Skocz do zawartości

bmw e39 silnik zdechl ;/


dwid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

mam problem, powarzny problem z moim (bmw e39 530d 99r) a mianowicie zostawilem auto pod blokiem na jedna noc w tym mrozie co sie okazalo rano chce odpalic auto a tu nic zero reakcji ze strony silnika a nawet nie bylo slychac "tyrkajacego" rozrusznika ;/ podlaczalismy brata auto (audi a6 2.8i) przez kable poczekalismy z 10min tak dla pewnosci i co? i NIC :( chociaz to nie moze byc wina akumulatora poniewaz w zeszlym miesiacu kupilem nowy dosc potezny (centry 100Ah 900A) akumulator jest bezobslugowy i wskaznik na nim pokazuje czarny kolor czyli trzeba doladowac ;/ ja juz sam nie rozumie co jest grane ;/ przeciez gdyby to byla wina baterii to i tak powinien odpalic przez kable;/ nie wiem mozliwe ze to jest wina rozrusznika ewentualnie alternatora? co Wy o tym wszystkim myslicie proooooooooosze pomozcie mi!!!

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz zwarcie w akumulatorze jak cały czas pokazuje ci czarne po 10 min podłączenia i ładowania go alternatorem przez kable to tak jak byś podłączył go do prostownika na godzinę, ja bym próbował włożyć inny akumulator i sprawdził bym ładowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

10 minut to nic. Sprobuj doladowac go troche dluzej. W kabinie nie slychac czasami dmuchawy?

 

Dlaczego Centra? :duh:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sroku slychac dmuchawe wszystko dziala eleganco tylko jak przekrecam kluczyk do konca to robi sie grobowa cisza;/ puszczam kluczyk i wszystko wraca do normy. a centra dlatego ze koles w sklepie mi tak doradzil a co zly wybor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojnie...prawdopodobnie aku jakiś masz wadliwy.

 

Niech ktoś przyjedzie dieslem z DOBRYMI jakościowo kablami. Sprawdź czy przez te kable co masz przechodzi prąd. Ostatnio latałem do znajomego pomóc odpalić, niby wszystko OK podłączone a on nic nie może zakręcić, a dzień wcześniej z tych kabli odpalał, a akurat wtedy się zj...

pozdrawiam....a tą Centrę oddaj do sklepu :)

 

a jeśli był padnięty rano to albo aku jest wadliwy, albo coś go wyładowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

wlasnie byl u mnie kolega z bmw 320d pdlaczylismy jego akumulator parametry ma te same tylko z innej firmy i nic dalej lipa;/ doszedlem do wniosku ze prawdopodobnie beda to szczotki w rozruszniku do wymiany bo co innego moze byc? nie mam pojecia;/ pojutrze odcholuje auto do mechanika to napisze dokladniej co bylo nie tak :)

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie rady napewno sie przydadza:) a jeszcze mam takie jedno pytanie do was a mianowicie mam problem z komputerem poniewaz kiedy wlaczam zaplon to wyskakuja bledy ze zarowki z tylu sa spalone ale tak naprawde to one swieca tylko komputer swiruje albo czasami tez mam tak ze podczas jazdy wyskakuje mi kontrolka hamulcow;/ co myslicie o tym zeby resetnac komputer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te kable to dobre miałeś? przez bagażnik łączyłeś z tą 320d? u mnie jak pada akku to tez na zapłonie trzyma a dalej nie ruszy. jezsze swiece zarowe biorą z 30 A .

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem możne szczotki na rozruszniku się kończą ja kiedyś tak stanąłem na postoju dla tirów i auto nagle nie chce zapalić nawet nic nie załapać(3 godziny stania i myślenia dopiero kierowca tira pomógł) puknij lekko w rozrusznik czymś drewnianym jak to pomoże to do wymiany szczotki kolego :) rozrusznik masz chyba za żebrami silnika. Nie wiem jak w ropniaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zaraz jak się kończą żeberka od silnika. Miedzy kabina a silnikiem. tylko ja mam benzynę a ty ropniaka i może być w innym miejscu rozrusznik. Zobacz na forum może ktoś pisał gdzie jest:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a mozesz dokladniej napisac gdzie sie znajduje ten rozrusznik no nie wiem sporobuje jeszcze z tym "pukaniem" moze to pomoze;/
sprobuj na pch,a potem moze za nastepnym razem zakeci,chociaz jak by to o wytarte szczotki chodzilo to jest taki dzwiek jak byszum metaliczny i niekreci,a ty piszesz ze glucho,no ale na pych powinien odpalic,a potem jak sie troche powozisz ,podjec na jakas gorke,i wylacz zaplon ,i byc moze za nastepnym razem zalapie jesli to szczotki,ale niemysle ze to o to chodzi jesli jest cicho jak by w ogole prad niedochodzil poxdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też było cicho jakby prądu nie było i tez myślałem że akumulator padł. po prostu po przekręceniu kluczyka nic się nie działo tylko kontrolki się paliły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też było cicho jakby prądu nie było i tez myślałem że akumulator padł. po prostu po przekręceniu kluczyka nic się nie działo tylko kontrolki się paliły
no tak ale zaraz po wlaczeniu rozrusznika powinno przynajmniej troche ruszyc i cicho ale slychac jak by szum i iskrzenie,a moze miales juz b.wytarte i akurat tak sie zatrzymaly,u mnie mialem tak wlasnie jak opisalem,po ruszeniu i ponownym zatrzymaniu sie na gorce wylaczylem ,ale zakrecil i ospalil,i tak sie juz przewozilem do sprzedazy chociaz zacinal soie nieraz w kazdym razie tak jak koledzy pisza jesli w manualu ,to na pych ,w ostatecznosci lepsze to niz laweta ,jak odpali to przynajmniej do warsztatu mozna dojechac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dizlowi nie zaszkdzi na pych go brac? gadalem z klega na ten temat i mowil zebym tak nie robil lepiej co wy na to? kurde bylem zobaczec ten rozrusznik ale ni chu... nie moge go znalesc ;/ moze dacie jakies lepsze wskazwki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dizlowi nie zaszkdzi na pych go brac? gadalem z klega na ten temat i mowil zebym tak nie robil lepiej co wy na to? kurde bylem zobaczec ten rozrusznik ale ni chu... nie moge go znalesc ;/ moze dacie jakies lepsze wskazwki :)

 

aż pójdę zrobię zdjęcie

 

http://img532.imageshack.us/img532/8048/20070404790.jpg

 

belek drewniany wsadź rękę i uderz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.