Skocz do zawartości

320d Auto nie odpala- akumulator?


Beemka555

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze bmw to 320d z 98 roku, ostatnio wczoraj nim jezdzilismy, wszystko bylo w porzadku, a dzis od rana nie odpala.

Jak próbujemy,to przednie swiatla (mijania) i tylne migają (choc wszystkie swiatla wylaczone)

co to moze oznaczac? dlaczego nie odpala??

Edytowane przez Beemka555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: U mnie kiedy przekręcałem kluczyk żeby zapalić światła migały i własnie tak klikało (wtedy rozrusznik nawet nie zakręcił, nie wiem co znaczy u Was "probuje sie zapalić" czy to, że silnik daje jakieś znaki czy tylko to cyk cyk).... podładowałem i zapalił bez tego migania i klikania.

Miernik i zmierzyć prąd pod maską z + i masy, bedzie jasne co z akumulatorem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik bedziemy mieli dopiero jutro.

przed chwila sprawdzilismy, rozrusznik pracuje, tzn jak probujemy odpalic to obraca sie ale co kilka cm sie zatrzymuje, swiatla migaja tez.

Rano przyjedzie kolega z miernikiem i zobaczymy..

czy swiatla moga migac, jak rozrusznik jest zepsuty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na aku

klilanie to objaw padnietego aku

jezeli chcesz sprawdzic czy to na 100% wina aku to włoz dobry aku do swojego auta i wtedy próbuj.

pożyczanie prądu z drugiego auta w diziu jest malo skuteczne poniewaz do rozruchu dizla potrzeba duzo

"pradu" i kable nie zawsze skutkuja (ze wzgledu na kiepską jakosc przewodów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik bedziemy mieli dopiero jutro.

przed chwila sprawdzilismy, rozrusznik pracuje, tzn jak probujemy odpalic to obraca sie ale co kilka cm sie zatrzymuje, swiatla migaja tez.

Rano przyjedzie kolega z miernikiem i zobaczymy..

czy swiatla moga migac, jak rozrusznik jest zepsuty ?

nie odpalaj

poczekaj z 5-10 minut niech sie laduje podlaczony do drugiego samochodu kablami i dopiero wtedy ,ale ciagle podlaczony i niech drugi silnik pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na akumulator - wiem co mówię bo walcze od 2 msc. z aku. a może bardziej z przyczyną rozładowania. Podepnij auto pod drugi - i zostaw na co najmniej 15 min. - mamy solidną zimę ( drugi samochód cały czas niech będzie włączony) - powinien odpalić.

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIc się nie stanie z pamięcią nie szukaj żadnych serwisów (no chyba ze chcesz kasy się pozbyć) jedź po nowy akumulator zakładaj i będzie dobrze mróz wykończył twoją bateryjkę,oznakami tego są właśnie migające światła,w bmw nie jest tak jak w innych autach że mimo słabego aku rozrusznik będzie przełamywał i ledwo kręcił,tutaj nawet sie nie odezwie,jeszcze raz ci mówię zakładaj nowy aku i nie szkaj igły w stogu siana

WYJMUJ STARY WSADZAJ NOWY I BĘDZIE DOBRZE, ŁADOWANIE TUTAJ JUŻ NIC NIE POMOŻE

JAK BĘDZIESZ SIĘ PIERDZIELIŁ Z PODŁĄCZANIEM INNYCH AUT PRZEZ KABLE,BAWIŁ SIĘ W PODŁADOWYAWNIA,TO TAKIE KOMBINACJE MOGĄ CIE PÓZNIEJ TROSZKĘ KOSZTOWAĆ,TAKŻE DOBRZE TOBIE RADZĘ NIE KOMBINUJ TULKO NOWY,BO NASTĘPNEGO RANKA ZNOWU BĘDZIESZ SZUKAŁ POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wielkie dzięki za pomoc z tego wątku, i za potwierdzenie, że pomogło. Dzięki temu zaoszczędziłem pewnie trochę kasy.

E46 318i po lifcie ... te same objawy. Po przekręceniu kluczyka auto miga światłami i "cyka" rozrusznik z częstotliwością około 2 razy na sekundę.

Pierwszy krok, to zajrzałem na forum, i dzięki temu drugi krok to zakup Centra futura 60Ah 600A rozruch. Autko pali na dotyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam. U mnie problem wygląda trochę inaczej. Objawy były takie same. Auto nie paliło, gdy złapały mrozy w tym roku. Długo nie czekając kupiłem nowy akumulator. PIerwsza próba i auto odpaliło. Postanowiłem zgasić auto i zamknąć maskę, a także dokręcić osłonę akumulatora. Wsiadam i znowu to samo (cyk cyk).Wcześniej ładowałem stary akumulator całą noc na nowym prostowniku ( myslalem ze padł kompletnie).Auto zapaliło na kablach do auta kolegi.Teraz jedynym sposobem na zapalenie auta jest podłączenie kablami starego akumulatora jako wsparcie dla nowego.Auto już leciwe ale do mrozów nie było tego problemu. W aucie pracowało całkiem dobry sprzęt grający jednak teraz jest odłączony i to też nie pomogło.Ktoś ma jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.