Skocz do zawartości

czy wskazanie komputera dot. spalania są poprawne ?


Exeqtor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wskazanie pokazuje wam wakuometr (czy jak to się zwie ;)), czyli wskaźnik pod obrotomierzem pokazujący chwilowe zużycie paliwa po zapaleniu silnika i w trakcie postoju np. na światłach.

Z tego co pamiętam , na postoju na niskich obrotach wcześniej pokazywało mi niskie zużycie chwilowe (chociaż mogę sie mylić) a teraz wskazówka "idzie" do końca pokazując zużycie max. Podobnie jest po włączeniu samochodu - wskazówka wychodzi poza skalę i tam zostaje.

Czy to poprawne wskazanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega BAX pisze jak stoisz to spalasz paliwo a kilometrów nie przybywa, więc może wyjść nawet 100l/100km (czysta teoria).

W e-46 i innych markach albo nie mierzy na postoju albo pokazuje 0 jak w e-46.

Słyszałem też (ale tylko słyszałem) że w seacie toledo pokazuje np. 2,4l lub inne śmieszne wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjasnienia :)

Wiem że podczas postoju nie mierzy spalania tylko ostatnio kasowałem inspekcję (osobiście po kilku próbach mi się udało) i bałem się czy czegoś nie uszkodziłem. A wydawało mi się wcześniej że podczas postoju wskazówka leżała na 0 a nie pokazywała nieskończoność - ale widocznie mi się przywidziało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak poprzednicy piszą, ta wskazówka pokazuje spalanie chwilowe na 100 km, także stojąc spalanie chwilowe jest nieskończenie duże, bo tak mozesz stac dzien wypalić 100 l i nie zrobić ani jednego metra, czyli liczac spalanie z proprcji dostaniesz dzilenie przez "0" .

Natomiast w nowszych modelch nazwijmy to czy też nawet w tooledo ponieżej pewnej prędkości np 5km/h spalanie automatycznie zmienia się ze spalania chwilowego na 100km na spalanie chwilowe ale na 1 godzine, dlatego na postoju w toledo pokazuje np 2.4 l/h

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.