Skocz do zawartości

Spalanie X6 35D


patryk_x6_KTW

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o te dwa litry...

 

Moje Volvo S60 D5 zrobione na 190KM, pali na trasie 5-7l. S400CDI V8 biturbo w mieście pali nawet 20l, na trasie 12-14l, a Cayenne Turbo w mieście 27-29, na trasie 22. Ja nie kupiłem X6 w dieslu bo nie chodziło mi o spalanie, a o całą resztę :)

 

chodzi o te 8,2l/100, którym BMW chwali się na drzwiach aut testowych i na które podejrzewam koledzy dali się nabrać - stąd to gonienie za wynikiem. Gdyby BMW na drzwiach napisało średnie spalanie 14l/100km to nikt by nie miał pewnie poczucia, że kupił auto w dieslu, które mało być oszczędniejsze od benzyny - a tak zapłacił kilkanaście tysięcy więcej, ma lekki klekot pod maską, smrodek ropy i w przyszłości dużo bardziej kosztowny w naprawach silnik... Do tego za chwilę wejdzie 40d, które przy wiekszej mocy, będzie pewnie mniej palić...

 

Tak to już jest - aby sprzedawać więcej i więcej to wciska się klientowi wszystko, a zataja np. że za chwilę będzie face lifting, nowa skrzynia, nowy iDrive i że wcale nie musi kupować auta z rocznikeim 2009 bo kratka i tak będzie w 2010 roku... To tyczy wszystkich firm i branż, nie tylko BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chodzi o te 8,2l/100, którym BMW chwali się na drzwiach aut testowych i

 

Wybacz, ale nie widziałem takich aut .... ale nawet gdyby , to czy nie wydało wam się mało realne 8,2l/100km w aucie ważącym ponad 2t i z silnikiem 3,5l ? Panowie bądzmy realistami, wiadomo że firmy aby sprzedać muszą naciągać fakty .... takie już mamy myślenie, ktoś może nam kłamać w oczy, ale jeśli dobrze zareklamuje produkt to go kupimy .. podobnie jak auta 10-o letnie z przebiegami 150kkm :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to że auto mi pali ok 13 l, też uważam że auto o takich gabarytach musi tyle palić, fakt że nie ma szans zbliżyć się nawet do 10l , pozostaje się przyzwyczaić. Mam dość ciężką nogę i diesel to dla mnie jedyny ratunek, dla porównania wyniki jakie osiągałem w innych autach Mercedes S 320 CDI 16l/100km, Mini Cooper 1,6 benzyna 9,5/100, VW Touareg 4,2 V8 benzyna 24/100, Toyota Avensis 2,2 D4D 8,2 l/100. Pozostaje się pogodzić z tym spalaniem, może jak będą +temperatury też się trochę obniży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym spalaniem 8,2 to jakaś porażka hehe. sam jechałem testowym autkiem z takim napisem, zapytałem kolesia z salonu co jechał ze mną na jezdzie probnej czy jest to możliwe to odpowiedział z uśmiechem "no fuckin way"

 

A na wyświetlaczu 3.5d ponad 20 litrów - no ale auta testowe są butowane

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wróciłem z wypadu nad morze i spalanie spadło do rewelacyjnej wartości 10,7 litra. :D

 

Ale jadąc nad morze jechałeś w trasie .... a ile producent podaje w trasie ? :P

 

Ja w trasie mogę spalić 8l , ale wtedy jazda nie sprawia radości ... za to przy spalaniu 17l mam wielki FUN :cool2: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wypadu nad morze i spalanie spadło do rewelacyjnej wartości 10,7 litra. :D

Mi spalił w drodze nad Morze 11-12 ( z tym, że X5 35d ) , 4 osoby , pełny bagażnik, autostrada z Grudziądza 160-200. Zaskoczony byłem mile.

Ale z kolei znajomy, w swoim X5 3.0d ( zmapowane ), autostrada do Poznania, od Strykowa permanentnie 240 - ok 19/100 :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem X6 5.0i po 350km i w d... mam taką areodynamikę, przy której nic nie widać w zewnętrznych lusterkach i przez boczne szyby!!!

W W123 listwa chroniła przed syfem na bocznych szybach, choć myslę, że prędkości były ciut mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem X6 5.0i po 350km i w d... mam taką areodynamikę, przy której nic nie widać w zewnętrznych lusterkach i przez boczne szyby!!!

