Skocz do zawartości

przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w miałem zwykłe światła w e91.

 

Założyłem xenony z przodu po liftingu, czekam teraz na tylną klapę, ponieważ problem jest taki że aby zaprogramować samochód trzeba mieć komplet świateł po liftingu. Efekt super polecam ;)

 

Pozdr. Łukasz.

 

 

Czyli lampy po lifcie zakłada się bez żadnego problemu, a żeby założyć tylne poliftowe trzeba zmieniać klapę? Dot. sedana. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja w miałem zwykłe światła w e91.

 

Założyłem xenony z przodu po liftingu, czekam teraz na tylną klapę, ponieważ problem jest taki że aby zaprogramować samochód trzeba mieć komplet świateł po liftingu. Efekt super polecam ;)

 

Pozdr. Łukasz.

 

 

Wyślij jakąś fotkę, czy korzystałeś z modułu do lamp LED? Czy może posiadasz moduł do lamp przed liftem? Czy miałeś wcześniej "zwykłe" xenony w aucie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży dostępny normalnie w ASO po VINie jest moduł który sprawia że do modelu przed liftingiem możemy zakładać klosze z diodami.

 

Z przodu lampy pasują bez żadnych modyfikacji, natomiast z tyłu trzeba wymienić klapę, reszta pasuje.

 

Szczegółów wam nie powiem, bo ja tego nie robię tylko mój mechanik. Mowie tylko to co on mi powiedział.

 

Ja mam na razie światła tylko z przodu po liftingu, wtedy jest taki problem że nie zaprogramujesz tego, więc nie będzie dziennych oraz tych 3 diódek żółtych obrysowych, oraz za pierwszym odpaleniem, kierunkowskazy migną 3 razy szybko (jakby była spalona żarówka).

 

To wszystko będę miał zrobione jak założę lifting z tyłu, (wtedy założą mi moduł od świateł po lift. przynajmniej tak mi powiedział elektryk).

 

Tyle wiem :)

 

@arnold wcześniej miałem normalne światła, w ASO dostępny jest pakiet doposażeniowy w xenony. Ale xenon nie ma nic do liftingu, cały problem jest w diodach.

 

Jeżeli chcecie to mogę nakręcić telefonem jak to teraz u mnie działa i wrzucić na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie trzeba było przeprogramowywać świateł, wystarczyło w ustawieniach samochodu zaznaczyć opcję i wsio. Światła do jazdy dziennej "is on" :D

Można nimi mrugać, a światła tylne są wyłączone.

Mam wersję US, z ksenonami i czujnikiem zmierzchu (być może robi to jakąś różnicę)

Jak nie zapomnę to jutro zrobię zdjęcia co włączyłem i gdzie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musiałeś włączać tego programowo, a tylko w ustawieniach samochodu oznacza to pewnie, że zostało to zaprogramowane wcześniej.

Ha, też mi to przez myśl przeszło, swoją drogą miło, że nie musiałem za to płacić dodatkowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niech ktoś w końcu pokaże jak to jest i podsumuje co potrzeba zeby wymienić zwykłe lampy przedliftowe na xenony po lifcie z LEDami.

I czy jest jakaś różnica z wymianą zwykłych przedliftów na nowe xenony a z przedliftowych xenonów na poliftowe?

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

Czytam to forum od jakiegoś czasu i w związku z tym, że zamierzam niedługo nabyć e81 postanowiłem Was zapytać o taka sprawę:

Czy światła dzienne to standard w przypadku aut z bixenonami po lificie? Jesli nie, to co należy zrobić żeby miec takie światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Tak w wersjach LCI jest to standard ustawiany przez idrive albo przez dealera

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie się zainteresowałem tym włączeniem świateł do jazdy dziennej i powiem że zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że jest możliwość koszt 300zł zdeka drogo za włączenie funkcji auto mam przed liftem może ktoś wpadł na pomysł jak to włączyć taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ringów z przedliftowej nie można użwać jako światła dzienne _ są za słabe. Jedynie co możesz to ustawić sobie u dealera albo innego elektryka magika z odpowiednim sprzetem, żeby światła drogowe działały cały czas tylko słabiej - od razu zakup sobie jakieś dobre białe żarówki typu Osram cool blue albo Philips Blue Vision , bo trochę wstyd jezdzić nowoczesnym autkiem z wścielie żóltym światlem na dziennych.

 

Koszt u elektryka np mojego to około 100zł chyba z tego co pamiętam za uruchomienie długich jako dzienne.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie się zainteresowałem tym włączeniem świateł do jazdy dziennej i powiem że zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że jest możliwość koszt 300zł zdeka drogo za włączenie funkcji auto mam przed liftem może ktoś wpadł na pomysł jak to włączyć taniej

 

 

Hehe co serwis to co innego mówią, ASO Best Auto w Lublinie nie potrafi tego zrobić, tzn. NIE DA SIĘ :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
witam wszystkich. ostatnio byłem u jednego magika co bawi sie w programowanie funkcji. Chciałem żeby mi zaprogramował światła do jazdy dziennej. Próbował z 40 min i nic nie zdziałał. Posiadam e87 po lifcie 2009. Poprzedni właściciel wstawił w ringi żarówki które według specjalisty są za słabe żeby spełniały funkcję świateł do jazdy dziennej. Teraz do was pytanie czy w przypadku założenia markerów co są silniejsze od zwykłych żarówek Ringi będą spełniały funkcję świateł do jazdy dziennej. Jeśli macie dobre markery do polecenia to proszę o link doi nich. Dziękuję za wszelkie propozycje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.