Skocz do zawartości

320d problem z prawym ksenonem, nie zapala się zawsze.


piotrek1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam problem z jednym ksenonem prawym. Problem najpierw polegał na tym, że czasem prawy ksenon zapalał się troszkę później od lewego, potem było tak, że jak się nie zapalił to wystarczyło zgasić i ponownie zapalić światła. Teraz jak się nie zapali od razu( bo czasem zapala się bez problemu) to już często nie wystarcza zgaszenie i ponowne zapalenie świateł, tylko po ponownym uruchomieniu silnika zapali się normalnie.

 

Czy ktoś wie co może być przyczyną, czy brak masy??? Proszę o pomoc... A tak na marginesie to cieknie mi prawy spryskiwacz lefrektora i jak sprykuje lampę to dużo płynu wylatuje od środka i spływa po nadkolu na ziemię!!!

 

Dzięki

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak było i myślałem że gdzieś nie styka ! ale po wymianie aku na nowy problem znikł!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno żarnik. Też tak miałem, takie same objawy. Tak jak Ci radzą zamień żarniki w lampach i będziesz miał pewność. Żarniki Philips na Allegro po sto parę złotych, podróbki koreańskie po trzydzieści parę. Świeca tak samo tylko krócej wytrzymują, 1-1.5 roku. W podróbkach masz możliwość wyboru barwy światła. Było o tym bardzo dużo pisane na forum.

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo, tyle że najpierw zmienił kolor na purpurowy, oczywiście kupiłem nowy ksenon. Ten co się skończył siedział od nowości(2001)

 

 

Jaki koszt jest nowego ksenona?

 

 

za oilservice, wymianę znaczka na masce i ksenona w tym robociznę zapłaciłem 700zl, niestety na moje nieszczęście zapodziałem rachunek, wiec nie pamiętam dokładnie co ile kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam to samo tylko ze z lewej a mianowicie nie zapala sie zawsze !!! czasami trzeba parę razy włączyć i wyłączyć światła i po paru próbach zaskakuje !!!!! Czy to tez wina żarówki a może elektryka ???????
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam to samo tylko ze z lewej a mianowicie nie zapala sie zawsze !!! czasami trzeba parę razy włączyć i wyłączyć światła i po paru próbach zaskakuje !!!!! Czy to tez wina żarówki a może elektryka ???????

 

Koledzy piszą, że to wina żarnika, więc wymienię żarnik i zobaczymy!!! Panowie czy do moich lefrektorów po lifcie z 2002r będą pasować te żarniki z allegro?

http://moto.allegro.pl/item910670732_d2s_xenon_zarnik_do_bmw_vw_audi_renault_warszawa.html

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to D2S - do lamp soczewkowych , będą pasować, sam mam takie. Polecam barwę 6000K - dobry kompromis między ładną barwą światła (leciutko niebieska) a widzialnością. Żarnik spokojnie wytrzymuje rok, jakieś 20-25 tyś km na światłach. Jeśli chcesz oryginał to barwa będzie 4300K , dużo większa żywotność - 100-150 tyś km , cena ok 130 zł na Allegro.

Decyzja należy do Ciebie, ja wybrałem tańszy wariant za 35 zł, taki jak w Twoim linku.

 

Wymiana bardzo prosta. Wyjmij kluczyki ze stacyjki żeby mieć pewność że zapłon jest wyłączony, zdejmij gumowe osłony, odkręcasz bodajże w prawo oprawkę z przewodami , a potem tak samo cokół wokół żarnika.

Edytowane przez slawoj78

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to D2S - do lamp soczewkowych , będą pasować, sam mam takie. Polecam barwę 6000K - dobry kompromis między ładną barwą światła (leciutko niebieska) a widzialnością. Żarnik spokojnie wytrzymuje rok, jakieś 20-25 tyś km na światłach. Jeśli chcesz oryginał to barwa będzie 4300K , dużo większa żywotność - 100-150 tyś km , cena ok 130 zł na Allegro.

Decyzja należy do Ciebie, ja wybrałem tańszy wariant za 35 zł, taki jak w Twoim linku.

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz!!! Wybiorę tańszy wariant bo ja robię około 15tyś km rocznie więc prawie na dwa lata mi starczą, a czy będę miał to auto jeszcze tyle czasu to nikt nie wie!!! :cool2:

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawoj78 a jak z jakością tych żarników za 35zł ? Kiedyś na forum ktoś pisał, że średnio pasują do oryginalnych mocowań w lampach. To prawda czy trzymają się sztywno jak należy ? Czy te zamienniki 6000K nie świecą gorzej od oryginałów ? Napisz jeszcze jaką barwę światła dają ? Biała czy niebieska ? Osobiście wolałbym aby była biała czyli jak najbardziej zbliżona do oryginału. Niebieskie, fioletowe itp. jakoś zalatują mi agrotuningiem... Z góry dzięki za odpowiedź. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spasowanie do mocowań to nie miałem problemów. Lekko różnią się wyglądem od oryginału ale nie ma to wpływu na mocowanie. Z trwałością jest gorzej. Mi jeden taki koreański żarnik padł po ok 20 tyś km i to bez ostrzeżenia, nie było zmiany koloru na czerwonawy, problemów z zapalaniem itp. Po prostu pewnego dnia przestał świecić. Wymieniłem obydwa , również na takie po 35 zł, teraz ten który mi został wożę jako zapasowy. Może zależy od kogo się kupi na Allegro...., teraz te które mam są na razie OK.

Co do koloru. Kolor oryginału to 4300K , inny nie występuje. Żeby nie było agrotuningu proponuje zakładać max 6000K. Ja mam takie i jest OK, barwa jest tylko bardzo delikatnie niebieskawa, taka lekka poświata. 4300K daję barwę białą , jak w zwykłych soczewkach. Ja mam dodatkowo założone ringi więc świetnie mi się komponują z tym kolorem 6000K. Myślę że jest OK, wieśtuningu nie ma :) .

Inną sprawą jest że czym bardziej niebieska barwa , tym gorsza widoczność np. po deszczu. 6000K jest kompromisem, naprawdę fajnie wygląda, nie nachalnie , bardzo elegancko nie szpanersko a zapewnia dobrą widoczność. Jeżeli ktoś chce jak najbardziej zbliżone do oryginału niech kupi 4300K lub 5000K.

Osobiście polecam tego sprzedawcę z Allegro: xenony_waw_pl , sprawdzony, żarniki oryginalnie zapakowane w tuby a nie tekturkę jak u niektórych.

Link do jego aukcji: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12618896&order=p&change_view=1

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymieniłem wczoraj żarniki i wszystko załapało ładnie i myślałem, że problem rozwiązany ale dzisiaj już znowu prawy ksenon zapalił się dopiero po kilku sekundach po lewym!!! Co radzicie ? Co może być innego? Ktoś pisał że to akumlator. ale mi teraz stało auto ponad 10 dni i pali bez problemu więc myślę, że aku mam w dobrej formie!!!
Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też palił i co .... wymieniłem na nowy i problem z prawym ksenonem znikł ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne!!! Kto by wymienił akumulator, gdy wszystko inne działa bez problemu, i rozrusznik kręci jak szalony nawet przy 25 stopniowym mrozie. Myślę, że pierwszym objawem padającego aku był by problem z odpaleniem w takim mrozie i to jeszcze po dluższym postoju. Może się mylę!!!
Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.