Skocz do zawartości

problem z kontrolkami na desce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich mam problem w bmw e39 530d z kontrolkami : abs i anty poslizgu nie wiem co jest grane wymienilem juz prawy czujnik i nic nadal swieci..

jak silnik jest zimny to swieci abs i anty poslizg licznik nie dziala i wskaznik paliwa tez a jak sie silnik zagrzeje i chwile poczekam to zaczyna wszystko chodzic bez zarzutu co to moze byc bo nie mam pojecia .

moze to wina plytki co jest umocowana do pompy absu bo czytalem na necie i nie wiem czy brac sie za to czy to moze byc co innego????

Opublikowano
  • Autor
chyba ze to przewody gdzies nie lacza i to moze jest przyczyna????
Opublikowano
ja miałem tak z powodu padającego alternatora i niedoładowanego akumulatora, objawy dokładnie takie jak mówisz, po wymianie alternatora problem znikł, zacznij może od sprawdzenia ładowania, w sklepach sprzedających akumulatory mają do tego sprzęt, jeśli to alternator to współczuje bo koszt zakupu nowego w serwisie pewnie wysoki, z zamiennikami do mojego autka był problem bo mam nietypowy alternator chłodzony wodą o bardzo dużej mocy jeśli u ciebie jest podobnie to podobno nie da się regenerować takich alternatorów :(

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Opublikowano
wiesz morze też być tak że bezpiecznik ci sie luzuje. umie w e39 było czasem też podobnie: przekręcam zapłon i na zegarach nic niedziałało. gasiłem odpalałem, ruszyłem samo przeszło. po dwuch dniach sprawdziłem i podociskałem bezpieczniki. okazało sie że pomogło. (polskie drogi) :8)
Opublikowano

A dlaczego wymieniłeś akurat ten czujnik?

Jakie błędy pokazuje komputer?

Opublikowano
  • Autor
bo jak sprawdzalem na komputerze to ten wyskoczy
Opublikowano
miałem podobny problem.U mnie zapalały się kontrolki dopiero po jakimś czasie usterką okazał się padnięty sterownik Abs (ten przymocowany do pompy abs) Po regeneracji u kolegi z forum zrobiłem już jakieś 6000tyś km i jest ok
Opublikowano
  • Autor

a wiec doradzasz zeby sprawdzic ta plytke co jest umocowana do pompy abs jak ja odkrece poczym widac ze jest uszkodzona ???

mogł bys dac mi namiary na tego znajomego ????dzieki z gory pozdrawiam:)

Opublikowano
  • Autor

a i mam jeszcze pytanie czy moze byc to spowodowane zmiana alusow???

17 profil 40 205???? a wczesniej mialem 16 profil 50 225???

Opublikowano

Czy może to być spowodowane wymianą felg raczej nie.Namiar do kolegi z forum nr gg:2921736

Poszukaj jako użytkownika na forum BIAŁY2005

Opublikowano
Witam miałem to samo ,uszkodzony był czujnik ABS w lewym tylnym kole po wymianie na używany oryginał wszystko ok ,podobne objawy daje uszkodzony sterownik przy pompie ABS przeważnie przejście do płytki od złącza....pozdrawiam
  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
a i mam jeszcze pytanie czy moze byc to spowodowane zmiana alusow???

17 profil 40 205???? a wczesniej mialem 16 profil 50 225???

.

 

takie koła do E39? trochę za małe, strasznie musi przekłamywać prędkościomierz (na razie nie działa :norty: ) jak 17" to 235/45

zmiana kół nie powinna tak mieszać pod warunkiem że wszystkie 4 koła masz takie same

stawiałbym na lewy tylny czujnik jak nie działa ci prędkościomierz, ale najpierw posprawdzaj wtyczki i przeczyść czujniki. Po zimie zwłaszcza takiej jak ta mogło coś zaśniedzieć, jak nie pomoże to przełóż prawy czujnik z lewym i zobacz czy pomoże (licznik powinien zacząć działać) nawet jak nie będzie działać ABS i ASC. w takim przypadku wymiana czujnika.

proponuję jeszcze posprawdzać wskazania z poszczególnych czujników na kompie. w przypadku gdy masz błąd połączenia z kompem to stawiałbym na sterownik-niestety :( .

 

napisz co wyszło.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Opublikowano

miałem to samo: na zimnym świeciły kontrolki i zegary nie działały, opisywałem swój problem kiedyś tu na forum. komp pokazywał czujnik lewy tył ale po zamianie czujników stronami nadal było to samo. posłałem sterownik do wspomnianego wyżej kolegi z forum(biały2005). po naprawie śmiga bez problemów.

pozdro

Opublikowano
ja mam to samo tylko że wszystkie liczniki mi dzialaja :? tzn predkosciomierz,paliwa,sredniego spalania.....na poczatku sie swiecily i gasly a teraz zpalily sie na stale :cry:
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
a i mam jeszcze pytanie czy moze byc to spowodowane zmiana alusow???

17 profil 40 205???? a wczesniej mialem 16 profil 50 225???

.

 

takie koła do E39? trochę za małe, strasznie musi przekłamywać prędkościomierz (na razie nie działa :norty: ) jak 17" to 235/45

zmiana kół nie powinna tak mieszać pod warunkiem że wszystkie 4 koła masz takie same

stawiałbym na lewy tylny czujnik jak nie działa ci prędkościomierz, ale najpierw posprawdzaj wtyczki i przeczyść czujniki. Po zimie zwłaszcza takiej jak ta mogło coś zaśniedzieć, jak nie pomoże to przełóż prawy czujnik z lewym i zobacz czy pomoże (licznik powinien zacząć działać) nawet jak nie będzie działać ABS i ASC. w takim przypadku wymiana czujnika.

proponuję jeszcze posprawdzać wskazania z poszczególnych czujników na kompie. w przypadku gdy masz błąd połączenia z kompem to stawiałbym na sterownik-niestety :( .

 

napisz co wyszło.

i dalem rade 2 czujnik wymienilem tylne absu i po problemie juz smigam rok i nie ma problemu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.