Skocz do zawartości

zablokowane drzwi ???


zarowka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim chcialbym spytac czy ktos moglby mi doradzic w sprawie drzwi mojej e38 mianowicie nie moge ich otworzyc nie reaguje klamka zewnetrzna ani wewnatrz. central zamyka i otwiera wszystkie "dzyndzle" tak samo zamykanie wewnatrz samochodu jek mam sobie poradzic ?? najblizszy serwis 100km i wogole serwis :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo u siebie.

 

pewnie trzymałeś auto pod chmurką zamarzł Ci zamek.

 

postaw auto na kilka godzin w cieple i wszystko wróci do normy

 

z bardziej "chałturniczych" metod (u mnie przy jednych drzwiach się udało)

stukałem ręką pod klamką od zewnątrz i w końcu załapało i drzwi się otworzyły.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam identyczny problem z drzwiami kierowcy. Najpierw nie chciały na mrozie się zamknąć i po nagrzaniu wnętrza zamknęły się i już na stałę. Centralny działa, kołeczki chodzą jednak klamki ani zewnętrzna ani wewnętrzna drzwi nie otwierają. Autko stoi już trzy dni, proszę napiszcie czy i jak udało się wam rozwiązać ten problem. Czy rozgrzanie zamka pomoże ? Nie widzę możliwości zdjęcia tapicerki bez orworzenia drzwi. Czy ro mróz czy mogłosię coś popsuć w zamku? Zależy mi na czasie, z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek jest przykręcony tylko śrubką, która jest w klamce wewnętrznej. Pozostałe mocowania to zaczepy plastikowe. Nigdy tego nie robiłem w takiej postaci, ale wydaje mi się, że po odkręceniu tej śrubki, ewentualnie po podważeniu uszczelniającej srebrnej listwy w górę, będzie można odchylić boczek na tyle aby dostać się do otworu od zamka, który znajduję się dosyć wysoko przy słupku B, od przodu blokuje deska. Panel od drzwi od góry przymocowany jest do zaczepów które jednocześnie trzymają srebrną listwę, także najlepiej ją usunąć, a tak to po prostu ma mocowania na obwodzie 10-oma zaczepami (4 na dole i po 3 na każdej stronie). Powtarzam - NIGDY TEGO NIE ROBIŁEM PRZY ZAMKNIĘTYCH DRZWIACH. Jednak uszkodzić sam panel jest raczej dość ciężko, a te plastikowe kołki to w ASO po ok 2 PLN. A i w pierwszej kolejności po zdjęciu klamki trzeba szarpnąć za centralny uchwyt w panelu jest tam zatrzask metalowy od konstrukcji drzwi. O całkowitym zdjęciu panelu raczej nie ma mowy z powodu lampki na spodzie panelu.

 

Skoro rygiel chodzi to moim zdaniem zamek też chodzi, bo jest tam połączenie tylko mechaniczne. Więc problemu bym szukał w klamkach.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy mialem dokladnie to samo...mrozy po -15 stopni i drzwi nie chcialy reagowac:> godzinka w garazu i po sprawie za kazdym razem tak bylo....rozebralem boczek i spsikalem mechanizmy smarem w sprayu, problem zniknal:P no i nie zapominajcie o gumie w sprayu na uszczelki...jak one beda trzymac to drzwi rowniez sie nie otworza, a klamka moze nie reagowac:)

w kazdym razie nie ma powodow do paniki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam Panowie odgrzeje kotleta troszkę

Ja mam podobny problem w swojej Z4 ale występuje gdy zaryglowany samochód próbuje się otworzyć z klamki.

Wtedy blokują sie drzwi i nie można je otworzyć ani od środka ani z zewnątrz, pomimo tego że centralny otwiera i zamyka sie z pilota i od środka i z kluczyka (drzwi pasażera można otwierać normalnie) . Stało mi sie już tak 3 raz 2 razy poradziłem sobie nie wiem konkretnie jak ale otworzyły się, teraz już tydzień męczę sie z tym i nic.

Może ma ktoś jakiś pomysł ????

PS.

Sprawa wyjaśniła się nie było to żadna blokada jak mówił poprzedni właściciel lecz uszkodzona linka :mad2:

 

Rozbieranie tapicerki przy zamkniętych drzwiach masakra :duh: - udało się i teraz wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.