W W123 listwa chroniła przed syfem na bocznych szybach, choć myslę, że prędkości były ciut mniejsze...

 

Czy właściciele X6 mogą powiedzieć coś więcej o widoczności ?

W Auto Świecie widziałem że X6 dostała jakąś nagrodę za najbardziej nie przemyślaną rzecz i była to tylnia szyba która podczas deszczu jest cała w wodzie i nie ma na niej wycieraczki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Jeżeli potrafisz ogarniac za autem przez bi=oczne lusterka, to wewnętrznego może nie być; patrz cięzarówki.

Lecz jeżeli przez boczne po kilkudzisiesięciu km na wilgotnej, słonej drodze nic nie widać, to projektantom nalezy sie czerwona kartka. sądzę, że delikatne spojlery/odchylacze strugi powietrza, wiele by daly. Ale aerodynamika, wygląd, lans, nie idą w parze z praktycznością....

SZKODA.

Do dupy zatrzymywać się co 20-40km, żeby przetrzec szybki i lusterka, aby bezpiecznie jechać dalej.

Na osłodę; nie tylko w bawarze tak jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Jeżeli potrafisz ogarniac za autem przez bi=oczne lusterka, to wewnętrznego może nie być; patrz cięzarówki.

Lecz jeżeli przez boczne po kilkudzisiesięciu km na wilgotnej, słonej drodze nic nie widać, to projektantom nalezy sie czerwona kartka. sądzę, że delikatne spojlery/odchylacze strugi powietrza, wiele by daly. Ale aerodynamika, wygląd, lans, nie idą w parze z praktycznością....

SZKODA.

Do dupy zatrzymywać się co 20-40km, żeby przetrzec szybki i lusterka, aby bezpiecznie jechać dalej.

Na osłodę; nie tylko w bawarze tak jest!

 

Nie chodziło mi o parkowanie, tylko właśnie o jazdę po mokrej drodze. Podobno tylnia szyba jest tak nachylona że przydałaby się na niej wycieraczka bo woda zostaje i nic nie widać.

A jeśli chodzi o aerodynamikę to oglądałem program o tym jak musieli na tylnich światłach zrobić wystający kant, zamiast gładkich po to aby auto było bardziej aerodynamiczne i mniej spalało. Projektantom to się nie podobało, ale aerodynamika wzięła górę. Nie chce mi się wierzyć że spaprali lusterka .... a pozatym gdy auto jest w ruchu to powinny być podgrzewane więc wody na nich nie powinno być ... a może się mylę ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka są brudne przy takiej pogodzie i w esce.

 

W X6 tylna szyba mnie nie interesuje - mam mały prześwit, kratkę, szyby indywidual i dodatkowo "roletę", a do parkowania jest kamera

 

Nie interesuje mnie eska bo jej nie zamierzam kupować. W E53 niezależnie od pogody czyste lusterka i syf na nich nie osiada.

Kolego Hys, potwierdzasz to co FUX zauważył, że niewiele widać w lusterkach bocznych podczas syfiastej pogody ?

 

Tylnia szyba mnie interesuje gdy na trasie jedzie za mną jakieś auto ( nieoznakowany ) , z wewnętrznego lusterka można się więcej dopatrzyć niż z bocznych. Lub gdy na mieście ktoś mi na tył wjeżdza.

Z parkowaniem sobie radzę bez tylniej szyby i o to nie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O esce napisałem dlatego, że w innych autach wyższej klasy też występuje taki problem.

 

Dzisiaj przejechałem 460km do Kołobrzegu w kiepską pogodę - lusterka i szyby boczne czyste, tylna także bez zarzutu. Całą drogę widoczność w lusterkach normalna.

Fotki (przepraszam za jakość - robiłem na szybko telefonem):

http://img15.imageshack.us/img15/8250/img0385su.jpghttp://img19.imageshack.us/img19/4476/img0387sk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisał i pokazał kolega powyżej. Lusterka wcale się jakoś wyjątkowo nie brudzą, tylna szyba też nie. Kiedy pada szyba jest mokra i tyle, ale widoczność przez nią w niczym nie przeszkadza. Tej szyby się praktycznie nie używa, poza sprawdzeniem czy coś jedzie za Tobą.

