Skocz do zawartości

Skąd $$ na auto


gaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Podam przyklad wg. allianz

bez znizek za BMW 1.8 10 lat :

OC - 1892 zl

AC - 2265 zl

 

 

Ładnie, ja mam 1800pln ze zwyżką 30% w PZU, w każdym razie widzisz Gaceq, w sumie ponad 4000pln rocznie na samo ubezpieczenie, za auto z roku 95. Nawet nie chodzi o to, że jak auto się zepsuje to będzie ból, ale jak np. będziesz miał dodatkowe, nieprzewidziane wydatki (kobieta w ciąży, remont mieszkania itp. itd.) to wtedy całą zabawę z wozem i kredytem o kant wiesz czego możesz rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar brać kredyt to nie bierz kredytu na samochód tylko gotówkowy wtedy AC ci odchodzi płacisz sobie tylko OC :D a najtaniej w tej chwili w ubezpieczeniu auta jest chyba w generali ja płacę za 1.8 z 30% znizki niecałe 700 stówexów na rok :lol: a i coś dla wszystkich właśnie podniosły wszystkie firmy ubezpieczeniowe OC o 20% :cry2: to tak dla informacji jak by ktoś nie wiedział.
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że tak dokładnie mnie o wszystkim informujecie ale naprawdę nie musicie się martwić o ubezpieczenie auta.

Co do kredytu to zrezygnowałem z "auto-kredyt" tylko kredyt na dowolny przedmiot (czy jakoś tak :) )

Muszę sprawdzić jeszcze 2 banki w mieście i dopiero wtedy się dowiem :)

 

PS

Pytanie może nie w temacie kredytu ale chodzi mi o znaczące różnice między serią 3 a 5 z silnikiem 2.0.

Pytanie który wybrać było by głupie ale czym się różnią (oprócz wyglądu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto które wybierzesz będzie sprawne, to nie będziesz miał wyrzutów, i 3ka i 5ka daje dużo radochy. Natomiast różnice - przestronność wnętrz, masa, ceny części eksploatacyjnych (gdzieś jakiś czas temu sprawdzałem ceny wahaczy przednich - E36 ok 380 pln, a e34 ponad 500). Mogą się różnić spalaniem, ale minimalnie. 5ka jest lepsza na dłuższe trasy (wg mnie trochę ciasnawa, ale wcale nie znaczy to że nie jest komfortowa, wręcz przeciwnie). Do miasta lepsza jest trójka, jest przede wszystkim mniejsza. Różnica jest też w komforcie, w tym względzie, że 3ka jest trochę sztywniejsza, ma bardziej sportowy charakter, a 5ka jest wygodniejsza i bardziej spokojna w prowadzeniu. W sumie zależy czego chcesz od wozu. Wg mnie jeśli zależy ci na naprawdę tanim wozie, to e30 316/318/320 będzie ok, są tanie, a części jest od groma i są też tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka inna być nie może :mrgreen:

 

Ale wiesz co kręci mnie jeszcze jedno pytanie dotyczące zniżek do ubezpieczenia.Mój ojciec ma prawko 27 lat ale jeździł autem brata (z tego co wiem nie było zarejestrowane na nich dwóch) Nie miał żadnych stłuczek to ma jakieś zniżki czy jest na zerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie napalaj się zbyt mocno. Zobacz gdyby był teraz rok np. 2003, za e36 trzeba było dać min. 18-19 tys żeby dojechać nią do domu. Za te 10-12 to można było kupić e30 np. z 1990. Gdybyś wziął na nią kredyt, to skończyłbyś spłacać za rok i zajadałoby Ci większość pieniędzy. Teraz takie e30 jest warte max 6000, a za rok?...wiesz o co mi chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.