Skocz do zawartości

Brak sprzęgła 518i


JunioRR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. BMW stała pare dni nie odpalana, wczoraj chciałem odpalić ale nie chciała, silnik łapał ale nie odpalił. Dzisiaj wyczyściłem swiece i odpaliła ale nie działa sprzegło, na pedale sprzegła wogole nie ma oporu. Co to może być ??

dziwne ze wczesniej było ok a tu nagle brak sprzęgła.

Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu zaczynają się schody, ale jak człowiek potrafi zrobić człowieka to i to da się zrobić :cool2: U mnie kiedyś miałem bardzo podobne objawy, tyle, że jak wcisnąłem sprzęgło podczas jazdy, na przykład stojąc na światłach i miałem wrzucony bieg to pedał sprzęgła wpadał w podłogę a auto zaczynało ruszać do przodu. Tak się działo bez względu jaki to był bieg, nawet wsteczny. A przyczyną okazało się uszkodzone uszczelnienie pompy sprzęgła, która znajduje się pod pedałem sprzęgła. Wymieniłem uszczelnienie, które kosztowało mnie to wszystko może 20 zł i plus płyn. A co do odpowietrznika, to nawet bez wciskania pedału płyn powinien popłynąć. Jeżeli odpowietrzać to z praktyki wiem, że pompując pedałem nic nie da. Myślę, że najskuteczniejszym sposobem odpowietrzenia to jest po prostu tłoczenie płynu przez odpowietrznik. Ja do tego użyłem wężyka przezroczystego i strzykawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje jakby przewód był zatkany. Z tego co wiem to o sprzęgła jest również ten sam zbiorniczek co do hamulców. Dobrze by było odessać trochę płynu ze zbiorniczka, tak aby poziom płynu był poniżej wężyka zasilającego sterowanie sprzęgła i spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem, oczywiście przy odkręconym odpowietrzniku. Zobacz pod pedałem sprzęgła nie ma wycieku płynu. Spróbuj też obejrzeć całą drogę przewodu od wysprzeglika i do samej pompy sprzęgła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim aucie chyba jakaś magia jest. Nie dość ze samo sie zepsuło, to jeszcze ostatnio dolałem płynu pod MAX (wczesniej było w połowie MIN-MAX) no i sprzęgło zaczęło łapać, ale jest tak jakby zapowietrzone tzn. chodzi lżej niż wczesniej ale jak wcisnę sprzegło do konca to biegi wchodzą normalnie, tylko ze puszcze noge na centymetr i juz samochód rusza. No wiec chciałem je odpowietrzyc ale.... nadal z wysprzęglika nie leci płyn, nawet jak pompuje pedałem sprzęgła. A no i jak wcisne sprzęgło pierwszy raz to opor jest mniejszy niż za drugim, trzecim itd. razem. Jak chwile odczekam to znowu pierwszy raz lżej pozniej juz opor jest. Już naprawde nie wiem o co tu chodzi :D :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz po prostu stary płyn hamulcowy którym zamienił się już w wodę i maź Mróz zamroził to co masz w układzie... Prawdopodobnie masz dosłownie błoto w rurce doprowadzającej płyn. Odkręć rurkę i ciśnij. To samo miał kolega w Lancii w ubiegłym tygodniu. W warsztacie zapomnieli mu wymienić płyn hamulcowy i sprzęgło zniknęło...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie odpowietrzałem wysprzęglikiem , wykręciłem go ze skrzyni nacisnołem kilka razy i odkręciłem odpowietrznik. Tą czynność powtórzyłem 2 razy i jest wszystko ok. Pąpując pedałem nic nie dawało, a to sprężone powietrze to niech ten kolega sobie podaruje. Takim sposobem rozwalisz sobie wszystkie uszczelnienia.

 

MOD EDIT: Jak chcesz kogoś obrażać to nie na tym forum. Zmień styl pisania postów albo nie wróżę Ci długiej kariery... Na razie tylko ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.