Skocz do zawartości

535i spadły paski, brak wspomagania


thronee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kilka dni temu kupiłem 535i w automacie (nie jest to moja pierwsza styczność z tą marką, wcześniej miałem 528i). Dzisiaj coś zgrzytnęło i spadły wszystkie paski, zrobiłem zdjęcia:

 

http://img710.imageshack.us/img710/491/zdjcie055b.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/6184/zdjcie054g.jpg

http://img386.imageshack.us/img386/420/zdjcie053q.jpg

 

Gdy kupowałem auto widziałem że obroty trzyma poniżej pierwszej kreski co oznaczało że są ewidentnie za niskie, jednak nie przejąłem się tym bardzo gdyż myślałem że to kwestia ich regulacji. Czuć było na jałowym leciutkie wibracje, tak jak by silnik był czymś obciążony. Dzisiaj zrobiłem 50 km i jakis 1 km przed dojechaniem do domu musiałem mocno przyśpieszyć. Nacisnąłem pedał gazu, wcisnęło w fotel i nagle coś gruchnęło tak jak by tłumik odpadł i szorował o ziemię. I tak gruchotało coś przez 20 sekund, nagle ucichło. Zapaliła się kontrolka akumulatora, wspomaganie przestało działać. Nie zatrzymywałem się, do parkingu miałem jakieś 500 metrów. Dojechałem, zgasiłem.

 

O dziwo silnik odzyskał normalne obroty i zaczął pracować dużo ciszej i kulturalniej !

 

Co teraz? Jechać do serwisu na kołach czy laweta? Czy coś mogło się silnikowi stać, pogruchotać coś w środku?

Edytowane przez thronee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OMG :!: Cos ci w samochodzie gruchnelo, zapalily sie kontrolki a ty dalej gaz :?: :mad2: Jeszcze tylko "RAKIETU" mogles zrobic. Tak jak kolega poprzednik napisal, na owym pasku jest pompa wody, ktora wpompowywuje chlodna wode z chlodnicy do silnika i wypompowywuje gotujaca sie. Kolega deklaruje, ze nie jest to pierwsze BMW, takze za pewne wie, ze przegrazanie to jedyny sposob na zniszczenie tych silnikow. Gratuluje koledze wyobrazni :!:

Nowy pasek w ASO kosztuje chyba 70zl (70 lub 170 nie pamietam dokladnie).

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG :!: Cos ci w samochodzie gruchnelo, zapalily sie kontrolki a ty dalej gaz :?: :mad2: Jeszcze tylko "RAKIETU" mogles zrobic. Tak jak kolega poprzednik napisal, na owym pasku jest pompa wody, ktora wpompowywuje chlodna wode z chlodnicy do silnika i wypompowywuje gotujaca sie. Kolega deklaruje, ze nie jest to pierwsze BMW, takze za pewne wie, ze przegrazanie to jedyny sposob na zniszczenie tych silnikow. Gratuluje koledze wyobrazni :!:

Nowy pasek w ASO kosztuje chyba 70zl (70 lub 170 nie pamietam dokladnie).

 

Spokojnie, dotoczyłem się jedno skrzyżowanie dalej, zaparkowałem i zgasiłem. Trwało to nie dłużej jak minutę. 528 nie sprawiła mi ani razu takiego prezentu :wink: .

 

Pompa wspomagania też jest napędzana tym paskiem? w takim razie jakie mogą być jeszcze uszkodzenia? Pompa wody do wymiany? Macie może schemat jak to mniej więcej wygląda? I czy trzeba zdejmować cały przód by się do tego dostać?

Edytowane przez thronee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak.

 

Ja mysle, ze auto nie jest winne. Ja mysle, ze ludzie ludziom sprezentowali ten los...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem cos podobnego. Rozwaliło się łożysko pompy wodnej i kulka z tegoż łożyska zablokowała wałek pompy który gwałtownie się zatrzymał. Skutkiem potężnego szarpnięcia paskami była kompletna roz.... ducha. Poleciały wszystkie paski, napinacz, oczywiście pompa wodna i dodatkowo pompa wspomagania. Rzecz jasna dalsza jazda w takich warunkach to byłby mord na silniku.

Dodam jeszcze od siebie specjalnie dla zwolenników stronnictwa „gaz do kuchenki „, że z pewnością zawinił gaz. Zresztą nie tylko w tym przypadku. Ostatnio zgubiłem ważne dokumenty i tu także z pewnością zawinił gaz. Musiał mnie rozkojarzyć bo za dużo myślałem gdzie się wybiorę na urlop za zaoszczędzoną ze względu na jazdę na gazie kasę.

 

PS

Wybrałem w tym roku Kanary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przerabiałem cos podobnego. Rozwaliło się łożysko pompy wodnej i kulka z tegoż łożyska zablokowała wałek pompy który gwałtownie się zatrzymał. Skutkiem potężnego szarpnięcia paskami była kompletna roz.... ducha. Poleciały wszystkie paski, napinacz, oczywiście pompa wodna i dodatkowo pompa wspomagania. Rzecz jasna dalsza jazda w takich warunkach to byłby mord na silniku.

Dodam jeszcze od siebie specjalnie dla zwolenników stronnictwa „gaz do kuchenki „, że z pewnością zawinił gaz. Zresztą nie tylko w tym przypadku. Ostatnio zgubiłem ważne dokumenty i tu także z pewnością zawinił gaz. Musiał mnie rozkojarzyć bo za dużo myślałem gdzie się wybiorę na urlop za zaoszczędzoną ze względu na jazdę na gazie kasę.

 

PS

Wybrałem w tym roku Kanary.

http://www.epicallyfunnypictures.com/FunnyPictures/ORLY/orly128515473836792701.jpg

:8)

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie części plus robota 2400 aso katowice, przerobiłem temat w styczniu, mnie rozleciało się łożysko na pompie wody, rozwaliło 2 termostaty i prawdopodobnie alternator bo spadł ten pasek :D ten pasek jest od wszystkiego :D, tyle że alternator przerobiłem dopiero w marcu bo początkowo było z nim wszystko ok :( albo przynajmniej mnie sie wydawało ze wszystko ok, w tej cenie sa wszystkie rolki napinacze pompa wody i pasek plus robocizna Edytowane przez Misi333k

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Prawdopodobnie zablokowało jedno z kół pasowych lub rolkę i to spowodowało zrzucenie paska .Tak jak pisał MackoMan sprawdz czy wszystko się obraca. A to na marginesie. Panowie proszę bez przesady.To że coś się posypało w silniku to nie powód żeby dawać od razu po heblach i powodować kolizję. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.