Skocz do zawartości

e30 320i pali jakby na 5 tlokow i kopci jak smok


rollen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie , mianowicie od nie dawna stalem sie posiadaczem mojej drugiej Beemki ( pierwsza e30 1600cm3 teraz 2000cm3 r6) od wczoraj auto pali jak ciagnik rolniczy jakby na 4 cyl albo 5 ? :mad2: nie mam pojecia w kazdym badz razie jest slabsze i kultura pracy silnika jak mustang warczy tylko ze zamiast mocy po wcisnieciu gazu daje sie odczuc trzepanie silnika i mozna dostrzec niebieska luuuune ze soba spalin ktore smierdza jakby olej spalala .... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: podejzewam wine kabli bo sa dosc ostro polatane albo swiec ? doradzcie cos prosze Edytowane przez rollen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze wczesniej tez zaczela mi tak chodzic smiesznie ale wzialem wszystkie kable polatalem jeszcze raz i bylo dobrze a wczoraj podczas wyjezdzania z zaspy (dosc wysokie obroty silnika ) zalaczyl sie "mustang" probowalem z innymi kablami ale tez nie sa w za dobrej kondycji ... i nic to nie dalo ... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czego efektem jest niebieski dym bo cos sie tam znam na silnikach ale nie wiem jakie tego sa konsekwencje , i wiem ze zanim zaczol tak smisznie pracowac silnik wszysko bylo ok biale spaliny nawet po dlugiej trasie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z olejem, bierze go?? może masz pod korkiem tzw "majonez" albo po rozgrzaniu silnika jak odkręcasz korek zbiorniczka wyrównawczego odczuwasz że nagromadziło sie tam wysokie ciśnienie??

Od jakiegoś czasu wiadomo że bardzo u nas popularne borygo i petrygo powodowały korozję metalowych uszczelek pod głowicą i to było dość czestym powodem mieszania się oleju z płynem chłodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego majonezu ne ma , korek po odkreceniu slicznie pachnie , a o ile wiem to po rozgrzaniu silnika jest normalna rzecza ze w zbiorniku wyrownawczym robi sie cisnienie ? w kazdym badz razie wszystkie kable sa mieciutkie wiec to nie uszczelka . a z tym polynnem chlodniczym tos mnie kolego zazyl ... :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego miałem podobny problem z moim 320i. Cholernie ciężżżżko paliła, jak odpaliła to smierdziało benzyną dookoła auta i kopciła jak stary autobus :mrgreen: Ale do rzeczy. Wymień kable podstawa, tylko pamietaj żeby kupić kable z takim czujnikem od ( bodajże zliczania impulsów, czy sterowania mieszanką nie wiem"jeśli ktoś wie niech mnie poprawi" ) ale w kazdym bądz razie to małe gu.. było przyczyną tego całego kłopotu u mnie. Zobacz czy masz przepływke szczelną. Zobacz czy katalizator nie jest dziurawy? A co do kolejności to na kopułce powinieneś mieć napisane gdzie który kabel idzie. Pozdrawiam

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable juz wymienilem swiece tez . a to male gowno jest w postaci takiej malej obraczki na kabel ? po wymianie kabli juz tak nie kopci naszczescie i chba kolejnosc tez dobrze bo chodzi dosc tak ale to jeszcze nie to ... tak do ok 4 tys obrotow ma jeszcze lekkiego "mustanga " potem sie redukuje i czuc power . nalalem jakiejs formuly do czyszczenia wtryskow bo ostatnio wyjezdzilem wsio paliwo do zera az mi zgasla :mad2: i moze mi sie jakiegos syfu nazbieralo z baku na wtryskach ... a tak jeszcze apropo to w ogole nie zalozylem tego gowna na kabel ... :mad2: teraz juz wiem ok zaloze :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sie wszystko szczesliwie okazalo , zjeb*l sie

konik na walku i i ciagnal olej z dolu silnika bo tlok nie pracowal ... koszt konika ok 20 zl robocizna 150 i dalej mozna sie cieszyc z jazdy . jeszcze raz dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.