Ja u siebie mam już ten nowy system z kamerami i z tego co wiem, to też musieli coś poprawić, bo jeszcze nigdy nie musiałem wycierać kamer ani z tyłu ani tych pod lusterkami. Cały czas ładnie wyraźnie wszystko widać i pięknie ogarniają samochód pokazując widok z góry.

Podsumowując: Bałem się kupując samochód, że przez mocno nachyloną szybę tylną (bez wycieraczki) nic nie będzie widać, ale nie mam teraz z tym żadnego problemu. Czy ktoś jest z tyłu - widać dobrze, a do precyzyjniejszych manewrów lusterka i kamery wystarczają absolutnie i wcale się nie brudzą w sposób szczególny. Jak dla mnie problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w deszczu powoduje, że lusterka i szyby boczne będą mokre. Problem zaczyna się wtedy, kiedy prędkości zaczynaja robic się autostradowe, powiedzmy koło 120-140 i więcej.

Wilgoć z solą lub syf jesienno buraczano wiosenny powoduje, że skutecznie ten produkt wydalany spod przednich kół, powoduje skuteczne uniemozliwienie obserwacji drogi!

szkoda, że temu X6 Znajomego, nie zrobiłem fotki.

Problemu raczej nie ma w ruchu miejskim.

Podobny problem mam w Foresterze.

Co ciekawe Accord w poprzedniej budzie był dopiero ubrudzony, ale nie w takim stopniu, po około 1kkm, a nie tak, jak w Subaru, po 40km przy 130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w deszczu powoduje, że lusterka i szyby boczne będą mokre. Problem zaczyna się wtedy, kiedy prędkości zaczynaja robic się autostradowe, powiedzmy koło 120-140 i więcej.

Wilgoć z solą lub syf jesienno buraczano wiosenny powoduje, że skutecznie ten produkt wydalany spod przednich kół, powoduje skuteczne uniemozliwienie obserwacji drogi!

szkoda, że temu X6 Znajomego, nie zrobiłem fotki.

Problemu raczej nie ma w ruchu miejskim.

Podobny problem mam w Foresterze.

Co ciekawe Accord w poprzedniej budzie był dopiero ubrudzony, ale nie w takim stopniu, po około 1kkm, a nie tak, jak w Subaru, po 40km przy 130km/h

 

Kolego zrób zdjęcie Subaru po takiej jeździ, ciekaw jestem jak to wygląda. Ja ostatnio swoim jechałem 200km z prędkością 100-160km/h i auto było jedynie białe w śniegu (przód i tył) natomiast reszta była czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jechałem w ruchu miejskim a większość na trasie przy prędkościach do 160km/h - przy okazji średnie spalanie wyszło mi 11l/100km

 

Oglądałem TopGear - Clarkson był zawsze subiektywny i nie cierpi żadnego BMW poza M3. X6 jak tylko weszło okrzyknął najbrzydszym autem na świecie i przedstawił tak jak jemu pasowało. W sumie wystarczyło zmienić opony do wszystkich jego testów i nie byłoby problemu. Jeździł na 20' runflatach, o których wszyscy wiemy, że dają kiepski komfort - wystarczyło zmienić na zwykłe opony. Jazda po śniegu na letnim bieżniku to też nieporozumienie - wystarczyło założyć zimówki. Porównanie SUVa (SACa), które jak wszyscy wiedzą w 99% nie widzą dróg poza asfaltem do terenowego auta jakim jest Rover to też czepianie się. Jeden pozytyw nawet on znalazł - fajny i działający nawet na drugiej półkuli schowek ;)

 

No i jak ktoś chce wycieraczki na tylnej szybie to niech kupi X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem Top Gear najnowszy, no i ostro pojechali po X6 .... chciałem usłyszeć choć jedną pochwałę ... i się nie doczekałem. :x

 

Mówisz o tym odcinku? http://www.youtube.com/watch?v=IkxAd7Er-mQ. W Top gear generalnie nie lubią BMW, za to wszystko z "wysp" jest the best.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem Top Gear najnowszy, no i ostro pojechali po X6 .... chciałem usłyszeć choć jedną pochwałę ... i się nie doczekałem. :x

 

Mówisz o tym odcinku? http://www.youtube.com/watch?v=IkxAd7Er-mQ. W Top gear generalnie nie lubią BMW, za to wszystko z "wysp" jest the best.

 

Wiem, wiem ... irytujące jest to że wszystko co z wysp jest najlepsze ... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.