Skocz do zawartości

Silnik po 2 min. gaśnie.


automat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może któryś z doświadczonych forumowiczów mógłby doradzić mi co może być przyczyną wyłączania się silnika po ok.2min pracy.Po krótkim czasie pracy trzeba odczekać jakiś czas i znowu można go odpalić, ale znowu tylko na chwile po czym znowu gaśnie.Problem dotyczy silnika M60.Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł jeszcze opisać w jakim stylu gaśnie...

Chodzi, chodzi, pyk, gaśnie :?:

Czy może kuleje coraz bardziej :?:

Czuć jakiś szczególny zapach spalin :?: (niedopalona benzyna, itp.).

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wyłącza się gwałtownie.

 

pracuje równomiernie przez chwile i nagle niewiem dlaczego gaśnie.Pali na wszystkie cylindry, bezpieczniki są ok.Stał kilka miesięcy bez odpalania i kiedy postanowiłem go uruchomić to nagle zaczął się tak dziwnie zachowywać.Wcześniej było wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa chyba odpada ponieważ gdyby była uszkodzona to wogóle by nie odpalał.Mogę się jednak mylić.W każdym razie w momencie rozruchu i do momentu wyłączenia się silnika jest wszystko ok. Przed awarią silnik na rozruchu właśnie przez jakieś 2 min. pracował na ok. 650 obr/min a potem po lekkim rozgrzaniu się schodził do ok.500 obr/min.Może jakiś przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie pompy jest uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odstawiales auto na 4 miesiace, to zatankowales je do pelna? Wszystkie plyny byly uzupełnione optymalnie, bo jezeli np. bak był pusty, to pompa paliwa i kabelki z niej wychodzące mogły zardzewieć i stąd takie problemy teraz...

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód stał kilka miesięcy prawie na pustym baku.Musiałem zalać go 5 litrami coby wogóle zaczął gadać.Może on działa na wtryskiwaczach rozruchowych a jak się lekko rozgrzeje i się wyłączą to auto gaśnie.Ale układ zasilania paliwem jest pewno wspólny więc usterka jest bardzo dziwna.Na komputerze może by wyszło co mu dolega, ale najpierw trzeba dojechać do jakiegoś warsztatu.W najgorszym wypadku pewno go sholuje, ale mam nadzieje iż to jakaś drobnostka i użytkownicy forum będą wiedzieli jak to wyleczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak Ci juz zgasnie to sprawdz czy w przewodach jest paliwo?

Generalnie to moze byc od cholery przyczyn lacznie z kompem.

Moze masz jakis syf w zbiorniku i po 2 min. go podciaga .

Moze ci sie wali przekaznik pompy?

W warsztacie moga Ci wymienic sporo czesci zanim dojda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód stał kilka miesięcy prawie na pustym baku.Musiałem zalać go 5 litrami coby wogóle zaczął gadać.

 

No to dla mnie jest wszystko jasne. Problemu nalezy szukac wewnatrz baku.

 

Nawet w instrukcji obsługi napisane jest, ze przed odstawieniem auta na kilka miesiecy do garazu nalezy go porządnie zatankować.

 

Tutaj również:

 

http://www.bmwe34.net/e34main/other/Winter_storage.htm

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy nie masz jakiegoś immobilaizera, alarmu, lub innego zabezpieczenia co mogło zwariować i sie załącza?

 

2. Nie pompa paliwa, tylko zawór zwrotny! Nie trzyma ciśnienia co pompa wytworzy i gdy sie skończy paliwo - poprostu silnik gaśnie. Rozumiem że nie jeździsz na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód nie jeździ na gazie i nigdy nie jeździł.Nie mam żadnych alarmów ani innych zabezpieczeń poza fabrycznymi.Gdzie znajduje się ten zawór zwrotny i jak go sprawdzić?Zaglądnąłem właśnie do baku(tam gdzie jest pompa paliwa) i w środku jest bardzo czyściutko.Może spróbuje wyciągnąć pompe i ją sprwdze.A może to problem regulatora cisnienia paliwa? http://bmwe32.student.utwente.nl/sean750/fuel_pressure_regulators/FuelPressureRegulators.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze zaproponował na początek bardzo prostą rzecz - dolej więcej paliwa, tak aby było przynajmniej ze 15-20l. 5l to tak akurat pomoczyło ścianki zbiornika paliwa ;) :mrgreen: - a tak poważnie, to jeżeli odparowało całe paliwo z przewodów paliwowych, filtra, zaworków itd., to samo ich napełnienie już troszkę "pożarło" paliwa ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w baku jest z 10 L paliwa.Rezerwa się nie świeci, ale zaraz pojade i kupie mu jeszcze z 15 litrów aby rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane.Auto stoi na delikatnej nierówności i tył jest troszke niżej niż przód a w tym modelu jest tak, że unoszac lewą tylną część auta z 5-ciu litrów na wskaźniku paliwa może się zrobić 20(pompa i czujnik są po prawej stronie baku).Dlatego jak miałem mało paliwa to zawsze tak parkowałem, aby tył lub lewa część auta stała wyżej inaczej byłby problem z odpaleniem pomimo nawet 10 litrów w baku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.