Skocz do zawartości

318i nie odpala za pierwszym razem


tomasi1

Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam bmw e36 1,8 sekwecja. no i tak od zawsze mialem taki problem ze gdy silnik byl zimny i probowalem odpalic to za pierwszym razem zawsze gasl jakos mi to nie przeszkadzalo bo za drogim dzialal juz bez problemu ale ostatniop pojechalem na cpn zatankowalem a tu nic samochod nie chce odpalic!! na szczescie silnik byl rozgrzany i jakos udalo mi sie wkoncu odpalic na gazie po dlugim kreceniu...

ale teraz mam powazny problem bo jest zima i za zadne skarby nie odpale jak silnik jest zimny bo jak wiadomo sekwencja wlancza sie przy jakiejs tam temperatuze... a i jeszcze po tym problemie na stacji na drogi dzien auto odpalilo a gdy probowalem pozniej odpalic to nic i stoi tak od trzech dni i nie mam pojecia co to moze byc. czy to wina gazu ma jakas usterke i nie przelancza spowrtoem na benzyne? moge krecic i krecic i tak to wyglada jak by zaplon byl odciety.. prosze o pomoc i rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz czy jest iskra podczas kręcenie i czy podaje paliwo.Iskra zakładam że jest bo pali na gazie,Podmien przekaznik pompy paliwa i sprawdz bezpiecznik.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sekwencja.. odpalala jak dlugo krecilem. przeciez mowie ze silnik byl rozgrzany to jak krecilem to odrazu na gaz sie przelaczylo i jakos odpalil ale z wielkim trudem a teraz jak silnik jest zimny to niema szans. i jest to napewno sekwencja. wlasnie wyjelem pompe paliwa.. jak byl elktryk i podlaczyl na krotko od akumulatora to nawet nie mruknlea moze to jej wina ale nie jestem pewien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tak odkręć przewód paliwowy od listwy i sprawdź czy wo gule dochodzi paliwo do wtrysków jak jest to sprawdź przekaźniki odcinające w tryski może siadły i masz cały czas odcięte co skutkuję nie podawania paliwa „benzyny” bo skoro na gazie chodzi to zapłon jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego napisałeś że twoja pompa nie działała na krótko więc była uwalona.Mam nadzieje że przed włożeniem drugiej sprawdziłeś ją.W pierwszym poście napisałem żebyś sprawdził bezpiecznik i przekaznik.

viewtopic.php?f=68&t=118112

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć przewód paliwowy przy listwie jak przekręcisz stacyjkę i pompka chodzi to powinno tam siknąć paliwo podłóż tam jakąś szmatkę aby nie zawaliło całego silnika jak pompka chodzi i nie siknie paliwem to coś trzyma i gdzieś jest zatkane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak zauważyliście jestem tu nowy, ale spróbuje pomóc...

Miałem coś podobnego, problemy z odpalaniem, aż w końcu w ogóle nie dało rady, pozostało tylko odpalanie na gazie (zwykła inst.), okazało się ze padł regulator ciśnienia paliwa, coś takiego http://www.allegro.pl/item817914514_regulator_cisnienia_paliwa_bmw_e36_e34_3_0bar.html,

nie jestem znawcą, wiec niech ktoś z forum jeszcze to zweryfikuje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
przepraszam ze po tak dlugim czasie pisze przyczyne ale grunt ze pisze:) a wiec tak zepsuta byla pompa paliwa okazalo sie ze gdy ja wyciagalem i podlaczalem na krotko to owszem dzialala bez zazutow po wlozeniu do baku tez ale tylko 2 3 razy zalapywala gdy za 4 probowalem odpalic slinik nie dawala znakow zycia. tak ze radze sprawdzic dana rzecz 5 razy przed stwierdzeniem ze jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.