Skocz do zawartości

3.0d nie działa webasto i dogrzewanie silnika


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Webasto nie działało . Odłączyłem aku podlaczylem i zaczelo chodzic z pilota jak i dogrzewanie. Na drógi dzien odpalam z pilota webasto wlaczylo sie ale nie zapalilo i przestalo bzyczec . I teraz nie moge wgl go uruchomic tak jak przed odlaczeniem i podlaczeniem aku... Czym to moze byc spowodowane ? Jakis blad wyskakuje mu ? Plyn w chlodnicy prawidlowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja miałem podobny problem,po odłączeniu aku webasto działało.Podłączenie inpa wykasowanie błędów webasto działa.Następne uruchomienie silnika znów problem i tak kilka razy.Błędy inpa które wyskakiwały to:sterownik klimy - 50 Additional heater error frequency 30 lub 44 lub 10 a błędy webasto to: 3 Circulation pump - error frequency 255 lub 144.Nie wiem od czego to zależy, ale objaw zawsze ten sam.Dopiero wymiana dodatkowej pompy wody pomogła. Dodam że po usunięciu błędów pompa działała. Teraz webasto śmiga jak ta lala, a błędy ustąpiły.Nr pompy to 64116907811 cena ok.500 zł ale warto było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak,że odlacze podlacze aku chodzi normalnie z dzien . a na drugi dzien odpalam i juz nie chodzi. Dziwne to jest. Swiece wykluczam bo zapala... Jak zapali to chodzi juz normlanie 30 min : ) Gdzie jest filtr paliwa do webasto ? I czy jest cos takiego jak filtr powietrza webasto ? Bo jak jest wezyk co ssie powietrze to jest takie plastikowe pudelko jakby. i pozniej do webasta wchodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Panowie ja mam problem w tym że jak ustawie godziny działania - mam dwie do ustawienia, to czuć że wieje w środku jak chodzi, ale tylko bocznymi nawiewami, nie daje na przednią szybę... jak to ustawić na przednią żeby wiało.. ?>? ewentualnie jak odblokować dogrzewanie wnętrza?? inny sost trzeba zapodać?? ja mam bodajżę mk4..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to przy przewietrzeniu nie wieje z nawiewu na szybe?? tylko poboczne i środkowe nawiewy działają?? ktoś pisał że można odblokowac dogrzewanie, czy do tego potrzebne jest jakieś inne webasto niż mam ja? zrobię foto po poludniu i wstawie moze to coś pomoze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o wydajnosc tego "przewietrzania". O ile grzanie robi robote, potrafi podniesc temperature w srodku o kilka stopni, o tyle przewietrzanie to dla mnie nieuzyteczny bajer, latem lepiej zostawic uchylone okno lub dach, niz bawic sie z ustawianiem anemicznego nadmuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, mam auto od niedawna i mój piecyk nie chodzi (Thermo Top Z). Oto co zdiagnozowałem :

Rano po otwarciu auta, w piecyku włącza się wiatraczek, z rury dmucha tylko zimnym powietrzem. Po podłączeniu do kompa wychodzą dwa błędy :

- verbrennungsluftgeblaese (leitungsunterbrechung) - po przetłumaczeniu jakaś dmuchawa powietrza (przerwa w obwodzie)

- umwaelzpumpe (leitungsunterbrechung) - pompka obiegowa - przerwa w obwodzie

Pod INPA, F1 ręczne włączenie pompki działa, pluje impulsowo paliwem (wylatuje wydechem)

Na chłopski rozum ok, trzeba coś zrobić z tą pompką, ale czemu wywala błąd dmuchawy powietrza skoro wydechem czuć że dmucha, a po drugie czemu przy normalnym uruchomieniu nie słychać pompki paliwa do webasto skoro pod INPĄ działa ?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i z góry dziękuję za zainteresowanie.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pompka obiegowa znajduje się przy chłodnicy, na wężu i nie jest to pompka paliwa tylko obiegu wody.I wygląda takjak na linku http://allegro.pl/pompka-pompa-obiegu-wody-bmw-x5-e70-x6-e71-9197085-i5108853227.html tylko nie polecam urzywanej bo może być to samo. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomasz206, wiem że pompka wody to nie to samo co pompka paliwa ;-) Zastanawiałem się tylko czy ta pompka obiegowa wody, którą mam przy chłodnicy to ta, która obsługuje webasto, bo na niektórych zdjęciach pompka ta jest bezpośrednio przy webasto a u mnie jej tam nie zauważyłem. Jeśli jest tylko jedna taka pompka, to w moim przypadku nie żyje, gdyż po podłączeniu na krótko jest cisza (spróbuje ją reanimować, może szczotki się skończyły).

Tak sobie później pomyślałem że sterownik może być uwalony i to chyba od niego zacznę. Na znanym portalu aukcyjnym jest firma z Rzepina, która się ogłasza z naprawą takich m.in. sterowników. Strona i opis wygląda sensownie, czy miał już ktoś z Was z tą firmą "do czynienia" ??

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej pompce niema szczotek,jest płytka elektroniczna podobna do sterownika na piecu, pompka przy piecu jest ale w E46 E38 E39 ale w E53 przy piecu jej nie ma, taki sterownik to ja Ci moge naprawić, nie musisz po Rzepinach szukać :D aha ta pompka działa tylko w jedną strone,jak ją odwrotnie podłączysz to nie bedzie pracować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, powraca mój temat webasta niestety :?

Problem mojego dogrzewania silnika przez webasto był taki, że uszkodzona była dodatkowa pompka obiegowa wody. Dodatkowo wcześniej został "naprawiony" sterownik piecyka. Po tych zabiegach webasto w ogóle się nie włącza (wcześniej przed naprawą sterownika po otwarciu auta włączał się chociaż sam wentylator, a teraz nic.

Z pozycji INPA idzie wymusić start piecyka, webasto z początku cyklu myślę że dobrze chodzi, bo załącza się wentylator, pompka, zaczyna grzać piecyk, ale po chwili się wyłącza bo się przegrzewa, zapisuje się błąd przegrzania ( ok 115 stopni )

Nie wiem gdzie już szukać problemu, czyżby sterownik został źle naprawiony ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że logiczne, tylko w czym tkwi problem, w sterowniku ? Na samym początku załączenia webasta przez INPA włącza się pompka obiegowa, tylko czemu podczas odpalenia nie działa, sterownik fiksuje ?

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.