Skocz do zawartości

320d nie chce odpalic po ostatnich mrozach


suseł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na OKO to nie sprawdzisz czy pompa paliwa pracuje poprawnie podajac odpowiednie cisnienie paliwa, czasem bywa tez tak ze pompa niedomaga kiedy w biorniku jest jest połowa lub mniej niz połowa ( 15 litrów ) paliwa. Jesli masz mała ilosc paliwa w baku to mozesz spróbowac dolac tak do połowy i probowac odpalic, a jak nie to machanik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem dokładnie to samo. Tylko, że moje auto to 136km i nie CR. W mrozy odpalał ideał, aż do pewnego dnia po pracy. Nie odpalił. Wepchnełem na ogrzewaną halę. Stał dobę. Wsiadam, kręce i nic. Sprawdziłem świece. Były ok. Pomyślałem- pompa padła. Ale żeby się upewnić postanowiłem dostać się do wtryskiwaczy. Odkręciłem nakrętkę od pierwszego wtryskiwacza a ojczulek kręcił rozrusznikiem. Patrzę a po chwili leci paliwo z przewodu wysokiego ciśnienia. Zakręciłem nakrętkę, ojczulek pedał gazu do dechy i kręci a tu brum i laleczka zagrała. Mojej radości nie było końca. Wywnioskowałem, że prawdopodobnie paliwo które mialem w baku było letnie lub jakieś trefne z wodą i na mrozie przyłapało gdzieś w przewodach. Podczas nieudanej próby odpalenia pompa się poprostu zapowietrzyła i po ogrzaniu autka i tak nie mogłem odpalić. Natychmiast udałem się na stację zakupiłem dodatek do ropy i zatankowałem do pełna diesel golda. Pojeździłem trochę żeby się to wszystko wymieszało z tymi starymi resztkami paliwa i do tej pory jest laleczka. Spróbuj odpowietrzyć. Nie dołuj się odrazu że to pompa. Powodzenia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie leciało strumieniem. Zaczeło lecieć tak sobie, ale leciało. Może zrób tak ze wszystkimi wtryskami. Odkręć je wszystkie i pochechłaj trochę rozrusznikiem aż będziesz widział, że ze wszystkich przewodów leci paliwo. Bardzo wazne oczywiście jest żeby w filtrze było paliwo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem. Zapowietrzony uklad wtryskowy. Auto narazie stoi po domem bo nie mam juz checi przy nim dlubac. Zaraz po swietach bede go robil. Podejzewam 2 czesci:

- zawór zwrotny na pompie wtryskowej

- pompa paliwa

 

Ktos wie w jakim tempie powinien wzrastac poziom paliwa w filtrze ?

 

Podstawą do odpowietrzenia to naladowany na full akumulator, odkrecasz lekko przewody na wszystkich wtryskach i krecisz rozrusznikem ( z przerwami) az poleci wysokie cisnienie. Pompa wtryskowa cierpi na tym strasznie wiec lepiej rozwiazac problem jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli to zawór zwrotny to nic samemu nie zrobisz tylko stół kontrolny ,a samo odpowietrezenie

to dobry akumlator i ogień ja nie otkręcałem przewodów i poszło oczywiscie mówię tu o silniku 136konnym

Pozdrawiam :shock:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pewnie jakaś pierdoła ... i zapłaciłeś 500 zł ; jednak własny interface to podstawa....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie zmartwic obstawiam Pompe wtryskowa a dokladnie sterownik kata pompy padl i sie zatarla górna jej częśc :/ wlasnie to przerabialem od czwartku jezdze i narazie wszystko oki regeneracja 2500zl :/ mi tez raz dawala troche paliwa a nieraz nic ... dobry mechanik kilka wykluczen i doszlo do pompy niestety ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie o wytracajacej sie parafinie z ropy przy niskich temperaturach? zapycha przewody i filtr paliwa, wystarczy suszarka do wlosow zony, troche podgrzac fitr i autko powinno odpalic (slabe paliwo). To jest oczywiscie jedna z opcji, tak mialem ze swoja 320d 136km, przy -15st. Gdy sie ocieplilo problem znikl.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.