Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
A zmienne środowiskowe, ikona Mój komputer właściwości prawym przyciskiem myszy zamiast otwórz to właściwości , kliknij zaawansowane, na dole okienka zmienne środowiskowe , musisz wpisać wszystkie znaki poprawnie (;) ja się pomyliłem zrobiłem (:) a trzeba tak ;C:\Ediabas\bin , co Ci pokazuje po kliknięciu AdSsetup, czy pisze jakiś problem, jak nie to pewnie archiwum uszkodzone, ale jak kończy to powinno być ok, a spróbuj wejść przez C:\INPA\bin przez aplikacje INPA lub INPALOAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo, spróbuj Inpy nowszej 5.01 Ediabas 6.4.7 ona też pracuje z ADS tylko bez Update (aktualizacji) instalator 10.0.1 jak chcesz to Ci podeśle, ona trochę się łatwiej instaluje, ale ja tyle razy instalowałem i nie miałem problemów, nawet mam gdzieś to Ci mogę też wysłać, podaj adres mail :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego Kuboleoss, zrobiłem małą symulacje zainstalowałem na XP nową INPE z instalatora 9.0.7 w trybie ADS i muszę z przykrością stwierdzić że mi wyskoczył ten sam błąd co u Ciebie CreateFile_error , więc zainstalowałem INPE 5 z instalatora 10.0.2 też w trybie ADS i mam ten sam błąd, a zmieniłem w ediabas.txt na z ADS na

Interface= STD:OBD i wszystko jest OK INPA się uruchamia, i to jedna i druga, więc być może przyczyną jest że nie masz jeszcze fizycznie portu COM , zainstaluj i wgraj sterowniki to pewnie INPA ruszy, chyba że trzeba coś jeszcze zmienić, na pewno do disa, plik ediabas.txt w C:\Ediabas\Bin, musisz więcej poczytać, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem inpe 5 + spolszczenie i działa ok ,skasowałem błąd poduszki i check engine , ale teraz problem bo w zakładce engine nie ma mojego silnika czyli n47 i pytanie dlaczego ? za stara wersja ? czy trzeba zmieni z obd na Can ?

pozdr

DAniel

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To sobie dopisz w C:\EC-APPS\CFGDAT plik E90.ENG pod engine tam gdzie są silniki:

ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 dla N47 ,

ENTRY= n47tuds,DDE 7.X dla N47TUDS 2009r,

ENTRY=,,

ENTRY= n47t,DDE 7.X dla N47T 2011r,

 

i zobacz czy w C:\EC-APPS\sgdat są pliki (jak ich nie ma to się nie połączy) DDE7N47.ipo n47t.ipo n47tuds.ipo i sprawdź z którym się połączy ale pewnie to będzie pierwszy czyli DDE7N47 jak nie ma to zainstaluj nowszą INPE dla nowszych to INPA FXX ale i tak będziesz musiał dopisać w E90.ENG, otwórz plik w notatniku (E90.ENG), (jak masz w języku angielskim, jak w niemieckim to plik E90.GER), możesz zapisać tylko pierwszy, jak się połączy to wystarczy, jak nie to drugi, jak nie ten to trzeci, ale zapisać możesz wszystkie i próbować, jak masz starszą inpe to masz tylko DDE7N47

Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, tutaj masz filmy instalacji inpy i Disa na ADS wszystko, krok po, kroku zrobione przez moderatora http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/Dis_v44+instrukcja+instalacji+Filmy

Lub zainstaluj dodatek XP SP3 do Windowsa XP , jak nie masz, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam, to dziwne że nie masz, tak się zastanawiam czy patrzysz w odpowiednie okienko, to na górze zawiera zmienne środowiskowe użytkownika i tam często są tylko dwie zmienne, na dolnym są administratora, przewiń trochę niżej powinna się tam znajdować, klikasz na nią i wciskasz edytuj jedziesz kursorem do końca i wpisujesz.

Lub jest inna możliwość aby dodać do zmiennych, zainstaluj Standard Tools (tylko ze starszej INPY nie 2.12 lub 2.11 te nie mają ADS) z nowszej INPY 5 zaznacz podczas instalacji tylko ediabas i inpa, ta aplikacja sama zapisuje w zmiennych środowiskowych i masz gotowe, zaznacz ADS, po instalacji wejdź w C:\Ediabas i C:\EC-APPS i usuń fizycznie oba pliki, w zmiennych pozostanie ci wpis (czyli cały Ediabas i EC-APPS\INPA) i zainstaluj Instalator (9.0.7), ale i tak nic się nie zmieni, trochę przeczytałem, jak nie masz portu Com RS232 to będzie pojawiać się taka informacja, przy próbie uruchomienia INPY w trybie ADS, pojawi się error.

Możesz dopisać zmienną, kliknij nowa i dopisz u mnie wygląda ona tak ( to kopia z mojej):

W nowej nazwa zapisz Path

wartość zmiennej zapisz %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\Ediabas\bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jak już wszystko ustawisz to zrób sobie kopie zapasową (spakuj Winrar lub innym) , z Disem są czasami problemy i trzeba od nowa ustawiać, ja usuwam i na to miejsce mam kopie, wszystko działa jak z oryginałem, powiem Ci że ja nie wyłączam, tylko zawieszam (wciskam pauzę II w Vmware), jak wyłączyłem to nie wykrywało mi głowicy. powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, na win 7 64bit to najlepiej Standard Tool 2.12 i inpe 5.06

Na tym chomiku jest cały zestaw http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW

INPA_EXX 5.06 NCS 4.0.1.rar to dla windowsa 7 64bit dla 32bit też, instrukcja w środku krok po kroku wszystko w jednym folderze.

