Skocz do zawartości

318i pierwszy bieg ze zgrzytem dlaczego?


bmw325192km

Rekomendowane odpowiedzi

kolego pierwszy lepszy mechanik tego nie zrobi. ja mam zgrzyt przy redukcji z 3 na 2 tez do wymiany synchronizator ale nikt sie nie chcial do tej pory za to zabrac, bo trzeba skrzynie rozbierac(tak slyszalem). Mam juz zamowiona cala skrzynie z IS'a za 500zl razem z wymiana i za jakis miesiac bd juz mial spokoj. wydaje mi sie ze nie az tak drogo :) Niby da sie normalnie jezdzic(czasem omijam 2 :P ), ale wkurzajace jest to strasznie :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo trzeba naciskac sprzeglo 2 razy(jak w starych autach). W moim przypadku to wyglada tak: jade na 1 biegu>naciskam sprzeglo>wrzucam luz>puszczam sprzeglo>naciskam jeszcze raz>wrzucam 2>puszczam sprzeglo. Niestety nie zawsze dziala.... zwlaszcza jak juz na jedynce przekrocze 20-40km/h. ruszajac z jedynki moge na wyczucie wrzucic 2 ale tylko przy mniejszych predkosciach. Najbardziej wkurza mnie to jak jade i chce skrecic gdzies(boczna droga,podworko,parking,czasem boczek na sliskim:) ) i albo zamula na trojce :evil: albo zarzynanie na 1 :evil: albo zgrzyt :evil: . a tak wogole to czym grozi taka dluzsza jazda? bo w skrzynie nigdy nie zagladalem i nie wiem co tam jest, ale chyba po jakims czasie to sie wszystko powinno posypac... Tesc jezdzi w uno tak juz ponad 2 lata i daje rade :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.