Skocz do zawartości

Jaki Olej Wybrac


angel1210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem chce zmienic olej w swojej buni i mam takie pytanie. Jaki olej by byl najlepszy półsyntetyk 10 w 40 markowy. Chcialbym mu wlac minerala 15w 40 markowego ale zastanawiam sie czy niezaszkodzi to w jakis sposob silnikowi jestem nowym uzytkownikiem bmw i stad te pytania. Prosze o odpowiedz Bmw e36 320i vanos 91 rok 244 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz wlać minerał jak chcesz szybko i skutecznie zajechać sillnik... :D Półsyntetyk jest dopuszczlany i przy większych przebiegach może taki olej być ale najlepiej jak by był syntetyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

czy moze mi ktos podpowiedziec jak zastosowac olej silnikowy ? X 3 2.0 D 150KM 2006 r z przebiegiem 150 tys ??? pozdr :?:

Wlej jakis dobry syntetyk np castrol lub mobil .Ja leje castrola 0w-40edge sport :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się troszeczkę, wiem że temat tysiąc razy wałkowany, ale jakoś nie mogę się zdecydować.

Mam E36 325i, poprzedni właściciel lat półsyntetyk, jakiś markowy, ale że jestem zwolennikiem syntetyków, to od razu po zakupie auta zmieniłem na 5w-40 Comma, tylko dlatego tej firmy bo mam za bardzo niskie pieniądze. Ale widzę że chyba troszkę podbiera oleju, bo czasami czuję zapach, przynajmniej tak mi się wydaje, ale zewnętrznych wycieków nie zobaczyłem ;). Chcę zmienić jednak na lepszy i tu moje pytanko, wiem że valvoline maxlife będzie dobrym wyborem, ale jaki? 5w40? 10w40 a może 10w60? Dodam że silnik ma nalatane na pewno więcej jak 200000km, a auto służy głównie do zabawy. A przy okazji co to może być, ze od czasu do czasu ale tylko przy niższych obrotach, jak dodam gazu , to takie jest chwilowe przydławienie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy moze mi ktos podpowiedziec jak zastosowac olej silnikowy ? X 3 2.0 D 150KM 2006 r z przebiegiem 150 tys ??? pozdr :?:

 

Mimo przeróżnych propozycji dot. "dobrych" olejów, proponował bym Castrol syntetyk np. edge przy takim roczniku i przebiegu nie ma co oszczędzać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się troszeczkę, wiem że temat tysiąc razy wałkowany, ale jakoś nie mogę się zdecydować.

Mam E36 325i, poprzedni właściciel lat półsyntetyk, jakiś markowy, ale że jestem zwolennikiem syntetyków, to od razu po zakupie auta zmieniłem na 5w-40 Comma, tylko dlatego tej firmy bo mam za bardzo niskie pieniądze. Ale widzę że chyba troszkę podbiera oleju, bo czasami czuję zapach, przynajmniej tak mi się wydaje, ale zewnętrznych wycieków nie zobaczyłem ;). Chcę zmienić jednak na lepszy i tu moje pytanko, wiem że valvoline maxlife będzie dobrym wyborem, ale jaki? 5w40? 10w40 a może 10w60? Dodam że silnik ma nalatane na pewno więcej jak 200000km, a auto służy głównie do zabawy. A przy okazji co to może być, ze od czasu do czasu ale tylko przy niższych obrotach, jak dodam gazu , to takie jest chwilowe przydławienie silnika?

 

Że zmienisz na droższy to nie znaczy że zacznie Ci mniej pobierać. Pojeździj na tym oleju co masz wlany, oszacuj ile zjada oleju na ile przejechanych KM i będziesz widział czy dalej rzadki lać czy schodzą go takie ilości że lepiej coś gęstszego. A na to że Ci przydusza auto przy depnięciu na gaz jest wiele opcji, lepiej podpiąć pod komputer niż po kolei wszystko wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się troszeczkę, wiem że temat tysiąc razy wałkowany, ale jakoś nie mogę się zdecydować.

Mam E36 325i, poprzedni właściciel lat półsyntetyk, jakiś markowy, ale że jestem zwolennikiem syntetyków, to od razu po zakupie auta zmieniłem na 5w-40 Comma, tylko dlatego tej firmy bo mam za bardzo niskie pieniądze. Ale widzę że chyba troszkę podbiera oleju, bo czasami czuję zapach, przynajmniej tak mi się wydaje, ale zewnętrznych wycieków nie zobaczyłem ;). Chcę zmienić jednak na lepszy i tu moje pytanko, wiem że valvoline maxlife będzie dobrym wyborem, ale jaki? 5w40? 10w40 a może 10w60? Dodam że silnik ma nalatane na pewno więcej jak 200000km, a auto służy głównie do zabawy. A przy okazji co to może być, ze od czasu do czasu ale tylko przy niższych obrotach, jak dodam gazu , to takie jest chwilowe przydławienie silnika?

