Skocz do zawartości

[E39] Touring - klamka klapy bagaznika


Macccias

Rekomendowane odpowiedzi

W moim autku nie dziala otwieranie klapy bagaznika za pomoca klamki z zewnatrz. Korzystajac z kluczyka lub przycisku w kabinie wszystko jest ok.

 

Czy to mozliwe, ze aktywna jest jakies zabezpieczenie, ktore uniemozliwia otwarcie auta z zewnatrz, czy to po prostu problem z klamka i musze ja rozebrac, zeby zobaczyc co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przycisk" jest dźwignią która dopiero naciska przycisk który jest zamontowany na okrągłym bolcu i po latach ten przycisk przekręca się na tym bolcu i dźwignia do niego już nie dosięga. W ASO sprzedają całą listwę z podświetleniem tablicy, przyciskiem i listewką (do pomalowania) za 19X zł.
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Podpinając się pod temat mam pytanie jak otworzyć klapę gdy nie ma aku kalpa zatrzaśnieta :(

Aku podładuje i jak teraz sie tam dostać :(

przez bagażnik, otwierasz półkę z narzędziami i trójkątem, jest pod nią plastikowe cięgno

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się nieco inny problem (może ktoś z forumowiczów będzie mógł coś podpowiedzieć):

Objawy są takie, że jak chcę otworzyć za klamkę to klapa nie otwiera się tylko zamek jakby na chwilę otwierał i zaraz dociągał klapę (ale nie do pozycji zamkniętej kalpy). W tym czasie słychać jak obraca się "to coś w podłodze bagażnika" nazwę to serwozamek. Otwieranie awaryjne działa...

Zauważyłem ,że w zamku na klapie nie oddaje rygiel, ale przy otwieraniu awaryjnym wystarczy, że dosłownie musnę za cięgno i już ten rygiel ustawia się w pozycji otwarte i klapa jest otwarta.

Zastanawiam się czy wstępnie nie spryskać tego jakimś silikonem aby rozruszać mechanizm w środku(wiem, że nie należy używać wd40).

Próbowałem na realoem ( http://www.realoem.com/bmw/diagrams/v/x/31.png) zobaczyć co w tym zamku mogło zawieść, ale nic nie wymyśliłem.

Zastanawia mnie (bo nie pamiętam) czy element 10 też nie powinien wydawać jakiegoś dźwięku, bo chyba jest elektryczny. U mnie po naciśnięciu klamki jest cisza na górze a na dole słychać obracanie się serwozamka. Czy u Was elektrykę słychać też przy klamce klapy bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.