Skocz do zawartości

KłOPOTY Z NIVO E39


rabens

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. w bmw e39 kombi 528 w niskich temperaturach po kilku sekundach od odpalenia silnika zapala się kontrolka od nivo. Gdy temperatura jest dodatnia wszystko jest ok. Nadmienia ze pompa pracuje podczas świecenia się kontrolki. Dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Prawdopodobnie przymarza Ci wilgoć w przewodach ciśnieniowych od poduch tylnego zawieszenia.

 

W samochodach ciężarowych gdzie pneumatyka jest odpowiedzialna za wszystko, lekarstwem na to jest specjalny filtr "osuszacz" zapobiegający temu zjawisku, i u nas w firmie wymieniamy je profilaktycznie zawsze przed zimą.

 

Niestety w naszych bimmerach takiego patentu nie ma :cry:

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy jest temp. dodatnia to pompy wogóle nie słychac jak pracuje natomiast jak świeci sie kontrolka i jest minus to poppa pracuje dosyc glosno. jakie jest lekarstwo na ta przypadłośc? w tej chwili jest wszystko ok poniewaz jest +5 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czsami tez tak jest ze jka jest minus na zewnetrznej to tak sie dzieje tylko ze mi wywala komunikat nivoinaktive. ostatnio tak mialem ze az mi tyl opadl na ziemie ale zgasilem poruszalem na boki i jest git. taka przypadlosc tego zawieszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie kontrolka jeszcze nigdy nie zapalila tylko wywala mi komunikat na BC NIVO INAKTIVE. jak narazie opadla mi dwa razy od roku jak ja mam. raz jak pekla poduszka i drugi raz ostatnio ale to nagle przyszedl mroz po deszczycy wiec moglo czujke zlapac bo poruszalem autem na boki i zapalilem ponownie i dzwigla sie odrazu. jak poduszka byla na umarciu to czesto wywalalo mi ten komunikat w tej chwili po wymianie poduszki raz mi tylko tak zrobila. i jeszcze jak mialem stara poduszke to jak bylo zimno opadala mi z tej strony a teraz nie opada nawet przez tydzien trzyma spokojnie a przedtem rano juz lezala z lewej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
WITAM. Pytanie tak jak w temacie.Dwa miesiące temu kupiłem autko i nie mam zielonego pojęcia co to jest i do czego służy.Będe wdzięczny za naświetlenie tematu.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam. :P

 

Nivo to inaczej skrót od Nivearegulierung czyli samopoziomowania tylnego zawieszenia w zależności od obciążenia za pomocą kompresora, który pompuje ciśnienie do tzw. "poduch" tylnego zawieszenia. Najczęściej stosowane rozwiązanie w modelach kombii.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.