Skocz do zawartości

[5hp30] Problem z automatem


Astray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu zaczely mi sie problemy z automatem w mojej 740d. Na poczatku skrzynia czasem szarpnela lub zabuczala (bo nie zredukowala biegu) ale zdazalo sie to sporadycznie. Ostatnio problem sie nasila - bywa, ze po wlaczeniu na D lub R i po puszczeniu hamulca auto nie rusza... Ruszy dopiero po dodaniu gazu z lekkim szarpnieciem. Bywa tez coraz czesciej, ze skrzynia zaczyna buczec i przelacza sie na tryb awaryjny - zgaszenie silnika i ponowne odpalenie skutkuje znow na jakis czas. Skrzynia rowniez wczesniej potrafila szarpnac przy gwaltownym przyspieszeniu podczas redukcji. Dzis skrzynia lekko zaczela szarpac przy "rownomiernej jezdzie" do domu lecz po dodaniu gazu szarpanie ustalo... Czy ktos moze wczesniej spotkal sie juz z tym problemem? Co moze byc uszkodzone i co teraz zrobic z tym fantem? Dodam jeszcze, ze diagnozer wyczytuje 3 bledy:

-152 can smooth running

-51 gear check 1m

-48 torque converter clutch - too much slip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taką skrzynie:) zacznij od oleju bo jak na ironie jak kupiłem e38 a poprzedni własciciel zmieniał olej wlał go za dużo , nawet nie napisałes czy zmieniałes olej ?????
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No olej wymienialem okolo 10 tys km temu. Wiec watpie, zeby w tym byl problem... Zauwazylem jedynie, ze jak sie skrzynia i silnik nagrzeja do normalnej temperatury pracy to wszystko jest w normie - nic nie halasuje, przerywa - dziala jak powinno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

niech ci w tym warsztacie powiedza jaki olej nalali.

Mi sie tak działo jak nalałem zamało oleju po dolaniu objawy znikły.

Przypomne ze olej sie wlewa na odpalonym silniku i ustawieniem drązka w pozycji D

ktos musi poprostu siedziec w aucie i trzymac hamulec.

wlewasz do momentu az sie zacznie wylewac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien olej!! taki jak ma byc:) pokasuj będy :) i jesli bedzie bez zmian to odaj tom skrzynie jakiemuś złomiarzowi ,

pamiętaj ze automat jest bardzoooooooooooooo czuły masz gówniany olej i problem gotowy:)

kup 7 l oleju bo tyle wchodzi nowy filtr drogi nie jest i zmień to:D i niemęcz nas tutaj:D :nienie: :nienie: :nienie:

było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgodnie z rada podjechalem do znajomego ktory ma kanal z 10l oryginalnego oleju z ASO, uszczelka i filtrem. Wyczyscilismy wszystko wlacznie z magnesami (duzo opilkow na nich bylo) i problemy zanikaja. Pierwsze metry byly straszne ale wszystko sie ulozylo i jest jak narazie cacy !. Dziekuje za porady! Jak sie znow zacznie dziac to odswieze temat..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej byl wlany tego nie wiem - robilem to w warsztacie samochodowym w ktorym mowili, ze wiedza co robia... Wiec pozostaje wierzyc, ze zalali to co powinno byc

I tacy fachowcy u nas są ja co kolwiek robie na warsztacie to nie pozwole sobie zeby przy tym nie byc jak kiedys Tarnowski mnie wyprosił z hali to poprosiłem o opuszczenie auta z podnosnika i powiedziałem ze jade gdzie indziej nawet do głowy by mi nie przyszło zostawic auto jakimś 'fachowcą"

druga zecz to zawsze brac rachunek z wszystkim co robili i nazwa tego co wymienili wtedy zawsze jak spartola to na 99% mozna odzyskac straconą kase

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorki że sie podłacze ale jesli widziałeś opiłki w oleju to znaczy że dostały tarcze a nie daj Boże kosze.A to oznacza że twój problem powruci jak bumerang.Wiec jedz do tych spesów i przedstaw im co sie stało po wymianie oleju.Ja bym nie popuscił

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarnowski to ciul:D:D to dobze ze mnie posłuchałes i wymieniłes olej:D :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8) :8)
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie ciekawią wasze wypowiedzi chciałem wymienić olej aso sikora szef serwisu mnie wyśmiał oświadczają że automaty 5hp 30 zielona naklejka informacyjna są napełniane olejami mineralnymi podwyższonej trwałość i nie podlegają wymianie nawet przy przebiegach powyrzej 500000 tyś km po zatym w całej skżyni wraz ze sprzęgłem z którego nie da sie opróżnić oleju nie demontując go wchodzi 16 litrów a litr który kupowałem na dolewki w tym że aso 160 zl więc cała operacja bez roboćizny ponad 2000 zł i dodał żebym pozdrowił mechanika który doradził mi taką wymiane więc już sam niewiem o co chodzi

 

kturego :arrow: którego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac brak jakiejkolwiek wiedzy z jego strony. Fakt, olej ktory jest tam wlany jest olejen "Lifetime" - czyli na czas zywotnosci. Nie doczytal niestety instrukcji serwisowej w ktorej jest napsane, ze olej nalezy zmieniac podczas jakichkolwiek remontow czy napraw badz po uplywie czasu "plynnosci" pracy skrzyni. Jesli serwis skrzyni ZF zaleca zmiane oleju co okolo 200 000 km to ja tak postapie - w koncu oni ja skonstruowali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZF zaleca, BMW nie zaleca. To w ogole ciekawa sprawa, w E65 jest podobnie.

 

Ja wymienialem, u Sikory tez mnie odradzali. Autoryzowani nie chca sie w to bawic, bo w razie problemu beda nowa skrzynie wkladac. Wiec najlepiej powiedziec ze sie nie robi. Potem klient sobie nowa skrzynie wsadzi. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu lest lipa z tom zielonom tablicczką , jutro dopiesze bo niewiem ze skrzynie z bmw tą wkładane są do jakis amerykanców i GM zaleca wymiane co 60 tys a bmw nie ;) ja do skrzyni z zielonom tabliczkom lałem dextrola (czerwony) i skrzynia do dzisiaj smiga ale w mojej skrzyni 5hp30 mam zmieniony olej ;) i smiga ;P
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.