Skocz do zawartości

Problem ze spryskiwaczami szyby przedniej


unkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :8)

Mam problem. W 530d jest bardzo niskie ciśnienie na spryskiwaczach przedniej szyby. Ledwo co psikają na szybę. Sprawdzałem, ciśnienie jest, więc nie są zablokowane. Pompa pracuje równo. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem? Jest jakaś regulacja? Czy to może pompa siada? :(

 

Poza tym, czy ktoś wie jak działa podgrzewacz spryskiwaczy. Podczas szybkiej jazdy na mrozie (-17) zamarzały spryskiwacze! Jak sprawdzić, czy podgrzewacze działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy w tym klubie po obejzeniu forum na rozne ciekawe tematy postanowilem sie tutaj zarejestrowac a wracajac do zapchanych sprys.to bardzo czesto zatykaja sie koncowki podczas woskowania roznymi srodkami do lakieru i po wyschnieciu bardzo skutecznie spowalniaja przeplyw plynu mozliwe jest rowniesz zalamanie sie gdzies przewodu na drodze zbiornik a dysze. a najgorszy scenarjusz to pompka sie konczy albo jest jakis brud w zbiorniku ktory blokuje ja mozna sprobowac ja wyjac ze zbior.i przedmuchac powietrzem nie zapominajac o czyszczeniu zbior.na alegro nowa kosztuje ok 50zl i zawsze uzywaj plynu czy lato czy zima zwykla woda nie sluzy na pompke szybko koroduje jej srodek sam mialem taki probl. u mnie sie blokow.pompka i bylo w niej pelno rdzy ale po rozlozeniu jej i czyszczeniu dzialala ale po probie jej klejenia ciekla i musialem kupic nowa.zycze udanej naprawy mysle ze jakos moglem udzielic pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z igłą i nic to nie daje. Spróbuję wymienić płyn, może on jest jakiś kiepski. A jak u Was to wygląda? Czy one spryskują szybę pod dużym ciśnieniem, tak jak w innych samochodach, że jak jedzie i ich używa to można za nim się ustawić i też umyć szybę! :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Koledzy a kto mi powie jak są podgrzewane spryskiwacze przedniej szyby czy automatycznie się podgrzewają przy jakiejś - temp czy włączają się np z podgrzewaniem tylnej szyby. Pytam bo mi zamarzły i nie wiem czemu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.