Skocz do zawartości

3.0d nie działa webasto i dogrzewanie silnika


daaanielt

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj w dzień było wszystko ok, a wieczorem przestało mi działać dogrzewanie silnika i webasto. Przy ręcznym uruchomieniu webasta w menu komputera zapala się tylko na czerwono wiatraczek, miga ale nic nie słychać nawiew nie chodzi, z rury nie widać spalin. Dzisiaj rano po odpaleniu zauważyłem, że silnik bardzo długo się nagrzewa i tym samym wnętrze.

Czy ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, zaczalbym od sprawdzenie bezpiecznika w schowku kolo pasazera nr 59, jesli sprawny to ok. Ja mecze sie juz z takim samym tematem od poczatku zimy. Wczoraj bylem w serwisie webasto i Pan stwierdzil po diagnozie komputerowej ze sterownik od webasto jest walniety. A ze nikt nei oferuje samych sterownikow wiec doradzil kupic caly piecyk thermo top c. I powiedzial, ze w webasto bmw jest to czestym problemem.

Powodzenia, ja poki co wykrecam sam sterownik i wysylam do goscia z allegro, ktory podobno naprawia same sterowniki, ale co z tego wyniknie dopiero napisze w nastepnym tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zaczalbym od sprawdzenie bezpiecznika w schowku kolo pasazera nr 59, jesli sprawny to ok. Ja mecze sie juz z takim samym tematem od poczatku zimy. Wczoraj bylem w serwisie webasto i Pan stwierdzil po diagnozie komputerowej ze sterownik od webasto jest walniety. A ze nikt nei oferuje samych sterownikow wiec doradzil kupic caly piecyk thermo top c. I powiedzial, ze w webasto bmw jest to czestym problemem.

Powodzenia, ja poki co wykrecam sam sterownik i wysylam do goscia z allegro, ktory podobno naprawia same sterowniki, ale co z tego wyniknie dopiero napisze w nastepnym tyg.

 

w tych webastach padaja najczęsciej czyjniki temperatury, inne uszkodzenia raczej sa niemozliwe chyba ,ze dostała sie tam woda i wszystko sie popaliło, czujnik ten to termistor orginalny raczej nie do zdobycie bo serwisy webasto nie oferuja takich czujników w sprzedaży , wiec zostaje kobminowanie z zamiennikiem i tu potrzeny bedzie czujnik temperatury czyli termistor PTC 10 k omów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zaczalbym od sprawdzenie bezpiecznika w schowku kolo pasazera nr 59, jesli sprawny to ok. Ja mecze sie juz z takim samym tematem od poczatku zimy. Wczoraj bylem w serwisie webasto i Pan stwierdzil po diagnozie komputerowej ze sterownik od webasto jest walniety. A ze nikt nei oferuje samych sterownikow wiec doradzil kupic caly piecyk thermo top c. I powiedzial, ze w webasto bmw jest to czestym problemem.

Powodzenia, ja poki co wykrecam sam sterownik i wysylam do goscia z allegro, ktory podobno naprawia same sterowniki, ale co z tego wyniknie dopiero napisze w nastepnym tyg.

 

w tych webastach padaja najczęsciej czyjniki temperatury, inne uszkodzenia raczej sa niemozliwe chyba ,ze dostała sie tam woda i wszystko sie popaliło, czujnik ten to termistor orginalny raczej nie do zdobycie bo serwisy webasto nie oferuja takich czujników w sprzedaży , wiec zostaje kobminowanie z zamiennikiem i tu potrzeny bedzie czujnik temperatury czyli termistor PTC 10 k omów.

 

 

Witam, ale rozumiem, ze ten termistor PTC 10k znajduje sie gdzies na plytce od sterownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zanjdujw sie on na płtyce sterownika jest to taka mała biała kostka przykrecona (docisnieta) jest razem z tranztstorem. Wiec kupic trzeba ten termistor PTC 10k ,wylutowac stary i wlutowac nowy.Ja kupiem PTC 10k liniowy bo innych nietety nie było, ale wszystko działa i jest ok .Naprawa kosztowała mnie 16zł ,no ale robiłem to sam :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znajduje sie on na płtyce sterownika jest to taka mała biała kostka przykrecona (docisnieta) jest blaszka razem z tranztstorem. Wiec kupic trzeba ten termistor PTC 10k ,wylutowac stary i wlutowac nowy.Ja kupiem PTC 10k liniowy bo innych nietety nie było, ale wszystko działa i jest ok .Naprawa kosztowała mnie 16zł ,no ale robiłem to sam :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, I z serwisu do serwisu, a caly czas nie wiadomo o co chodzi. Sterownik wrocil do mneie i jest podbobno wedlug Pana z serwisu sprawny w 100 %, a ze blad, ktory na nim wycztall wskazuje wedlug niego na sztyft zarowy. Nie wiem co teraz robic sztyft moge kupic za 150 zl, ale jesli to znowu nie bedzie to. Raczej skorzystam z kolejnego serwisu, ktory sie oglasza na allegro okolice wawy i moze oni w koncu cos na to wszystko zaradza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hmmm... :think:

