Skocz do zawartości

[e39] Kolejny ale tym razem inny problem z pokrywą bagażnika


PaKoS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tematów z pokrywami bagażnika znalazłem już kilka, ale w żadnym nie było opisanego mojego problemu. Przynajmniej ja nie znalazłem czegoś takiego a trochę czasu poświeciłem.

 

Od dwóch dni nie otwiera mi się zamek w bagażniku (siłownik popuszcza klape ale zamek jej nie otwiera). Otwieranie nie działa zarówno z pilota jak i z przycisku w środku pojazdu. Dodatkowo w tym samym czasie zaczęła mi się dziac jeszcze jedna dziwna rzecz, otóż otwierając samochód centralnym zamkiem otwiera mi się szyba w tylnej klapie i co dziwne zamek od otwierania szyby cofa się dopiero po kilku sekundach.

Wszystko dla mnie wygląda tak jak by centralny zamek zamiast zamku w klapie bagażnika otwierał szybę.

 

Problem dosyć uciążliwy wiec proszę tęgie głowy tego forum o pomoc.

 

Aha i jeszcze jedno pytanie: Czy można to jakoś zdiagnozować np w INPIe?? Albo czy takie otwieranie jakoś się koduje w NCSie??

Jeżeli tak to proszę o podpowiedzi bo zarówno w INPIe jak i w NCSie stawiam dopiero pierwsze kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie napiszę, najpierw sprawdź stan kabli w łączeniu gumowym między klapą, a karoserią. Ukruszenie izolacji elektryki w tym miejscu to przyczyna 90% usterek. Nastepne 10% to usterka zamka klapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak napewno zrobie, ale dopiero jutro rano. Tylko dziwne wydało mi się to, ze zaczęła otwierać się tylna szyba, ale faktycznie najpierw sprawdzę przewody a jak to nie pomoże to ..... to właściwie nie wiem :D będę się później martwił i dalej nękał forumowiczów.

 

Pozdrawiam i dziękuje za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie tej instalacji w tylnej klapie turinga nie jest takie proste. Przewody są ukryte w zawiasie i trzeba go rozkręcić a i tak nie za wiele tam widać. Przecierająca się wiązka w tym miejscu to częsta usterka w Turingach E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie jest to proste :? właściwie to nie wiem jak się do tego zabrać bo klapa się nie otwiera tylko sama szyba. :mad2: Ale umówiłem się ze znajomym blacharzem który powiedział, że na pewno coś na ten problem poradzimy :) chłopaki u niego w warsztacie bebeszą kilka samochodów w tygodniu wiec myślę że sobie jakoś poradzą :D

 

Oczywiście jak będą jakieś efekty zdam relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak napisali inni koledzy, może to być wiązka przewodów w zawiasach. U mnie był podobny przypadek. Jak włączyłem wsteczny bieg otwierała się klapa a po kilku sekundach sama się zamykała. Problem-przetarte przewody. Jeśli nie możesz otworzyć klapy to połóż siedzenia. W schowku z kluczami (tym na klapie) jest cięgno awaryjnego otwierania. Sprawdzenie wiązek w zawiasach jest banalnie proste. Wystarczy otkręcić wkręty mocujące plastykowe osłony zawiasów i widać, co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam problem z klapą usunięty. Tak jak wszyscy pisali przyczyna leżała w przetartej a raczej załamanej wiązce w zawiasie.

 

Jednak po usunięciu usterki podczas otwierania z kluczyka pokrywy bagażnika zamiast całej klapy otwiera mi się tylko szyba. Klapa oczywiście już się otwiera, ale tylko za pomocą przycisku a nie z pilota jak było wcześniej. Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.