 

Ściągnąłem i wyskakuje taki komunikat

http://www.wrzucajtu.pl/wrz/de28d5d4f4e43b71dc37ecf4b2083110108.162.210.2121.png

 

jak klikne ok to pojawia sie takie coś

http://www.wrzucajtu.pl/wrz/fd2d4f27b9d142c093d088061200d0d3108.162.210.2122.png

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jasne że pomogę ten błąd to 18 = IFH - 0008 : Nieprawidłowe podłączenie interfejsu / IFH - 0018 : Inicjalizacja obsługi interfejsu czyli problem z interfejsem jak ja odłączę interfejs i uruchamiam INPE klikam na sterownik np. DDE7 to mam ten sam błąd, aby go uruchomić muszę być podłączony do samochodu z silnikiem DDE7,

a przede wszystkim musze podłączyć fejs pod USB

Uruchom OBDsetup i sprawdź wartości wszystkie powinny być OK, jak nie to trzeba zmienić!

tutaj wskazówki viewtopic.php?f=97&t=74640&start=2565

 

Podłącz interfejs do USB i sprawdź w menadżerze urządzeń czy jest wykrywany jako Porty (COM i LPT otwórz je i zobacz czy jest USB serial Serial Port (com1) jeśli go nie zobaczysz to znaczy że nie jest zainstalowany i trzeba go od nowa zainstalować jeśli port będzie inny niż COM1 to musisz zmienić .

Klikasz na ten port, prawy myszki klikasz właściwości

- w ogólnych będzie pisać czy urządzenie działa poprawnie

-wchodzisz w ustawienia poru , klikasz zaawansowane

-ustawiasz numer portu na COM1

-ustawiasz Odbioru-4096 bajty Transmisji 4096 bajty

-Czas opóźnienia na 1 (msek)

- klikasz OK OK

 

-Wchodzisz do C:\Ediabas \BIN plik ediabas otwierasz i sprawdź ustawienie czy jest takie Interface =STD:OBD jak nie to zmień na takie

Lub C:\Ediabas\ Ediabas-Konfigurator i kliknij Ediabas-Konfigurator ustaw Pfad zur Konifgurationdatei na C:\EDIABAS\BIN\EDIABAS.INI

ustaw w Interface na Interface STD:OBD kliknij Anden później zakończ ENDE

wejdź w C:\Ediabas\ Bin kliknij na plik OBD i sprawdz ustawienia te powinny być takie

[OBD]

Port=Com1

Hardware=OBD

RETRY=ON

 

(jak chcesz inny numer portu COM to w tych miejscach zmieniasz na inny numer portu od 1 do 9)

jak nie pomoże to pisz możesz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z uruchomieniem interfejsu ADS (RS232 COM) na wirtualnej maszynie. INPA i DIS zainstalowane na dwóch osobnych wirtualnych maszynach, DIS bez problemu przechodzi test API. Problem w tym, że INPA na wirtualnej maszynie tak jakby nie widziała portu COM mimo, że w ustawieniach wirtualnej maszyny INPA jest dodany bezpośredni dostęp do portu COM komputera (DELL D830 z fizycznym RS232). Czy ktoś już rozwiązał podobny problem???

 

Dzięki, pozdrawiam Vikingb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podobno Inpa na ADS nie chodzi w wirtualnej maszynie musi być bezpośrednio na systemie na XP lub na innym

Zainstluj INPE 3 ediabas 6.4.3 lub INPE 5 Ediabas 6.4.7 (standard tools 2.3.0) bezpośrednio na systemie, głowice tez bezpośrednio i tak uruchom Dis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Inpa na ADS nie chodzi w wirtualnej maszynie musi być bezpośrednio na systemie na XP lub na innym

Zainstluj INPE 3 ediabas 6.4.3 lub INPE 5 Ediabas 6.4.7 (standard tools 2.3.0) bezpośrednio na systemie, głowice tez bezpośrednio i tak uruchom Dis

 

1. Chodzi o konkretną odpowiedź a nie typu "Podobno....."

2. Na XP działa to wiem, mi chodzi o konfigurację gdzie system gospodarza jest Windows 8.1 x64 a INPA i DIS to dwie wirtualne maszyny (VMware v.10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nerwus :wink:

 

System gospodarza i gościa oraz INPA żadnego błędu nie zgłasza, zasoby systemu gospodarza i systemu gościa to 03F8-03FF (o ile o to Tobie chodzi).

Wydaje mi się, że problem leży w "przejściu" COM gospodarza <-> COM gościa.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że w biosie ustawiony com na porcie 1 pracuje w zakresie 03F8-03FF

Zakładam że masz poprawnie zainstalowane wszystko na vm.

Dodajesz port com do vm, ustawiasz jako 1, zaznaczasz powera

 

W ediabas.ini ustawiasz std:obd, w obd.ini port com1 ot cała filozofia.

 

Jeśli w menedżerze masz dwa porty com możesz spróbować ustawić w obd.ini port com2 jeśli nie działa na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że w biosie ustawiony com na porcie 1 pracuje w zakresie 03F8-03FF

Zakładam że masz poprawnie zainstalowane wszystko na vm.

Dodajesz port com do vm, ustawiasz jako 1, zaznaczasz powera

 

W ediabas.ini ustawiasz std:obd, w obd.ini port com1 ot cała filozofia.

 

Jeśli w menedżerze masz dwa porty com możesz spróbować ustawić w obd.ini port com2 jeśli nie działa na 1.

 

1) 03F8-03FF - zgadza się

2) instalacja INPA jako ADS czy OBD ??? (bo ja instalowałem jako ADS)

3) Connect at power on - zaznaczone

4) W ediabas.ini już zmieniłem wpis, jednak pliku obd.ini nie mam wcale ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.