Skocz do zawartości

318Ci Coupe dziwne zachowanie ABS i ASC


Norwag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Tak jak w temacie. Dzisiaj rano po odpaleniu niespodziewanie zaświeciły mi się kontrolki od ABS i ASC, sprawdziłem i oba systemy były wyłączone. po przejechaniu ok 30 km zgaszeniu i po jakiś 20 min odpaleniu kontrolki dalej się paliły ale po ok 500 metrach najpierw zgasła i załączył się ABS i mniej więcej po kolejnych 500 metrach odpalił ASC. Potem już to nie występowało. Czy ktoś spotkał się z tym ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega miał podobny problem, co się okazało to zima robi swoje, a dokładniej zabrudziły się czujniki ABS, trochę mrozu i przymarzło, wystarczyło na myjce ciśnieniowej umyć podwozie i problem zniknął. Układ ABS ma bazpeśredni wpływ na ASC.

pozrawiam

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam bardzo podobny problem w 320D. swieci sie kontrolka abs, trakcji i stop (faktycznie nie ma absu i kontroli trakcji). zaczelo szwankowac po ostatnich roztopach przed swietami, a konkretnie po przejechaniu przez rzeke ktora plynela wzdluz drogi. bylem na komputerze - wykazalo awarie czujnika abs. czeka mnie wymiana. oryginal ok. 400zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiukaj wodą w koła - u mnie pomagało 100/100 :) Prawdopodobnie brudziła się ta koronka, co to jej zęby ABS liczy (o ile nie jest zabudowana jakoś - nie znam się), albo sam czujnik ABS. No i faktycznie taniej, bo "naprawa" na myjni kosztowała 1zł :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;)

Rzeczywiście to były brudne czyjniki bo na drugi dzień znowu mi wyskoczyło to samo i jak zajrzałem w okolice kół to aż się przestraszyłem tyle towaru tam było ale przemyłem na myjce i póki co jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam e46 330D i to samo - swieca sie kontrolki od ABS i ASC. Raz na jakis czas zgasna i mam oba systemy a za chwile znowu sie pali. Calosc zaczela szwankowac 2dni temu na zupelnie oblodzonej drodze jak zaczalem "naduzywac" ASC. Po przeczytaniu na forum iz czujki moga byc zabrudzone pojechalem na myjke - obficie wymylem. Odpalilem silnik - kontrolki sie swieca ale 15 sekund i zgasly. Mysle "Yeah - po sprawie". Ale tu rano odpalam autko i znowu kontrolki sie swieca. Mowiliscie iz mozliwe ze czujnik ABSu sie sypnal. Z tego co sie orientuje kazde kolo ma swoj czyli sa 4 czujki. A zeby wiedziec ktora sie sypnela trzeba pewnie jechac na kompa? Jeszcze jedna mysl mnie nachodzi - moze po umyciu kol teoretycznie juz jest dobrze tylko komp widzi blad bo ma go w pamieci? Czy np zresetowanie pamieci poprzez odlaczenie akumulatora mogloby w czyms pomoc? jesli mialoby dojsc do wymiany orientujecie sie moze czy te czujki ABSu sa takie same na kazde kolo i ile moga kosztowac pomijajac serwis? Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zweryfikowanie, który czujnik poleciał to niestety bez kompa będzie ciężko.

Co do pamięci błędu to raczej coś takiego nie występuje, a jeśli jest to nie ma wpływu na kontrolki, jeśli stan czujników już jest OK. Ja u siebie myłem koła nawet codziennie, bo problem faktycznie powtarzał się co rano. Czasem kontrolki dawały sobie spokój na parę dni a potem zależnie od warunków na drodze znów się pojawiały. Myjesz koło - jest ok, potem jedziesz - jest ok, postawisz auto, syf przymarznie - i nie jest ok. Ja tak to sobie tłumaczyłem. Latem dla pewności poprawiłem wszystkie kostki od ABS, kable poukładałem i tej zimy problem już nie wystąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jak pisalem kilka dni temu mialem problem z absem i trakcja (u mnie jest dsc). niepodziewanie wczoraj problem sam zniknal :shock: w sama pore bo dzis rano bez trakcji wogole nie bylo by jazdy. jednakze poniewaz juz mialem zamowiona i oplacona czesc postanowilem ja wymienic. dobrze ze to zrobilem - mechanik jak zdjal czujnik zdebial: zrobiony on byl z dwoch innych czujnikow....poprzedni wlasciciel jakas fuszerke odstawil :mad2: w kazdym badz razie w tej chwili mam pewnosc ze czujnik jest ok a jak cos znowu nawali bede wiedzial ze najpierw trzeba skorzystac z dobrej myjki - dzieki za podpowiedz :cool2: cala zabawa kosztowala mnie 414zl za czujnik (oryginał) + 40zl za wymiane + 50zl za komputer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat z moim pytaniem. Przy hamowaniu gdy zaczyna działać ABS słychać głośne stukanie i pedał hamulca dosyć mocno bije. Co może być przyczyną takiego zachowania ABS? Dodam tylko, że klocki i tarcze są w dobrym stanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukanie nie do konca raczej dziwny dzwięk jakby ... takie grrrrrrrr, ciężko mi do czegoś porównać.

ABS włącza sie przy mocnym hamowaniu albo na śliskiej nawierzchni (śnieg, błoto).

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.