Skocz do zawartości

Opinie o "trójce" coupe-cabrio.


mkg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Noszę się z zamiarem zakupu 3-ki coupe-cabrio (benzyna - 4 lub 6 cylindrów).

Z przyjemnością poznam Wasze opinie co do tego modelu tj. jak zachowuje się w eksploatacji, czy nie występują problemy z dachem, czy eksploatacja całoroczna jest bezproblemowa, jak ze sztywnością nadwozia itp.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

chyba za dużo się nie dowiesz

jakis czs temu spotkałem użytkownika 320i cabrio to stwierdził, że dach nieco skrzypi na dziurach

sam robie przymiarki do zmiany na e93, ale nie wiem czy warto tak dużo dopłacać

Niestety nigdzie nie dorwałem trójki do jazd testowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie jeździ taka, 2008 rok z silnikiem 35i (benzyna, podwójne turbo, 306KM). Samochód kupiony nowy w salonie, do dzisiaj żadnych problemów, żadnych napraw gwarancyjnych. Przebieg nieco ponad 40kkm. Przy tym przebiegu trudno jest pisać o jakiś mankamentach. Przyjemność z jazdy olbrzymia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego ja mam e46 330 Ci automat z 09/2001 roku zrobiłęm już nią ponad 30 tyś km (od września 2009) i

- na początke oleje + filtry (silnik, skrzynia)

- wymieniłem przepustnice powietrza bo stukała

- klocki i tarcze p+t

- regeneracja maglownicy bo stukala

- chłodnice wody bo ciekła - taka już kupiłem

PLUSY

+ może nie uwierzysz ale spalanie max 13l/100 km (zaraz będą opinie że to nie możliwe - zapraszam:))

+ przyspieszanie, elastyczność, wygląd

+ układ kierowniczy bajka

+ przy mrozach - 20 st.C na akumulatorze na którym jest data produkcji 2001 rok zapala od 1 strzału :)

+ widok w lusterku wstecznym miny panów w VW pasatach z 2009/2010 roku bezcenny

+ a zrobiłęm mały psikus założyłem na klape oznaczenie 318 Ci hehehe, bo przecież nie zrobie M/// bo po polskich drogach jeździ ich więcej niż opuściło fabrykę w Bawarii :)

MINUSY

- przy 160 km/h szumi mi ustrzelka w drzwiach kierowcy masakra

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko zależy od modelu i rocznika, jakiego szukasz. Bo jeśli 2008 z przebiegiem <50kkm, to bierz w ciemno.

Ja swego czasu pośmigałem testowo 325i e46 manual w cabrio. Rocznik 2002, przebieg ori 150 tys. W porównaniu do budy zamkniętej auto było głośniejsze, tak od 50 km/h. Ale bez przesady, wszystko w bardzo rozsądnych granicach. Powyżej 120 km/h było już dość głośno plus szum na przednich uszczelkach, podobnie jak w niektórych coupe przy odstającej szybie.

Prowadzenie, elastyczność itd. troszkę na plus w porównaniu do coupe (może czasem tylko subiektywne złudzenie, bo i doznania większe przy otwartym dachu). Na spalanie nie patrzyłem :D

W aucie, które opisję była do wymiany tylko mata fotela pasażera, reszta bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja jeżdżę bmw e46 cabrio 2002r. mam ją od dwóch lat. silnik 318 Ci. 143 konie - wiekszego bym nie ywkarmił :)

mam bardzo dobre zdanie o tym autku, nic mi sie z nim nie dzieje, wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne. nic mi nie przewiewa ani nie przecieka, brezencik po prostu marzenie. najlepszy chyba sposrod cabrioletow. niestety musze go sprzedac bo kryzys dal o sobie poznac. jesli ktos chce takie autko to szczerze polecam jako uzytkownik. wygoda i prestiz - innymi slowy radosc z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.