Skocz do zawartości

Instalacja DSC czy sie opłaca??


dril3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy się opłaca zamontować DSC do autka??

nie mam pojęcia co trzeba by było kupić i ile to by mogło kosztować.

Dodam ze mam E39 98r 520i autko ma tylko ASC i zima jeździ się nie zaciekawię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem tylko, ze DSC trzykrotnie uratowalo mi samochod. Roznica pomiedzy ASC a DSC to jak rower a samolot. Momentami wydawaloby sie, ze lamie prawa fizyki.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz mocno to świetna rzecz. ASC to tylko system zapobiegający uślizgom osi a DSC to system kontroli stabilności dohamowywujący poszczególne koła. Przydatne kiedy jest ciemno ślisko a Ty jesteś zmęczony, nie musisz wkładać w jechanie tyle uwagi.

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do DSC nabrałem ogromnego dystansu jak nie tak dawno wykonałem manewr.

Brak śniegu, wilgotny asfalt, temp ok. 2st, predkosc ok 60-70, skrecilem gwaltownie kierownicą do zakrętu 90st (fakt, ze zrobiłem to celowo).

Przednie koła miały uślizg (podsterowność), za chwile gdy przednie kola zlapaly przyczepnosc, zrobiła się nadsterowność i zaczela mnie wyprzedzać tylna oś.

DSC totalnie zgłupiało i jakbym się w porę nie połapał i nie reagował to by się źle skończyło.

Z boku to wygladalo jak profe drift :mrgreen: ale nie powiem, ze się zestresowałem ostro...

 

Wg mnie niewarto ! szkoda kasy.

Lepiej wydaj tą kasę na jakiś profesjonalny tor i ćwicz. Naprawdę da się opanować auto i jest wiele przypadkow gdzie DSC wręcz przeszkadza.

Sama przyjemnosc jazdy RWD! i wyczuwania poslizgow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
DSC glupieje gdy kazde z kol maja zdecydowanie rozna przyczepnosc. Kiedys jechalem 50-60km/h i rozpoczalem wyprzedzanie; Gdy przednie prawe i tylne lewe znalazly sie na sniegu, zlapalem uslizg i rowniez pojechalem pomimo DSC bokiem. DSC gdy przeszkadza (z wiadomych powodow) mozna wylaczyc. Uwazam, ze lepiej miec niz nie miec.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze lepiej miec niz nie miec.

 

Zgadzam się. Mam i nie narzekam.

Ale jakbym miał dokladać, to wolałbym dobre audio zamiast DSC. Jego działanie nie jest tego warte.

Choć nie powiem, DSC zawdzięczam wiele, bo dzieki niemu wyczuwałem trakcję auta, której na początku się bałem.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zależy jak jeździsz i ile jeździsz:) Mi teraz nie działa asc (kochane aso ściąga linkę do asc miesiąc) i pierwsze co jak spadł śnieg to wybrałem się na zamkniętą starą jednostkę wojskowa (dużo zakrętów i dużo miejsca) i ćwiczyłem auto i powiem wam że taki trening uratował moje auto, bo gdy jechałem po ładnej czarnej drodze zacząłem wyprzedzać pojazd 90km/h i gdy dodałem gazu wjechałem na lewy pas (na którym były muldy ze śniegu gdzie tego nie było widać) tył auta zaczął tańczyć (jak to lubi tył napęd) ale wiedziałem jak się zachować w tej sytuacji i wyprowadziłem auto z poślizgu. Według mnie żaden system nie zastąpi twoich umiejętności i lepiej zapoznać się ze swoim autem a potem myśleć o systemach

 

 

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady ale dalej nie mam pojęcia ile to może kosztować i co trzeba dokupić i czy cenowo to nie bedzie "szał pał"

Głownie chodzi mi o moja narzeczona, o siebie sie tak nie boje :wink:

Każdy chyba lubi trochę bokiem pośmigać :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady ale dalej nie mam pojęcia ile to może kosztować i co trzeba dokupić i czy cenowo to nie bedzie "szał pał"

Głownie chodzi mi o moja narzeczona, o siebie sie tak nie boje :wink:

Każdy chyba lubi trochę bokiem pośmigać :norty:

 

pooglądaj sobie katalog części realoem.com i zobacz ile kosztują poszczególne elementy, które trzeba dołożyć. Wychodzi, że to wydatek co najmniej 8-10 tysięcy (zakładając nowe i oryginalne części). Wg mnie gra nie warta świeczki. Zamiast ładować pieniądze w doposażenie, raczej poszukaj samochodu fabrycznie wyposażonego w DSC wykorzystując te dodatkowe pieniądze.

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pooglądaj sobie katalog części realoem.com i zobacz ile kosztują poszczególne elementy, które trzeba dołożyć. Wychodzi, że to wydatek co najmniej 8-10 tysięcy (zakładając nowe i oryginalne części). Wg mnie gra nie warta świeczki. Zamiast ładować pieniądze w doposażenie, raczej poszukaj samochodu fabrycznie wyposażonego w DSC wykorzystując te dodatkowe pieniądze.
:cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez twierdzę, że DSC robi robotę. Oczywiście - jeśli się przegnie to i DSC Ci nie pomoże. To jest system, który ma WSPOMAGAĆ reakcję kierowcy przy wpadnięciu w poślizg a nie MYSLEĆ za kierowcę. To nie jest tak, że puścisz kierownicę i "samo się zrobi". Mnie kilka razy pomógł w dość niebezpiecznych sytuacjach kiedy wjechałem na jakąś zmrożoną ślizgawicę lub śnieg. Tak więc rzecz bardzo przydatna. Zwłaszcza, że kupowałem swoje obecne auto tuż przed zimą (moje pierwsze RWD) i się trochę obawiałem jazdy zimowej z tylnym napędem. Teraz twierdzę, że ta elektronika rzeczywiście daje radę.

Co do kosztów doposażenia - uważam, że to raczej gra niewarta świeczki. Lepiej faktycznie poszukać już auta wyposażonego w DSC. Samoróbka to zawsze będzie dłubanina i nie gwarantuje bezawaryjnej i skutecznej pracy tego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.