Skocz do zawartości

Ciepłe powietrze na przednią szybę.


Jacek 750i 91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, panowie naczytałem sie o tej przypadłości u wielu z kolegów na forum, ale po próbie sprawdzenia oporów na cewkach u mnie wykazuje na jednej 20 omów a na drugiej 21 omów. Nie wiem czy już one są walnięte czy jeszcze może być taki opór. Po odłączeniu słychać jak pracują ( stukają obie). Przy braku zasilania powinny byc zamkniete czy otwarte? Tak czy siak, u mnie i tak wieje ciepłym powietrzem wiec nie wiem od czego sie zabrać , czytałem o przewinieciu cewek lutowaniu drucików, ale może u mnie problem tkwi gdzieś indziej. Za wszelka pomoc dziekuje Jacek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od elelktrozaworów odchodzą dwie gumowe rury na lewą i prawą stronę samochodu. Jesli jedna , albo obydwie po wyłączeniu ogrzewania są gorące to mamy sprawę jasną.

Elektrozawory bardzo łatwo wyjąć samemu - czas ok 10 minut.

1. Plastikowa pokrywa - zawleczki jak przy korbkach szyb

2. śruby mocujące elektrozawory

3. gumowe rurki - wycieknie troszkę płynu, ale niewiele

4. wyjmujemy w kierunku silnika. lekko w dół

 

Po ich rozebraniu łatwo stwierdzić, czy np jest ułamana iglica, albo czy któryś z drucików 2 cewek nie jest przerwany.

Przewinięcie cewki kosztuje ok 40-50 zł - w większości zakładów przewijających silniki elektryczne.

I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że cykają jeszcze nić nie znaczy - u mnie też cykały oba a na prawą stronę wiało ciepło - tak jak wspomniał Wojmar u mnie była złamana iglica w jedym cylinderku (porostu jej nie było - wsiąkła)

Ja kupiłem za 70 PLN uzywki i ładnie teraz działają.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.