Skocz do zawartości

Bluetooth E91


Tomek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moze ktos mi pomoze. Posiadam E61 z navi professional i omnie. W idrivie zalaczam bluetootha, wyskakuje komunikat aby uruchomic BT w tel. Tel znajduje bawarke wpisuje np 0000 w tel i w BMW. Tel jest sparowany, ale dzwoniac z niego slychac tylko i wylacznie przez tel. Dodam, ze w tel nie mam mozliwosci na BMW zaznaczyc aby byl to zestaw glosnomowiacy tylko jako jakis dziwny port szeregowy. W podlokietniku posiadam oryginalny tel bezprzewodowy BMW ze slotem na Sim. Prosze o pomoc i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podlacze sie pod temat, sluchajcie jak sprawdzic czy samochod ma przygotowana instalacje pod telefon czy nie, bo podobno moze byc tak albo tak, mam radio professional bez idrive, da sie to sprawdzic samemu czy musze sie do serwisu wybrac zeby sprawdzili? ogolnei chce podlaczyc tylko modul bluetooth bez tej kolyski dla telefonu w podlokietniku, da sie to zrobic samemu czy tylko serwis? robli to ktos juz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie co może być kupiłem parę dni temu E39 poprzedni właściciel skomunikował mój telefon z autem (moduł blutut) i dziłało dopuki nie przyjechałem do domu i wyłączyłem auto na noc (po drodze stawałem pare razy i działało). Rano już nie łączy się i nie znajduje samochodu. Wchodzę w menu telefonu chcę wyszukać urządzeń nie widzi samochodu. Co może być powodem, że nie widzi sygnału z auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

więc i ja się podłączę pod temat.

 

Mam bmw e91 2007r. mam idrive z navi businnes oraz blutucza do podłączenia z telefonem i za nic w świecie nie mogę sparować telefonu z autem. Mój telefon nie znajduje auta? dlaczego? próbowałem z innym telefonem i również fon nie znajduje auta? może ktoś mógłby coś podpowiedzieć, gdzieś coś się włącza?

 

Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam dla ciekawości że wchodząc w "i"->Einstellungen->Bluetooth->Telefon-> i dalej mam zablokowane, tzn nie podświetlone, nie wiem ocb, normalnie nie mogę wejść w opcje telefon....

 

Nadmienię że po kupnie były sparowane 3 telefony poprzedniego właściciela, bawiąc się w opcjach widziałem to - później koleszka jeden zaczął mi coś szperać w iDrive i albo zbieg okoliczności albo coś poprzestawiał bo jakoś po tym czasie zniknęły telefony które były wcześniej i nie mogę wejść w opcje telefon...

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam programu INPA i interfejsu ADS połączonego ze zwykłym laptopem. Jeśli jesteś z okolic Poznania to mogę zrobić Ci to gratisowo. Nie wiem czy inną metodą sparujesz telefon w Twoim aucie. U mnie wszystkie inne metody opisywane na forach okazały sie bzdurne (mam E39). Jeśli nie wejdziesz w funkcje komputera i nie aktywujesz wyszukiwania urządzeń z poziomu auta to żaden telefon nie bedzie widział sygnału bluethut czyli nie bedzie mozliwe parowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może i u mnie tak jest, ciekawe.... możesz powiedzieć jaką masz wersję INPY i gdzie kupić interfejs?

 

Muszę sobie chyba zakupić ponieważ do Ciebie mam mnóstwo km :P hehe

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego pozostałe są słabe? sprzedaj więcej info na temat interfejsów - w czym ten jest dobry? obsługuje on e90?

 

p.s. soft jest po polsku czy po angielsku? ADS to jest firma czy musi mieć to w nazwie?

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejsem ADS możesz łączyć się ze wszystkimi modelami nawet starszymi natomiast pozostałe płataja niespodzianki nie miłe. Inpa jak i chyba wszystkie programy do BMW są w językach obcych - nie znam polskiego. Tu masz link do takiego interfejsu (chyba) http://moto.allegro.pl/bmw-87-06-inpa-a ... 88966.html

Obsługuje on wszystkie auta do 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to zrobić za pomocą komputera, u mnie jest tak samo jeśli nie podepniesz kompa i nie włączysz trybu wyszukiwania to nie znajdzie telefon samochodu. Innej metody nie znam.

 

Kolego - dzięki wielkie za pomoc. Już sobie poradziłem i się uporałem z problemem. Wszystko się łączy, wszystko gra, telefon się paruje - przynajmniej tak mi się wydaje, jak poużywam to zobaczymy. Dodam że nawet pojawiło się w aucie sterowanie głosem....

 

Problemem była odłączona zmieniarka CD w bagażniku -> podłączyłem ją i wszystko zaczęło grać, blutucz sam się aktywował i pojawiły się odpowiednie opcje do sparowania telefonu.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Czy iDrive professional w standardzie miał bluetooth?

VIN nie wypluwa BT, kierownica ma przycisk komend głosowych.

 

nie miał, to opcja

Potrzebujesz coś do akwarium słodkowodnego lub morskiego ? pisz na pw :)

Serwis, zakładanie, projektowanie - akwarystyka słodko i słonowodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Szanownych użytkowników bmw! Jestem nowicjuszem w portalu i jeśli z czymś przegnę to proszę o wyrozumiałość :wink:

Od niedawna jestem posiadaczem bmw X5 E53 2005r. 3.0 d Postanowiłem, się podpiąć pod ten temat bo mam problem z podłaczeniem ...w ogóle z włączeniem blutootha w aucie. Próbowałem (wdrozem, zresztą po waszych radach procedur uruchomienia BT) i nic się nie dzieje ....3 lampki nie chcą sie palić ...

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odkopie lekko temat... po pewnym czasie używania bluetooth i parowania z różnymi telefonami, nagle BT przestało działać. Opcja włączenia systemu BT w opcjach ( navi Bussiness ) pojawia się, można ją normalnie "zahaczyć" ale kiedy dochodzi do momentu parowania, telefon nic nie widzi ( i nie jest to wina tel bo próbowałem na kilku z różnymi OS). Połączenia do modułu MULF sprawdziłem, tak samo te pod kierownicą... wszystko wygląda ok. Czy według was są to objawy uwalenia modułu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety częste uszkodzenie , można próbować update softu ale raczej wymiana. Podjedz do nas to zrobimy diagnostykę z serwera ISID BMW i coś doradzimy ... Warszawa bimmerretrofit.pl

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się takie rzeczy zrobić zaocznie? na razie warszawa mi nie po drodze. Np wyslać pocztą uszkodzony moduł i zakodowanie nowego modułu odpowiednio do starego? raczej mało prawdopodobne ale warto spytać :D

może ktoś może polecić kogoś w białymstoku, kto się zajmuje takimi rzeczami? oczywiście oprócz Breczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej cieżko zdalnie... Może byśmy wybrali się do bialegostoku ale trzeba by jeszcze kogos innego chętnego do wsparcia znaleźć...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.