Skocz do zawartości

naprawa czytnika MK IV w E39 - kogo polecacie ?


fituła

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, proszę o namiary na zakład/osobę naprawiającą skutecznie takie czytniki (najprawdopodobniej padł laser)

 

najchętniej w Lublinie ewentualnie wysyłkowo

 

tu masz świetną instrukcję ze zdjęciami, dzięki której wymienisz laser samemu http://www.xoutpost.com/electronics/navigation-system/53560-diy-changing-laser-unit-mk4-sat-nav-unit.html

 

Laser, którego potrzebujesz do MK4 to SF-HD4 Typ 1 (można dostać na ebay za ok 20$. Pierwsza z brzegu aukcja tego lasera: http://cgi.ebay.pl/NEW-SANYO-SF-HD4-laser-black-cover-for-DVD_W0QQitemZ290391991612QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item439cb6253c#ht_626wt_1165

 

Jesli masz jakiekolwiek zdolności manualne i 3 kwadranse wolnego czasu, to proponuję zrobić to samodzielnie - zaoszczędzisz pareset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć ten laser to naprawdę pestka. Korzystając z tej instrukcji też sam go wyjąłem zajęło mi to z 15 min. :cool2:

Jest może ten laser w polskich sklepach internetowych ?

http://images.chomikuj.pl/button/Sledz2424.gif


Softy [PL], instrukcje, mapy do systemów nawigacyjnych w naszych BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć ten laser to naprawdę pestka. Korzystając z tej instrukcji też sam go wyjąłem zajęło mi to z 15 min. :cool2:

Jest może ten laser w polskich sklepach internetowych ?

 

dzwoniłem do wszystkich polskich sklepów, które mają go w cennikach, wszedzie odpowiedź brzmiała "nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie". Poza tym żądali po 90 zł. Ja kupiłem na ebay u tego sprzedawcy, do którego aukcji dałem linka (gość jest z hong kongu). Kosztowało mnie to 65 zł (przesyłka u niego jest darmowa), towar doszedł w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cale te czytniki DVD M3.5

 

teraz juz jest nowszy model zastępujący M3.5

Nazywa się DVD-M3-4.6

 

Wpisz sobie na ebay, nówki są dostępne za 650-700 zł plus wysyłka

Uzywanego bym nie kupował, bo zaplacisz polowe mniej ale moze sie okazać, że zaraz trzeba będzie kupować drugi

 

tu masz aukcję w Niemczech - wysyłają również do Polski

http://cgi.ebay.pl/BMW-MINI-ROVER-DVD-Navigation-MK4-orig-drive-DVD-M3-4-6_W0QQitemZ130336143214QQcmdZViewItemQQptZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme?hash=item1e58a3b76e#ht_2551wt_939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie opowiadajcie bajek z tym laserem.

Wejdz na strone http://www.impelshop.com/?item=8556, sklep posiada wszystkie trzy typy, u mnie jest t o typ 02 z prosta tasma. Cena 80,00zl za nowy wiec chyba nie tak zle.

Jesli maoge cos podpowiedziec w sprawie tego napedu to niekoniecznie padl laser.

Jesli nie chce wypluwac plytki lub po wlozeniu do czytnika plytka nie startuje tylko slyszysz taki dziwny dzwiek chrobotania - moj przypadek- to mogla sie wyrobic taka plastykowa czesc ktora chodzipo slimaku napedu tego lasera. Wystarczylo ja troszeczke nagiac aby mocniej dolegala do slimaka i po krzyku.

Moze nie zamawiaj tak szybko lasera tylko zagladnij do srodka popatrz co sie moglo spitolic.

A jesli to faktycznie laser to te 80,00zl. to niemajatek

 

pozdrawiam

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie opowiadajcie bajek z tym laserem.

Wejdz na strone http://www.impelshop.com/?item=8556, sklep posiada wszystkie trzy typy, u mnie jest t o typ 02 z prosta tasma. Cena 80,00zl za nowy wiec chyba nie tak zle.

 

a dzwoniłes tam, że nas o bajkopisarstwo oskarżasz? :lol: ja dzwoniłem, i między innymi w tym sklepie powiedzieli że "nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem w czwartek zeszlego tygodnia i oczywiscie jest dostepny.

Nadmieniam ze pytalem o laser SF-HD4 TYP 02 - bo taki mnie interesowal.

Nie oskarzam nikogo - po prostu dzwonilem i nie rozumiem dlaczego twierdzisz ze tych laserow nie ma.

 

pozdrawiam

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem w czwartek zeszlego tygodnia i oczywiscie jest dostepny.

Nadmieniam ze pytalem o laser SF-HD4 TYP 02 - bo taki mnie interesowal.

Nie oskarzam nikogo - po prostu dzwonilem i nie rozumiem dlaczego twierdzisz ze tych laserow nie ma.

