 litrowych opakowaniach. Ja jeśli trzeba będzie wymienić, podjadę do aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie oleju (stary był wrecz czarny,przepracowany - dziwne), Po przejechaniu ok 40 km ewidentna poprawa mimo że narazie mam temp +1. Wcześniej jedynka wchodziła cieżko i ze skokiem w połowie, teraz 1 i wsteczny wchodza jak pozostałe biegi - normalnie. Zobaczę co będzie przy -10. W każdym bądź razie mechanik wyklucza awarie sprzegła, gdyby dalej był problrm przy minusowej temp, uważa że problem tkwi w samej skrzyni.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż temp.-7 stopni i niestety biegu nie da się wrzucić jak przed wymianą oleju, mało tego mimo że auto troszke sie rozgrzało po postoju też problem z wrzuceniem biegu, nawet po trasie 1000km problem z wrzuceniem 1 biegu. Czyli to nie olej... zadzwoniłem do warsztatu i twierdza że trzeba szukac innej skrzyni, bo do tej podobno nawet nie ma części. Sprzegło wyklucza poniewaz jak auto cały czas jedzie nie ma problemu z wrzucaniem biegów. Szukac innej skrzyni czy innego mechanika :mad2:

Czy skrzynia od 320D z 2008 jest taka sama w 318D z 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie problem powrocil dzisiaj we Wrocławiu -9 stopni i mialem kilkakrotnie problem z 1 i 2

widcznie trzeba mieszkac w cieplejszym klimacie ;) bo jak jest ok 0 i więcej to z biegami jest wszystko OK

bede wdzieczny za kazda informacje jak mozna pozbyc sie tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.