 

to może tak... miałem podobny problem... czyli WEBASTO nie działało... :(

 

pojechałem do serwisu WEBASTO... i zrobili mi przegląd urządzenia... i okazało się że mam uszkodzony palnik... i co lepsze gość z serwisu stwierdził że jest to typowa usterka... gdyż jest to element który się zużywa... i trzeba go co jakiś czas wymienić... i robi się to co około 120-150 tyś km... jednocześnie... by wszystko było ok... powinno się co najmniej raz na miesiąc uruchamiać WEBASTO... by wszystko było ok... :oops:

 

jedynym problemem... to jest całkiem wysoki koszt wymiany palnika w serwisie WEBASTO... gdyż wynosi on około 1000 zł (nowy palnik plus robocizna)... :oops:

 

i tyle w temacie... :norty:

 

pozdrawiam

coskmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym problemem... to jest całkiem wysoki koszt wymiany palnika w serwisie WEBASTO... gdyż wynosi on około 1000 zł (nowy palnik plus robocizna)... :oops:

...a gdzie można kupić taki palnik? wymienić można spróbować samemu, przecież to stworzone przez ludzi i dla ludzi jest, także... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a gdzie można kupić taki palnik? wymienić można spróbować samemu, przecież to stworzone przez ludzi i dla ludzi jest, także... :wink:
hmmm... :think:

 

np. na allegro... :cool2:

 

koszt... to około 1/2 ceny w serwisie... za sam palnik... :oops:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
koledzy u mnie chodzi webasto bo słychać a jak wyłoncze silnik to pracuje jeszcze jakieś od 2 do 3 min ,ale wskazówka temperartury silnika po przejechaniu 30km nie wychyli sie na środek tylko wacha się pomiędzy początkiem a środkiem , termostat wymieniałem nie wiem o co tu chodzi , czy może w meni trzeba coś ustawić pomoże ktoś z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silniki 3.0d nigdy nie osiagaja 90 stopni C.co niektorzy mylnie okeslaja ze tak bo sugeruja sie wskazaniem zegara,ale wystarczy sprawdzic to na tescie w trakcie jazdy lub poprostu podlaczyc kabelek lub zaopatrzyc sie w term.laserowy i sobie omierzyc wartosci wyjsciowe z glowicy gdzie umieszczony jest czujnik temp.

Dopiro pod obciazenie przyczepy, osiagaja 90s , sprawdz sobie kolego na tescie zegarow max jaki osiagniesz to 73 na zegarach choc wskazowka bedzie stac pionowo na zegarze, a wartosc pierwszej podzialki to przedzial 58-60 na zegarze.

Nic juz wiecej nie wymieniaj bo i tak nie osiagniesz 90s.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje kolego tak myślałem, tylko wkurzające jest to że ustawiam tem.30stopni w środku a tu dmucha i dmucha letnim powietrzem myślałem że webasto coś dogrzeje w środku, żona ma audi a2 to po przejechaniu 20 km w środku jest ciepełko że temperature trzeba obniżać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie wacha się wskażnik tylko idzie do pszodu i zatrzymuje się pomiedzy O a 90 stopni , żeby doszedł do 90 stopni to musi dobrze dostać jak to się muwi po zaworach to wtedy dojdzie do 90 stopni. A jest coś takiego że na postoju przy wyłonczonym silniku ustawiam gdzine i temperature naprzykład przed jazdą z 15 min i ono się odpala i dogrzewa silnik i środek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio u mnie pewną zależność, ale musiałem się upewnić by tu napisać i już jestem pewien! Tankuję na stacji ORLEN i głównie tankowałem paliwo Verva, osiągi faktycznie lepsze, spalanie mniejsze, ale często miałem problem z webasto, załączało się, ale po kilku minutach pracy zatrzymywało się. Ale zauważyłem, że gdy leję zwykłe paliwo to nie ma takiego problemu, zawsze startuje i zawsze grzeje 30 minut (jesli je się zaprogramuje z timera)!

I teraz jestem już tego pewien, że jak do zupełnie pustego baku zatankuje Vervę, to webasto pochodzi (wypalają stare paliwo) i na Verwie nie chce się palić płomień w środku! Na zwykłym szlamie nie ma problemu. Testowałem kilka razy i jestem już tego pewien.

Tylko teraz pytanie: dlaczego? Czy Verva ma takie uszlachetniacze i jest na tyle aż sucha by były problemy z utrzymaniem płomienia?

Wiem że np do Renault Clio 1,5dci 2010r lejąc cały czas Vervę po około 30 tyś km wykończyłem wtryskiwacze. Lejąc teraz zwykłe paliwo auto ma już niecałe 200tyś nalatane i jest ok (poza stukającą panewką, która się obróciła - brak zatrzasków na panewkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a po zgaszeniu samochodu czy webasto ci jeszce jakiś czas pracuje, bo u mnie po zgaszeniu samochodu webasto pracuje jeszce jakieś 3 minuty

Jak pracowało (np zimny silnik i krótki odcinek przejechany) to pracuje minute, może dwie. Musi się ono naturalnie wygasić, przewietrzyć i wystudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak właśnie też jest kolego a czy przy moim webasto jest tylko dogrzewanie silnika czy jest tez do środka rok samochodu 2004

Jeśli w menu navi masz 2 czasy samo przewietrzanie to nie masz odblokowanego dogrzewania wnętrza. Musisz poczytać tu na forum jak się to robi i "odblokować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.