Skocz do zawartości

Wymiana łożyska - tylne zawieszenie (E36) !


steeefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :D

 

Od jakiegoś czasu na zimówkach (17 cali, 215 mm) słyszałem delikatne wycie z tyłu po lewej stronie samochodu..

Po założeniu mniejszych kół zimowych (16 cali, 195 mm) hałas się nasilił. :shock:

Podjechałem na swój mały warsztat, podniosłem tył samochodu i rozpędziłem go.

Wnioski mam takie: wycie nasila sie najbardziej od prędkości ok 80 km/h i definitywnie słychać w obszarze łożyska lewego tylnego koła.

 

Moje pytania brzmią:

Czy w BMW E36, rocznik 1993 (listopad), limuzyna wymienia się komplet: piasta + łożysko, czy może istnieje sposób wybicia łożyska z piasty, po uprzednim ściągnięciu obu elementów z półosi? :?:

 

Przeczytałem ponadto w mądrej książce, że piastę z łożyskiem ściaga się z półosi za pomocą specjalnego ściągacza. czy da się go w prosty sposób dorobić? Czy są inne sposoby ściągnięcia obu elementów? :?:

 

pozdrawiam z góry i bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
kolego jest sposób na zdjecie łożyska. trzeba najpierw wyjac całą półos wkręcić w imadło za pomoca szlifierki naciąc łożysko w dwóch miejscach (po przeciwnej stronie) a nasępnie za pomocą przecinaka uderzac (uwaga na odpryski) w miejsca cięcia aż pęknie a wbicie jest proste ponieważ łożysko wbije się lekko a pierscien trzymający sie rozgrzewa (nie do czerwonosci) a półos chłodzi (np.gaśnicą) i po problemie... sam tak robiłem i jezdze 2-lata zadnych skutków ubocznych :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wymieniałem lewe i prawe mam takie same bmw. odkreć koło rozbierz chamulce i odkręć pół oś co idzie do wału potem 3 śruby i wahacz na wierzchu. jak masz nowe łożysko to weź wahacz i łożysko do tokarza lub kto ma prasę hydrauliczną i wyjmie stare i wciśnie nowe samemu tego sie nie robi o juz nie na pewno młotkiem :nienie: :mad2: :mad2: tokarz weźmie za to 30zł :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.