Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

textar bardzo dobre klocki ., BARDZO DOBRY STOSUNEK JAKOSCI DO CENY :>

 

piszac o nabijaniu postow to ty mnie obrazasz - wiec sam zaczoles.

jestes dwa lata na forum bmw klub a natrzaskales postow jak stara dewota ...wszytkie na temat ? hahah

ja jestem piec lat i mam o 500 mniej .. a wiec w tym tygodniu cie dogonie :> zglos do admina ze nabijam sobie posty ...... :mad2: :mad2: :mad2:

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, to ze textar czy Jas Fasola produkuje klocki do BMw to nie znaczy ze to sa jego klocki tylko w opakowaniu BMW. On produkuje klocki wedlug wymagan dla BMW. Klocki ori BMW a klocki textar oprocz producenta nie maja nic wspolnego, moga nawet wygladac tak samo bo sa tloczone przez te same formy ale slad mieszanki bedzie inny.

 

Jak chodzi o EBC to EBC red sa klockami zero jedynkowymi, czyli hamuje mocno i zdecydowanie. Ja np jezdze rownierz z rodzina i nie moge hamowac gwaltownie (zero jedynkowo) na kazdych swiatlach bo jest to uciazliwe dla pasazera, szczegolnie 5 miesiecznego. a jezeli z EBC REd bedziesz hamowal plynie i zwalniajac progresywnie to ci klocki i tarcze trafi szlak po kilku tysiacach kilometrach. A jazda po miescie to oznacza korki... Rozwiazaniem na ten problem to EBC yellowstuff. Na zimno hamuja genialne, a rozgrzane jeszcze lepiej i po 20 hamowan pod rzad 100 do zera w przeciagu kilku minut fajcza sie jak cholera, smierdza jak w piekle ale hamowanie jak bylo tak jest takie same... nie udalo mi sie ich przegrzac. Teraz yellow stuff do 335D to jakies 1100 zl za komplet czyli tyle co orginalne ale sa lepsze.

 

a pozbycie sie telewizora aby kupic dobre klocki to inteligientne posuniecie. :cool2: tak samo jak uzywanie transportu miejskiego w miescie zamiast trucie przechodniow spalinami z dizla. Tak trzymac dalej ! :cool2:

 

Ty to siedzisz po nocach i to wszystko wymyślasz ? :duh:

 

Panowie , widzę bardzo poważną dyskusje na temat klocków :shock: Ja z własnego doświadczenia (tylko jest to e81 120d) wiem że EBC yellowstuff są naprawdę dobre u mnie w połączeniu z tarczami 330mm EBC turbo grove na płynie motul RBF660 hamują na prawde dobrze a autko nie jest za wolne :cool2:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

textar bardzo dobre klocki ., BARDZO DOBRY STOSUNEK JAKOSCI DO CENY :>

 

piszac o nabijaniu postow to ty mnie obrazasz - wiec sam zaczoles.

jestes dwa lata na forum bmw klub a natrzaskales postow jak stara dewota ...wszytkie na temat ? hahah

ja jestem piec lat i mam o 500 mniej .. a wiec w tym tygodniu cie dogonie :> zglos do admina ze nabijam sobie posty ...... :mad2: :mad2: :mad2:

 

dobra ok masz racje 100% postow nie jest na temat , moze to ja mam dzisiaj bad day. :?: To nie zmienia faktu ze twoja reakcja jest dysproporcjonalna do uwagi.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry. Dzisiaj moja bunia zakopciła z przedniego lewego koła. Felga zagrzana, smród spalenizny, raczej klocki do wymiany, tylko jakie? jakiej marki? auto do normalnej jazdy nie do butowania czy na tor.

Auto to E46 fl 318d touring 05.2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to E46 fl 318d touring 05.2003r

 

chcesz mi powiedziec ze w dziale E46 nie ma tematow o klackach ? :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś qrde nie mogę znaleźć w e46 więc dalej tu się będę podpytywał ;)

 

Miał ktoś z Was styczność z klockami marki BREMBO? wiem to jest dobra marka, a cenę też mam dobrą 115zł i to na miejscu. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w zimowym zestawie hamulcow w zeszlym roku przecietne. ale nie są zle mocne 4- ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś qrde nie mogę znaleźć w e46 więc dalej tu się będę podpytywał ;)

 

Miał ktoś z Was styczność z klockami marki BREMBO? wiem to jest dobra marka, a cenę też mam dobrą 115zł i to na miejscu. Co o tym sądzicie?

 

W tej cenie możesz kupić na prawdę dobre klocki także nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Brembo to złe klocki, myślałem że to jedna z lepszych firm co produkuje elementy układów hamulcowych?

 

To nie to Brembo które oglądasz w sportach motorowych, tego co Ci zaoferowali w sklepie nie wyprodukowało brembo, co do klocków nie mam potwierdzonego info wiec nie będę pisał ale możesz rzucić okiem w tym sklepie kto to wyprodukował, co do tarcz to gro jest robiona w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie dwie opcje zakupu klocków, Brembo vs ATE? które lepsze? które lepiej hamują? mniej pylą i się mniej zużywają?

