Skocz do zawartości

Adapter/przejściówka na okrągły wtyk


mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam fejs od kolegi Nerwusa z końcówką "prostokątną" do złącza w kabinie. Chciałbym też popracować z bawarkami co mają okrągłe złącze diagnostyczne pod maską i zastanawia mnie czy taka przejściówka da rady i czy wogule działa. Czy ktoś tego używa?. Proszę o opinie.

Tutaj daje przykładową aukcje:

http://allegro.pl/item864107630_przejsciowka_adapter_bmw_na_obd2_wysylka_w24h.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że kupujać od Nerwusa będę miał 100% pewność i pomoc w razie kłopotów ale gdyby to sie rozchodziło o tą dychę to bym się nie zastanawiał...:/ A wiesz jaka jest tendencja jak jest cień możliwości zaoszczedzenia to trzeba to sprawdzic. Dzieki za Twoje opinie:) Może ktoś sie jeszcze wypowie. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie taka przejściówka powinna wyglądać tak:

 

OBD-2 BMW 16Pin <<<< === >>>>> OBD- BMW 20Pin

1 --------------------------------------------------16 ( Zündung / Zapłon +12V )

4 / 5 ----------------------------------------------19 ( GND )

7 / 8 ----------------------------------------------17/20 ( K-Line )

15 -------------------------------------------------15 ( L- Line )

16 -------------------------------------------------14 ( +12V / Bat.)

 

według opisów tym z Allegro brakuje 1<-->16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie czy ktoś może doradzić , wyrazić swoja opinie na temat tego typu przejściówek. Bo jedni mówią, że będzie działać znowu inni mówią, że trzeba zmieniać coś w protokole EIDBAS'a? Będę bardzo wdzieczny! Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany tą przejsciówka wiec moze ktoś kto sie na nią skusił sie wypowie sprawa pilna :modlitwa:
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
przejsciowki sprzedawane na allegro i/lub dolaczane do carsoftow ktore podobno maja dzialac z inpa nie maja wyprowadzonego sygnalu "ignition"i nie maja prawa dzialac z inpa / disem . inpa na nich nie widzi zalaczonej stacyjki. zrob tak jak pisza koledzy, kup od sprawdzonego sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie wiem panowie do jakich potrzeb to potrzebujecie ale jeżeli chodzi o diagnostykę to nic nie trzeba lutować. Ja Mam fejs obdII od kolegi Nerwusa i kupiłem na allegro przejściówkę na okrągłe(20pin) i chyba w 5 czy 6 e39 połączyłem się z każdym modułem. Jedynie kółeczko od zapłonu w inpie pozostaje na off ale działa poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
kolego Nerwus pytanie czy do Twojego Interface OBD USB I wyposażony w złącze OBD (kabina) można podłączyć przejściówkę 20 pin do starszych bmw czy nie? czy ten interfejs jest tylko i wyłacznie di diagnozy aut poprzez obd w kabinie?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
kolego Nerwus pytanie czy do Twojego Interface OBD USB I wyposażony w złącze OBD (kabina) można podłączyć przejściówkę 20 pin do starszych bmw czy nie? czy ten interfejs jest tylko i wyłacznie di diagnozy aut poprzez obd w kabinie?

 

Jest do aut z złączem OBD. Podłączyć możesz wszystko ale bez gwarancji że będzie na 100% ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem dzięki za odpowiedź mam świadomość tego chodziło mi jedynie czy w ten sposób nie uszkodzę fejsa i w ogóle będę miał szanse na komunikacje poprzez przejściówkę dzieki za odp

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy ja kupiłem niedawno kabelek i przejsciowke bo mam przedlifta e46. I wszystko dziala z allegro, inpa 2 kontrolki sie swieca na czarno, disem dzisiaj robilem adaptacje przeplywomierza wiec nie piszcie bzdur ze z allegro nie dzialaja.

kupilem dokladnie od tego sprzedajacego

http://allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-instrukcja-i1632477371.html

 

nie jest to reklama tylko podpowiedz ze to dziala i nie trzeba kupowac od jednego goscia tylko.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
nie wiem co to jest wykrywanie ignition :D odpalam inpe z podlaczonym kablem do auta to od razu pala sie dwie kontrolki. Inpa to cala paczka od trandolfa jesli ma to jakis wplyw.

 

Wykrywanie ignition to wykrywanie ignition. Kropka zapala się tylko wtedy kiedy masz przekręcony zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w tym moim pali sie od poczatku. Jesli to jakis gorszy kabel to luzik ale po prostu ktos pisal ze inpa i dis nie dzialaja na kablu z allegro, a mi dziala wiec zwrocilem uwage, moge odczytywac bledy, kasowac w inpie, w disie tak jak pisalem zrobilem adaptacje przeplywki bez problemow i auto mi wykrywa automatycznie po wybraniu serii 3 i oznaczenia kodowego e46.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
to w tym moim pali sie od poczatku. Jesli to jakis gorszy kabel to luzik ale po prostu ktos pisal ze inpa i dis nie dzialaja na kablu z allegro, a mi dziala wiec zwrocilem uwage, moge odczytywac bledy, kasowac w inpie, w disie tak jak pisalem zrobilem adaptacje przeplywki bez problemow i auto mi wykrywa automatycznie po wybraniu serii 3 i oznaczenia kodowego e46.

 

To czytaj uważnie bo ten 1 watek jest tylko o adapterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam od dłuższego czasu ten sam kabel co K3m0T1989 i w INPIE obie kontrolki zapalone zawsze po podpięciu kabla, ale wszystko działa, diagnostyka w DISie również, natomiast ostatnio chciałem zaprogramować sobie dzienne i pare bzdur w NCSie i niestety nie mogę się połączyć do tego sterownika, który jest za to odpowiedzialny, tak samo w DISie nie mogłem się połączyć do Car memory..

Gdzieś wyczytałem żeby zlutować 7 i 8 pin w tej okrągłej wtyczce - niestety to też nic nie zmieniło,

ogólnie to takie kabelki mam w tej przejściówce:

żółty 14

pomarańczowy 15

zielony 16

brązowy 17

czarny 19

czerwony 20

(numerki to piny)

 

Da się coś zrobić z tą przejściówką żeby uruchomić te funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.