Skocz do zawartości

316i M43 Miejsce wycieku oleju??????(filtr oleju)


luki e 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z pod obudowy filtra oleju zaczął wyciekać olej(nie chodzi o pocenie).Po nocy uzbiera się malutka kałuża.Czy ktoś miał taki przypadek?która uszczelka "strzeliła"? http://img509.imageshack.us/img509/5817/66158727.png -miejsce wycieku wskazane strzałką

PROSZE O POMOC PILNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień element 5 z o ringiem to częsta przypadłość tego silnika,koszt zestawu z uszczelką nr 6 to ok 50zł w oryginale

żeby się do tego dostać musisz wymontować cały filtr powietrza alternator ,odkręcić łapę aluminiową(z pompą wspomagania)

prosta robota zajmuje ok 90min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień element 5 z o ringiem to częsta przypadłość tego silnika,koszt zestawu z uszczelką nr 6 to ok 50zł w oryginale

żeby się do tego dostać musisz wymontować cały filtr powietrza alternator ,odkręcić łapę aluminiową(z pompą wspomagania)

prosta robota zajmuje ok 90min

Dzięki,czy robiłes to sam?jaki jest stopień trudności? za co odpowiada element nr:5 z rysunku?(z jakiego materiału jest wykonany?).Czy konieczny jest demontaż pompy wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup całość element nr 4z dwoma oringami nr 5.pompy wspomagania nie musisz wykręcać,odkręć tylko aluminiową łapę od silnika z nią razem odejdzie pompa wspomagania cała operacja nie wymaga dostępu od dołu

1 wyjąć całą obudowę filtra powietrza

2 cofnij napinacz w celu zdjęcia paska wielo -klinowego

3 odłącz akumulator

4 odepnij przewody wyjmij alternator

5 odkręć wspomnianą łapę aluminiową odsuń na bok z pompą

6 odkręć podstawę filtra wymień elementy 4 ,5, 6

przed montażem dokładnie oczyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Już po :D .Kupiłem oringi 24X3(4 sztuki w razie czego)=2zł.Oraz silikon wysokotemperaturowy=8zł(jeszcze go zostało na inne nieszczelności :) .Stare oringi bły przy ściąganiu się skruszyły.Założyłem nowe,stara uszczelke odtłuściłem i posmarowałem silikonem.Całośc poskładałem .narazie jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam pod podstawa filtra ida dwie uszczelki czyli oringi tego na schemacie niema a wsklepie sprzedajacy tez tego nie bedzie wiedzial wiem bo podobny mialem problem

 

Na schemacie nie ma,ale w opisie są. Wspominaliśmy o tym wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.