Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znalazłem tarcze hamulcowe zimmermann w sklepie iParts za kwotę 203 zł. i zastanawiam się czy to nie jest za tanio:

 

http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamulcowa-zimmermann-150342820,bmw,3-touring-e91-od-2005-09,330-xd-231km,16-5430-19106-100032-0-86-150342820.html

 

Proszę o pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zimmermany... moj sasiad rowniez ma.... zakladalismy sami z maksymalna precyzja.... i w podobnym okresie i w podobnym oba komplety sie pogieły.....5000-8000km oczywiscie od Lewian.pl ale tak czy inaczej po przetoczeniu nadal calkiem niezle tarcze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zimmermany... moj sasiad rowniez ma.... zakladalismy sami z maksymalna precyzja.... i w podobnym okresie i w podobnym oba komplety sie pogieły.....5000-8000km oczywiscie od Lewian.pl ale tak czy inaczej po przetoczeniu nadal calkiem niezle tarcze ;)

Słyszałem że tarcze TRW ale z Inter Cars są dobre za 280 zł. Ale znalazłem jeszcze te:

 

http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamul ... 4460s.html

 

lub

 

http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamul ... 37803.html

 

proszę pomóżcie w wyborze

 

Tarcze ATE w Inter Cars za 208 zł. przód i tył za 212 zł ??????!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że da się taniej to ja wiem tylko czy ten zimmermann to jest zimmermann a nie jakiś szajs ?

 

Raczej bez stresu ale jeżeli potrzebujesz Zimmermanna z pewnego źródła to zapraszam.

 

 

mam zimmermany... moj sasiad rowniez ma.... zakladalismy sami z maksymalna precyzja.... i w podobnym okresie i w podobnym oba komplety sie pogieły.....5000-8000km oczywiscie od Lewian.pl ale tak czy inaczej po przetoczeniu nadal calkiem niezle tarcze ;)

 

Szczerze to jestem ciekaw co poszło nie tak ;) Tym bardziej, że po tak małym przebiegu pojawił się problem...

 

Słyszałem że tarcze TRW ale z Inter Cars są dobre za 280 zł. Ale znalazłem jeszcze te:

 

TRW jest ok ale do małego auta użytkowanego bez szaleństw, jakościowo niżej niż Zimmermann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tarcze u mnie mają ciężki żywot :) bez analizy struktury niczego się nie wywnioskuje... Wiec 10razy łatwiej przetoczyć szczególnie ze mój tokarz ma świetny bardzo sztywny sprzęt wyszło jak fabryka a 2h i tarcze były w aucie... A reklamacja ucuazliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co np moze być powodem powstania bicia?? zły montaż?? nie widzialem jeszcze nikogo kto poswieca kilka godzin na montaż i pomiary bicia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewian nie pal ''Janka'' czas się w końcu przyznać czym handlujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co roztrzasac.... ;) dla mnie to nie jakis wielki problem... bicie wielkie nie było około 0.04mm na obu tarczach... przy montazu bylo 0.01-0.015.... drzenie bylo mocno wyczuwalne szczegolnie powyzej 110km/h po przetoczeniu wróciło na 1.5 setki co znalazłem gdzies na stronie EBC ze dopuszcza sie do 0.02mm bicie wiec jest elegancko :) w pelnym zakresie predkosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo będzie dobrze, u mnie po toczeniu było to ok 2kkm a później pojechałem do gorika założyć oryginały bo szkoda czasu i nerwów w niektórych przypadkach :D

 

Edit: we wrześniu zamierzam zmienić tarcze z tyłu i słyszałem ze tam już nie potrzeba oryginalnych coś sprawdzonego doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo będzie dobrze, u mnie po toczeniu było to ok 2kkm a później pojechałem do gorika założyć oryginały bo szkoda czasu i nerwów w niektórych przypadkach :D

 

Edit: we wrześniu zamierzam zmienić tarcze z tyłu i słyszałem ze tam już nie potrzeba oryginalnych coś sprawdzonego doradzicie?

 

Dokładnie tak jest w większości przypadków, toczenie daje efekt na krótką chwilę a potem problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże :) zakup tarcz to żaden problem ;) montaż również... napewno napisze jak się pokrzywia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginalne tarcze zakupione bezposrednio w BMW sa lepszej jakosci niz tarcze Textara o tym samym nr czesci?

 

Ciężko to jednoznacznie określić.

W teorii wygląda to tak:

Do 2008 roku Textar robił na pierwszy montaż dla BMW i czy kupiłeś w pudełku BMW czy w pudełku Textara to było to samo, teraz Textar to już nie ta firma co kiedyś bo wykupili ją Japończycy i zabrali produkcję do siebie, spadła i cena i jakość.

Od tego 2008/2009 tarcze dla BMW robi Zimmermann i to samo co kupisz w pudełku BMW to jest w pudełku Zimmermanna. No ale oczywiście Zimmermann to nie jedyny a główny dostawca, do takich modeli jak np F10 czy F01 tarcze dla BMW robi SHW, która nie oferuje swoich produktów na After Market czyli kupisz je jedynie jako OE. Natomiast np do M3 gdzie tarcze dostarcza Zimmermann to możesz kupić te same tarcze w pudełkach BMW za ponad 2k za szt lub w pudełku zimmermanna za ok 1k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewian ktore tarcze Zimmermana sa te same co tarcze orginalne do BMW E9x (oprocz M3)?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewian ktore tarcze Zimmermana sa te same co tarcze orginalne do BMW E9x (oprocz M3)?

 

Ani Zimmermann ani BMW nie wypuszcza takich konkretnych informacji bo to tajemnica handlowa także konkretnie nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie a nie chce też wprowadzać w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tarcz I klockow przerabialem kilukrotnie w e39 I moge smialo powiedziec ze tylko oryginalne tarcze dawaly rade. Raz zrobilem eksperyment I zalozylem tarcze ATE I klocki ATE ceramic I po okolo 5kkm tarcze byly do wyrzucenia. A wcale nie dostawaly po d... bo jezdze raczej spokojnie I nie metoda gaz - hamulec. Zmienilem znowu na oryginaly ale klocki wlozylem EBC I musze przyznac ze pieknie hamowalo I nic sie nie pokrzywilo. Przez 7 lat jazdy tarcze z tylu zmienialem tylko raz I z tego co pamietam to chyba tez na oryginaly a klocki zalozylem Jurid. W e90 juz nie bede eksperymentowal I jak przyjdzie do zmiany tarcz to wrzuce oryginaly I bede mial swiety spokoj.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.