 

spokojnie :) mowie po prostu że jak był mi potrzebny (miesiąc temu) to w żadnym sklepie w Polsce nie było i nikt nie wiedział, kiedy będzie dostawa. Pytałem o Typ 1

dlatego sprowadzilem z hong kongu, w cenie niższej niż w cennikach polskich sklepów (jakieś 30% mniej zapłaciłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie opowiadajcie bajek z tym laserem.

Wejdz na strone http://www.impelshop.com/?item=8556, sklep posiada wszystkie trzy typy, u mnie jest t o typ 02 z prosta tasma. Cena 80,00zl za nowy wiec chyba nie tak zle.

Jesli maoge cos podpowiedziec w sprawie tego napedu to niekoniecznie padl laser.

Jesli nie chce wypluwac plytki lub po wlozeniu do czytnika plytka nie startuje tylko slyszysz taki dziwny dzwiek chrobotania - moj przypadek- to mogla sie wyrobic taka plastykowa czesc ktora chodzipo slimaku napedu tego lasera. Wystarczylo ja troszeczke nagiac aby mocniej dolegala do slimaka i po krzyku.

Moze nie zamawiaj tak szybko lasera tylko zagladnij do srodka popatrz co sie moglo spitolic.

A jesli to faktycznie laser to te 80,00zl. to niemajatek

 

pozdrawiam

meggiel

 

 

Chodzi o tego ślimaka co porusza się po nim laser ??

http://images.chomikuj.pl/button/Sledz2424.gif


Softy [PL], instrukcje, mapy do systemów nawigacyjnych w naszych BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to nie o tego slimaka tylko o ta blaszke ktora jest przykrecona do lasera i chodzi po tym slimaku.

W moim przypadku troche sie wyrobila ta plastykowa czesc - koncowka ktora przesuwa sie po slimaku

Troche przygialem blaszke i jak dotad chodzi bez problemu zobaczymy jak dlugo.

 

Musze jechac na gielde elektroniczna moze cos uchodze

Spawrdzalem w napedach starych CD i DVD do PC ale system przeniesienia napedu jest troche inny. Jesli ktos mialby ta blaszke to z checia podejme rozmowy na temat ewentualnego jej nabycia

 

pozdrawiam

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

temat uważam za zamknięty

 

zamówiłem laser na ebayu z Hong Kongu, paczka była w domu po kilku dniach, cały zakup zamknął się kwotą 67 pln (wysyłka darmowa) więc taniej i pewnie szybciej niż w Polsce

 

potem godzina dłubaniny i mam znowu sprawne navi

wszystkich niezdecydowanych zachęcam do naprawy we własnym zakresie

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat uważam za zamknięty

 

zamówiłem laser na ebayu z Hong Kongu, paczka była w domu po kilku dniach, cały zakup zamknął się kwotą 67 pln (wysyłka darmowa) więc taniej i pewnie szybciej niż w Polsce

 

potem godzina dłubaniny i mam znowu sprawne navi

wszystkich niezdecydowanych zachęcam do naprawy we własnym zakresie

 

pewnie kupowałes u tego samego sprzedawcy co ja :) zauważyłeś, że laser kosztuje 23$ a znaczki pocztowe na paczce kosztują kolejne 20$? a przesylka jest gratis

 

ciekawe jak facet może nie doplacac do tego interesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam. Odgrzeje troche temat. Wlasnie padl mi naped dvd i mysle ze laser juz wyzional ducha. Plyta tylko chwilke kreci i staje w miejscu. Czy orientujecie sie czy istnieje mozliwosc zaadoptowania lasera z innego czytnika np. od mkII?? Sa tansze niz mkIV wiec myslalem ze moze by sie udalo. Orientuje sie ktos?? Druga opcja jest zamowienie lasera z neta ale mysle o USA ze wzgledu na cene. No chyba ze ktos ma namiary na pomorzu na dobrego elektronika co nie skasuje za nic kasy. Mozliwe ze to cos innego i wtedy taniej wyjdzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

...MKIV to czytnik DVD, więc w jaki sposób laser z czytnika MKII- czyt. płyt CD będzie czytał płytę dvd?

 

Panowie, czy ktoś orientuje się gdzie dostanę płytę scaloną tego czytnika. Jakiś czas temu moje MKIV zostało zalane wodą- dość obficie (nie że samochód popowodziowy), i nie działa. Po próbie podłączenia go do zasilania, czuć było spaleniznę. Przypuszczam że płyta i kondensatory itp zostały uszkodzone, o laserze nie wspominam.

 

Zajmuje się ktoś naprawami tego typu, ewentualnie może ktoś ma namiary gdzie dostanę taką płytę, bo laser wiem gdzie.

 

Dzięki i pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, zauważyłem, że po włożeniu płyty do napędu silnik napędzający cd stoi... Może to być przyczyną awarii lasera? Czy może przyczyny trzeba szukać w siniku napędu?

Gdzie można zakupić najtaniej laser? i skąd wziąć jego oznaczenia aby zamówić właściwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.