Skocz do zawartości

Porady przed kupnem e34.


pj0ter

Rekomendowane odpowiedzi

Cena takich opon osiągnie 2000 zł chyba tylko wtedy gdy są to opony 17, zwykłe np 205/65/R15 powinny chyba wystarczyc do takiej betki i ich cena jest znacznie mniejsza.

 

To odrazu mam nastepne pytanie przy takich samochodach lepiej nie inwestowac w zamienniki a poprostu montować oryginały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cena takich opon osiągnie 2000 zł chyba tylko wtedy gdy są to opony 17, zwykłe np 205/65/R15 powinny chyba wystarczyc do takiej betki i ich cena jest znacznie mniejsza.

 

To odrazu mam nastepne pytanie przy takich samochodach lepiej nie inwestowac w zamienniki a poprostu montować oryginały ?

 

1 szt. nowej opony Continental/Michelin itp. 225/60/15 (oryginalny rozmiar) koszt od 400-600zł/szt w zależności od modelu opony :mrgreen:

 

Jak chcesz robić raz a porządnie to lepiej inwestować w części renomowanych producentów lub OE BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Zrobione w chinach do auta które osiąga 200 km/h i więcej a waży 1,5 tony... Polecam rozwagę kolegom kupującym tzw nadlewki i inne chińskie pomysły W żADNYM WYPADKU CHINSKIE KLOCKI. Wiem że nie każdego stać na BMW, a jeszcze mniej osób na korzystanie z aut tej marki, ale już jak ktoś kupi to nie sztukujcie. Chodzi o Wasze i innych bezpieczeństwo.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do dyskusji! Ja swoje pierwsze BMW posiadam os sierpnia 2007r. Ale prawo jazdy już ze dwa lata wtedy miałem i jeżdziłem przednio napędówką. A BMW zaraził mnie kolega. A ż pewnego dnia pojechaliśmy po moją BMke. Znalazłem ja na Allegro za 3300 zł i to była M 20 z 2.5 l motorem i z gazem na mikserze. Ogólnie auto na zdjęciach wyglądało nie ciekawie, a jak już je zobaczyłem to się przeraziłem, a jechałem po nie spod Warszawy do Jasła. Miała połamane zderzaki, zbity halogen, tył w górze a przód prawie szorował po asfalcie :wink: Dziś już właśnie w niej mam zamiar wsadzić M 50 2.0. No ale co ja tu pisze? Tak jak wszyscy mówią, a na forum BMW chyba każdy Ci pomoże. I tak samo moja opinia, że rdza na rantach drzwi to norma, koło wlewu paliwa też się zdarza. i warto zwrócić uwagę na spasowanie wnętrza, a w szczególności deski rozdzielczej, ale to już i tak kwestia mijającego czasu. A najważniejsze to właśnie zawieszenie i zespół napędowy. A jak już kupisz jakąś dla siebie to ona sama Cie nauczy pokory :wink: A następne auto to też na pewno będzie BMW :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten artykuł kolego Quaszi i zapewniam Cie, że nie kupie nigdy opon chinskiej marki. Przeraził mnie ten artykuł i dużo uświadomił, dziekuje za tego linka. Tak samo z chinskimi zamiennikami do zawieszenia.

 

Kolego Pawcio18 juz teraz sie zaraziłem tą marką a zaledwie miałem kilka jazd e34, gdy przeglądam tematy znajdujące sie na tym forum , bmw-syndicat obserwuje jak ludzie polepszają wizualnie bawarki. Najbardziej zaraził mnie widok czarnej e34 zrobionej na german style cos cudownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt zle się wyraziłem mówiłem o zamiennikach części z CHIN a nie o oponach.Przykład opon w cenie 300zł: VREDESTEIN SPORTRAC 3 KOMPLET OPON 205/60 R 15 (numer 898728945) allegro oczywiście.Możemy się nie łudzić dzisiaj wszystko produkuje się w chinach a żeby to ukryć podaje się tylko importera np.PORTUGALIA i maleńkimi literami pisze się chrl.jako kraj producenta,swoją drogą to bardzo dziwne jeżdżę już trochę lat różnymi modelami bmw i fajnych zadbanych modeli e34 na dobrych oponach to widziałem kilka i odnoszę wrażenie że wszyscy właściciele tych zadbanych modeli piszą właśnie na tym forum.Gratulacje.Dziwi mnie to że kupuje ktoś auto za 2500 czy 3500 zł.i próbuje tu wmówić innym że nie szczędzi na oponach np.2000,na zawieszeniu 3000 itd.ludzie BMW 525 za 3000zł. to ZŁOM,złom nie jedzie 200km/h a jak jedzie to tylko wariat tak robi,a dokładanie do takiego złomu kupy kasy to wywalanie kasy w błoto,bo trup to trup.porządne e34 którym można bez obaw siadać i jechać 200km/h kosztuje od 8000 zł. i przy tej cenie nie trzeba racze do niego dokładać.pozdrawiam wszystkich którzy nie szczędzą na swoich autach i mam nadzieję że kiedyś takich spotkam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleść chyba teraz w dobrym stanie te e34 525, na allegro moze z 2,3 egzemplarze moim zdaniem były warte uwagi, jakos sie wyróżniały na tle innych , takie jest moje zdanie. Nie jestem znawcą ale jakos przyciągneły wzrok, a po zdjęciach to można niewiele ocenić.

