Skocz do zawartości

Wariujące zegary


Wojek1685047956

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Witam.Jeśli masz czujnik ABS to go sprawdz poprzez podmianę na inny, sprawny. Czujniki są przy każdym kole, a ten odpowiedzialny za obrotomierz, prędkościomierz i tryb awaryjny aut. skrzyni biegów znajduje się przy tylnym, lewym kole. Trzeba zdjąć koło i może wystarczy odłączyć go i wyczyścić. Miałem podobne objawy, musiałem kupić sprawny czujnik, używane są po ok 5 dych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak analogowe to wina niedziałającego obrotomierza ponoszą bateryjki które są w desce, trzeba je tylko wymienić i ma inspekcja i obrotomierz dalej hulać ;)

 

a cyfrowego licznika nie wsadzi bo trzeba było by całą instalację pod deską zmieniać

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, przy M20B25 od początku chyba nie było zegarów z analogowym (bębenkowym) pokazywaniem przebiegu i tu metoda, którą naprawiłem kiedyś moje zegary może nie mieć zastosowania - przynajmniej nie w pełni (ale musiałbym dla przypomnienia zobaczyć od środka zegary 525i 12V).

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Marku w M20B25 było CC i nie było owych bateryjek. ja moje 1 E34 miałem z roku 89 i miałem CC, a teraz mam e34 z roku 90 z silnikiem M50B20 i zegary mam analogowe właśnie z tymi bateryjkami.

 

tylko ja się źle wyraziłem chyba :wink: licznik z CC na 4 złącza która wchodzą w deskę, a deska analogowa ma 2 złączą. i żeby mieć mieć elektroniczny licznik z przebiegiem trzeba było by zmienić właśnie ową instalację na 4 złącza ;)

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tutaj silnik był zmieniany z 3 litrów na 2.5 pewnie dlateo takie zegary, bylem ostatnio u jednego elektronika i powiedzial ze te bateryjki odpowiadają tylko za podtrzymanie pamieci inspekcji itp i nie mają nic do obrotomierza...

Ja miałem kiedys podobne objawy w e34 czasami nie działał ekonomizer innym razem obrotomierz i po wymianie bateryjek jak reka odją A te akumularorki to kup w normalnym sklepie elektrycznym z takimi samymi parametrami bo w BMW sa kilkadziesiat razy drozsze

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ile kosztowały bo to juz ze trzy lata ale kilkanascie zł za dwie szt dasz ,no a w sklepie BMW ze dwa razy tyle ale za jedną sztuke
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problem z prędkościomierzem i ekonometrem. Nie działają. Wymieniłem zegary bo w starych nie działał obrotomierz i ekonometr. Prędkościomierz działał normalnie ale do czasu. Gdy przeciągałem auto na dwójce do 70-80 km/h licznik prędkości spadał do zera a gdy silnik zszedł z obrotów to wszystko wracało do normy. Z czsem przestał działać całkowicie. Licznik km dziennych od czasu do czasu nabijał pareset metrów. Po wymianie w nowym rpm działa a prędkościomierz nie! W obu licznikach eko nie działa. Proszę poradźcie coś na ten problem. auto 1990r 2.0 24v licznik analog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj znów mi zwariowały. Cały dzień ok a pod wieczór masakra. Wszelkie kontrolki zaświeciły i zgasły, inspekcja zaczeła wariować z kwadracikami. Wahania 120-240km/h , 4000-7000obr/min, paliwo od 20-60 litrów i to samo temp silnika. dopiero jak 4 razy włączyłem i wyłączyłem silnik to na 5 min zadziałało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.