 

Że zmienisz na droższy to nie znaczy że zacznie Ci mniej pobierać. Pojeździj na tym oleju co masz wlany, oszacuj ile zjada oleju na ile przejechanych KM i będziesz widział czy dalej rzadki lać czy schodzą go takie ilości że lepiej coś gęstszego. A na to że Ci przydusza auto przy depnięciu na gaz jest wiele opcji, lepiej podpiąć pod komputer niż po kolei wszystko wymieniać.

 

Przyduszanie wyeliminowane, przyczyna błaha, tj. świece, wymiana na nowe i problem znikną.

 

W kwestii oleju to natknąłem się na Lotos RACE & RALLY 10w50, cena nie wygórowana, w dodatku syntetyk, trochę gęstszy, a i nie zagotuje się :roll:

http://www.lotos.pl/konsumencki/produkty/oleje_lotos/347_lotos_race__rally_z_formula_thermal_control_10w_50

 

Edit. Po wielu lakturach zdecyduję sie na olej Valvoline 5w50, bo mam zamiar od czasu do czasu driftować, wiec taki myśle że będzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Niedawno kupiłem autko. Zauważyłem, że troszke bierze olej. Do tej pory jeżdzi na syntetyku, wiec taki włąsnie chce zalac, ale były własciciel nie pamieta jaka dokładnie była marka oleju. Czy na dolewką moge zalać syntetyk (5w30 taki był), czy bez znaczenia bedzie jakiej firmy valvoline,castrol,mobil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dolewkę możesz zalać, co sobie tylko chcesz. Natomiast na wymianę kup sobie 5W-40 zamiast 5W-30. Szczególnie polecam motula i shella.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mattiss,

 

Mógłbyś mi do 530D M57 poradzić jaki model MOTULa wybrać? silnik ma 273 tyś km. Do tej porty lany castrol, ale ja od zawsze korzystam z motula (do różnych VW/Seat).

 

Będę wdzięczny za sugestie dotyczące modelu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mattiss,

 

Mógłbyś mi do 530D M57 poradzić jaki model MOTULa wybrać? silnik ma 273 tyś km. Do tej porty lany castrol, ale ja od zawsze korzystam z motula (do różnych VW/Seat).

 

Będę wdzięczny za sugestie dotyczące modelu oleju.

 

Olej dla silnika M57 musi spełniać normę BMW LL01, lub LL04, gdyż ma ona zastosowanie wsteczne. Najlepszym olejem byłby Motul Specific LL-04 5W40 lub Motul 8100 X-clean 5W-40.

Przebieg nie ma większego znaczenia, jeśli silnik chodzi dobrze i nie ma wycieków.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam 320d z 02'r 110kW z przebiegiem 220k km zalana ponoc helixem 5W40

chce zmienic olej na liqui moly i teraz pytanie na ktory czytalem post na temat tego oleju ktory jest pare watkow dalej i znalazlem 3 rodzaje ponizej linki

1) http://allegro.pl/item1173555725_liqui_moly_diesel_synthoil_5w40_5l_promocja.html

2) http://allegro.pl/item1173555724_liqui_moly_synthoil_high_tech_5w40_5l_promocja.html

3) http://allegro.pl/item1186924716_liqui_moly_top_tec_4100_5w40_5l.html

 

ktory bedzie najlepszy?? z tego co czytalem to ponoc ten z (2) linka ale czym sie roznia bo wszystkie sa 5W40?? a jesli nie te to co innego polecacie jest cos lepszego??

 

i ostatnie pytanko warto wyplukac silnik przed wymiana ta plukanka

 

- http://allegro.pl/item1161369056_liqui_moly_super_plukanka_do_silnika_warszawa.html

 

czy moge zaszkodzic sercu swojej Bawarki?? bo zdania sa podzielone z gory dziekuje za pomoc zaznacze jeszcze ze to moje pierwsze BMW i mam je dopiero 2 dni nie chce nic zepsuc a zadbac zeby mi sluzyla :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupiłem auto za granicą, i nie wiem na jakim oleju jezdzi, komputer pokazuje ze do wymiany ma 18000km, ale jakis czarny i gesty jest, wiec nie wiem czy nie bezpieczniej byloby zmienic..... ale nie wiem na jaki, powinien byc chyba syntetyk...

auto e46 318 ci 118 km, 1.9 benzyna, przebieg 223 tys. 10 latka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.