Fakt ceny tych samochodów zaczynały sie od 7000tys w góre. Mam podobne zdanie co do tego, że za 2000-4000 tysiące chyba nie da się znaleść takiej bawarki w miare zadbanej która nie dostała po garach za mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odnoszę wrażenie że wszyscy właściciele tych zadbanych modeli piszą właśnie na tym forum.Gratulacje.Dziwi mnie to że kupuje ktoś auto za 2500 czy 3500 zł.i próbuje tu wmówić innym że nie szczędzi na oponach np.2000,na zawieszeniu 3000 itd.ludzie BMW 525 za 3000zł. to ZŁOM,złom nie jedzie 200km/h a jak jedzie to tylko wariat tak robi,a dokładanie do takiego złomu kupy kasy to wywalanie kasy w błoto,bo trup to trup.porządne e34 którym można bez obaw siadać i jechać 200km/h kosztuje od 8000 zł. i przy tej cenie nie trzeba racze do niego dokładać.pozdrawiam wszystkich którzy nie szczędzą na swoich autach i mam nadzieję że kiedyś takich spotkam!!!

 

 

kolego zapraszam do Sandomierza, zobaczysz listę wydanych przez niecałe 5 lat ponad 15 tys zł na BMW E34 M50B20 z 1992 roku. Udało mi się nim pojechać 220 km/h. Na tej liście sa części takich marek jak Lemforder, Bosch, Sachs, Hella itp... Nie dałem za auto 3 tys i sprzedałem za o wiele wyższą cenę, ale obserwując wielokrotnie właścicieli E39 oszczędzających nawet na klockach - kupując chińskie, prawdopodobnie z twoim podejściem czułem sie zażenowany. Jeździ taki BMW, a technicznie jest to szrot. Jak się psuje to trzeba wymienić. A z tego co kojarzę w tym aucie oryginalne podzespoły nie pochodzą z Chin...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co do tego, że za 2000-4000 tysiące chyba nie da się znaleść takiej bawarki w miare zadbanej która nie dostała po garach za mocno ;)

A masz już określoną +/- kwote?

BMka nawet na pierwsze auto nie jest straszna,trzeba tylko rozwagi i treningu.Jak przegniesz,będzie kiepsko.Koszty nie są takie straszne,zamienniki części (oczywiście dobre jakieś) są,opony-można wziąć jednosezonówki markowe-uważam to w sumie za dobre rozwiązanie.Ale wiadomo,nówki to nówki.

Co do chińskich opon-tekst przeczytałem pobieżnie,zresztą nie musze go czytac.Miałem chińszczyzne (opony Wanlii) w swojej BMce...na suchym jako tako,głośniej,jeździło sie nawet ok,hamowały też wporządku (hamulce świetne),wiadomo-to wszystko byłoby lepsze na np Michelinach,ale tragedii nie było.Problem zaczynał sie na mokrym...lekki deszcz i w zakrętach często tył uciekał(raz nawet przód mi wyjechał bo stracił przyczepność),hamowało sie gorzej (chociaż tu naprawde pochwała dla hamulców E34).Generalnie tego syfu nie polecam.

A e34-jak najbardziej.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ze do początku wakacji około 8tys sie nazbiera, potem do końca wakacji od czerwca planuje jechać za granicę i zarobic tam około 6-7tys. wiec myśle że gdzies na samochód 15tys powinienem mieć i e34 jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o pierwszy samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak do 15tys to najlepiej kupić auto za 10-12 tyś zł a resztę mieć na zapas na ewentualne naprawy gdyż wątpię, że jak coś się kupi to nic całkowicie nie trzeba robić przy takim aucie, w takim roczniku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie kupiłem niedawno nowe good year eagle f1 nówki nie smigane z ostatniego tygodnia 2008r po dostarczeniu przesyłki podczas oglądania przezyłem szok na gumach pisze made in china :mad2:
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko praktycznie co powstaje jest robione w Chinach, dlatego że koszt wyrobu jest o wiele mniejszy. Chinole za kawałek chleba i herbate wszystko zrobią.

Jednak myśle, że te opony co kupiłes bedą bardzo dobre gdyż system ich wyrobienia sie nie zmienił zapewne.

Skośnoocy zalewają europejske rynki masowo swoimi badziewnymi wyrobami, cena mniejsza a na to w szczególnośći ludzie zwracają uwage tylko żywotność tego jest o wiele krótsza i jakosc zapewne gorsza. Za kilka, kilkadziesiat lat to wogle wszystko bedzie Made in China.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że większość firm produkuje w swoich fabrykach w Chinach, Indiach itp. nawet Bosch tak robi jednak przysiągłbym że pisałeś o chińskich odpowiednikach...

 

keikom783

do tych samochodów już od dawna stosuje się w większości przypadków dobre,sprawdzone zamienniki które są dużo tańsze a równie dobre i jak wszystko dzisiaj (oryginał czy zamiennik)zrobione są w CHINACH,opony kupisz bez problemu po 250-300zł.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możemy wszyscy uznać, że najlepiej oryginalne części leczy gdy ktoś ma mniej pieniedzy trzeba zaopatrzyć się w zamienniki dobrej uznanej firmy.

 

Swoją drogą tacy ludzie którzy uwielbiają się przechwalać czego oni nie zrobią i jaki mają samochód to zwykli zadumani w sobie ludzie nie warci uwagi ;)

 

Żeby nie było tak dużo offtopu zapytam was z jakiej firmy najczęściej korzystacie kupując dobre zamienniki do waszych samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.