Ogólnie wiem że lepiej by było brać ferrodo, ale są b.miękkie i szybko znikają, ponoć są jak opony co zmiana sezonu zmiana klocków ;)

Mi potrzeba klocków na codzień i na dłużej abym nie musial po wakacjach znowu zmieniać ich :D

Edytowane przez kat825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE raczej lepsze.

Jeśli nie chcesz pyłu, to musisz kupić któreś z klocków tzw Ceramic. Robi je na np. ATE, Textar, Jurid...ale cena x 2.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie dwie opcje zakupu klocków, Brembo vs ATE? które lepsze? które lepiej hamują? mniej pylą i się mniej zużywają?

Ogólnie wiem że lepiej by było brać ferrodo, ale są b.miękkie i szybko znikają, ponoć są jak opony co zmiana sezonu zmiana klocków ;)

Mi potrzeba klocków na codzień i na dłużej abym nie musial po wakacjach znowu zmieniać ich :D

 

No to lepsze ATE czyli Galfer.

 

Ferodo miękkie ? A kto takich bzdur naopowiadał ? Miękkim klockiem jest np TRW ale to i tak nie znaczy, że starcza na 10 czy 15 kkm.

 

Wszystko zależy od tego gdzie jeździsz i jak jeździsz, ja jestem kierowcą wymagającym i mi klocki starczają max na 30-35 kkm ale te same klocki innym potrafią służyć nawet i 80-90 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę głównie po mieście, średnio dynamicznie (auto jest moje i ojca-On jeździ b.spokojnie). Czasem wyjadę w trasę ale w tedy jadę w miarę spokojnie, ale nie unikam wyprzedzeń.

Qrde teraz nie wiem brać Brembo czy ATE, co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę głównie po mieście, średnio dynamicznie (auto jest moje i ojca-On jeździ b.spokojnie). Czasem wyjadę w trasę ale w tedy jadę w miarę spokojnie, ale nie unikam wyprzedzeń.

Qrde teraz nie wiem brać Brembo czy ATE, co radzicie?

 

Jeśli wybierać tylko między tymi dwoma to ATE no ale lepiej Ferodo lub OZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede mną wymiana klocków hamulcowych i chciałem prosić Was o pomoc.

Z tego co zauważyłem, to opinie o Ferodo są bardzo dobre. Nie jestem osobą, która się na tym super zna, myślałem o Ferrodo DS Performance, ale pytanie brzmi, czy będą pasować do mojej e90 320d. Chyba, że lepiej było by wybrać np. ATE Ceramic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem z własnego doświadczenia, miałem zakupione klocki ferodo i tarcze brembo w focusie. Jakość hamowania pozytywna jednak klocki potrafiły czasem piszczeć co mnie irytowało. W BMW ostatnio wymieniałem same klocki oś przednia i tylna w różnych odstępach czasu i tak:

- Na przód wrzuciłem klocki textar - myślę że mogę z czystym sumieniem polecić

- Na tyle mam klocki ate - również bez zastrzeżen.

Co do subiektywnej opinii tych dwóch par klocków, ja osobiście wybrałbym textar optycznie mam wrażenie że mniej pylą, jakoś hamowania stawiam że będzie podobna. Jeżeli chodzi o ścieralność to się nie wypowiem bo kupiłem i jeżdżę do kolejnej wymiany, w końcu to część eksploatacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede mną wymiana klocków hamulcowych i chciałem prosić Was o pomoc.

Z tego co zauważyłem, to opinie o Ferodo są bardzo dobre. Nie jestem osobą, która się na tym super zna, myślałem o Ferrodo DS Performance, ale pytanie brzmi, czy będą pasować do mojej e90 320d. Chyba, że lepiej było by wybrać np. ATE Ceramic.

 

Pozdrawiam.

 

 

ATE Ceramic to tylko jak zależy Ci na czystych alusach bo niczym innym się nie wybijają ponad standardowe klocki dobrej jakości, ale jak już klocki nieburdzące to lepiej Jurid White, są tańsze a to ten same klocek.

 

Ferodo to półka wyższa a DS to już w ogóle inna bajka, klocki które zauważalnie poprawiają skuteczność no ale z reguły są 2 lub 3 razy droższe od standardowych i nie każde też występują w wersji DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie funkcjonuje czujnik klocków hamulcowych? Chodzi mi o to czy wystarczy tutaj tylko wymienić klocki, wykasować komunikat i wszystko będzie grało? Bo wyczytałem we wcześniejszych postach, że istnieje możliwość przetarcia czujnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie funkcjonuje czujnik klocków hamulcowych? Chodzi mi o to czy wystarczy tutaj tylko wymienić klocki, wykasować komunikat i wszystko będzie grało? Bo wyczytałem we wcześniejszych postach, że istnieje możliwość przetarcia czujnika.

 

Jeśli zaświeciła Ci się kontrolka zużycia to znak, że czujnik jest już do wyrzucenia bo jest przetarty. Jeśli wymieniasz klocki zanim zdąży zaświecić się kontrolka to można założyć czujnik ponownie do nowych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.