Skocz do zawartości

Steptronic w automatach???


Makorider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Skrzynie w BMW serii 7 wersji e38 automat były z tiptronikiem,a drugie były P R N D 4 3 2, pytanie moje dotyczy czy wszystkie bmw e38 ze wszystkimi wersjami silnikowymi jezeli mialy ta starsza skrzynie bez tiptroniku, czy wszystkie byly wyposazone e steptronic (kickdown) ????
@@ nieważne jak,gdzie i za ile, ważne że BMW @@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega troszkę myli pojęcia. Steptronic to jest to samo co tiptronic (nazwy steptronic używało BMW a tiptronic np. Audi) ale generalnie chodzi o automat z możliwością ręcznej zmiany biegów (P,R,N,D, S, +/-). W steptronicu występuje oczywiście kickdown. Co do starszych automatów bez ręcznej zmiany biegów (P,R,N,D,4,3,2) to nie jestem pewny bo nie widziałem tego na własne oczy, ale prawdopodobnie też kickdown jest.

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nie wiem czy wszystkie wersje silnikowe posiadajace automat PRND432 w e38 maja kickdowna:( Ojciec ma 740i i ma kickdowna,zastanawiam sie czy jesli kupie 728i z takim automatem to bedzie i tam kickdown
@@ nieważne jak,gdzie i za ile, ważne że BMW @@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
We wszystkich jest kickdown. Jak sobie wyobrażasz wyprzedanie bez kickdowna? Auto ma się domyśleć że chcesz wyprzedzać? Co do skrzyni ze steptronicem to występuje ona po lifcie E38.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Superman ma rację...we wszystkich jest kick...ale co do wyprzedzania to przesada...generalnie gwałtowne dociśnięcie pedału gazu powoduje zrzucenie biegu na niższy czasem o 2...a to wystarczy na porządne przyspieszenie...ja kicka praktycznie wcale nie używam a raz miałem MB W124 300E z przełożoną skrzynią z manuala na automat i nie zamontowali kicka...skrzynię tak wyregulowałem...tam reguluje się cięgnem...że kick był wogóle nie potrzebny...Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do skrzyni steptrocic. Co to jest za "funkcja" S.

 

Sport.Dopoki nie zaczniesz zmieniac biegow to skrzynia jest w trybie sportowym-wyastrza sie reakcja na pedal gazu a biegi ciagna wyzej.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.