Skocz do zawartości

Wycena szkody e39 2001r


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Wczoraj zastalem moje autko w takim stanie:

 

http://img300.imageshack.us/img300/6634/bmw1w.th.jpg

 

http://img442.imageshack.us/img442/5286/bmw6b.th.jpg

 

http://img442.imageshack.us/img442/2888/bmw6.th.jpg

 

Czy moze mi ktos powiedziec jaki bedzie koszt naprawy wg PZU - posiadam AC w PZU.

 

Zderzak podczas stluczki zostal przesuniety w strone klapy ( do srodka auta ) tak ze sie wgniótł w klape i zostal slad poniej.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wydaje mi sie ze sporo

ja za swoje e34 gdzie mam lekko uderzony blotnik i zderzak uszczerbiony i polamany, lekko przytarty lakier na blotniku, w sumie nic wiecej, z polisy sprawcy w pzu wyceniono szkode na 5500 zł :!: niestety tyle nie dostalem bo wartosc naprawy przekraczala 70% wartosci pojazdu

w Twoim przypadku nie przekroczy raczej wartosci, u mnie przekroczyla m.in dlatego ze mialem tez uszkodzony przod co obnizylo wartosc pojazdu w momencie wyceny

 

powodzenia pochwal sie jak poszlo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
powiem Wam ze dostalem 1800 zl - za to co widac na zdjeciach - no i tak moim zdaniem smieszne pieniadze.

 

to tyle co ja za podobne uszkodzenie w e34

 

Loki napisał(a):

5500 zł po dachu byś tyle nie dostał

no nie dostalbym i nie dostalem, bo przekroczylo by to 70% wartosci pojazdu, wycenili moja e34 na 2900 w zwiazku z uszkodzeniem przodu, wiec wartosc automatycznie spadla, dostalem 70% wartosci, wiec 1700zl. Ale nie kloc sie ze mna kolego, na tyle wycenilo mi pzu, moge naprawic auto gdzie chce, w serwisie rowniez i wlasnie po ich cenach wycenili mi na wczesniej wspomniane 5500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
powiem Wam ze dostalem 1800 zl - za to co widac na zdjeciach - no i tak moim zdaniem smieszne pieniadze.

 

a mi sie wydaje ze dostałeś kolego policzony dobrze na twoja stronę , to sa w koncu 2 elementy do pomalowania plus listewka zderzaka i wypchniecie wgniecenia , w tej sytuacji nie masz policzonej amortyzacji bo to sa usługi lakiernicze , jak wydaje ci sie mało to nie wiem z kąd jestes za malowanie 2 elementów 1800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie dostalbym i nie dostalem, bo przekroczylo by to 70% wartosci pojazdu, wycenili moja e34 na 2900 w zwiazku z uszkodzeniem przodu, wiec wartosc automatycznie spadla, dostalem 70% wartosci, wiec 1700zl. Ale nie kloc sie ze mna kolego, na tyle wycenilo mi pzu, moge naprawic auto gdzie chce, w serwisie rowniez i wlasnie po ich cenach wycenili mi na wczesniej wspomniane 5500zl

 

nie wiek kolego jak tobie to policzyli ze bys tyle dostał jesli masz e34 autko powyżej 10 lat automatycznie masz -50% za amortyzacje na cześci , plus jakis minus teraz nie pamietam jaki wysoki w marży sklepowej na cześci a wartośc cenników pzu jest nizsza niz w serwisie

 

wiec tak jak jeden z kolegów napisał ze po DACHU BYS TYLE NIE DOSTAŁ to miał racje

 

znam sie troszke nad wycena i wydaje mi sie ze to jest nie realne 5500 za tak małe uszczerbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiek kolego jak tobie to policzyli ze bys tyle dostał jesli masz e34 autko powyżej 10 lat automatycznie masz -50% za amortyzacje na cześci , plus jakis minus teraz nie pamietam jaki wysoki w marży sklepowej na cześci a wartośc cenników pzu jest nizsza niz w serwisie

 

wiec tak jak jeden z kolegów napisał ze po DACHU BYS TYLE NIE DOSTAŁ to miał racje

 

znam sie troszke nad wycena i wydaje mi sie ze to jest nie realne 5500 za tak małe uszczerbki

no widzisz kolego, nie bede sie z Toba ani z nikim innym klocil, bo to bez sensu, tez sie na tym nie znam i nie wiem na jakich zasadach jest to wycenione, tyle wiem co napisalem, moglbym zaproponowac ze przedstawie Ci pismo z pzu oraz screena przelewu, ale to chyba bez celu.

Pozatym jak myslisz, po co bym mial to wymyslic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nowy zderzak, listwa + blacharka + malowanie - spokojnie 5kzł da się za to wyciągnąć z TU :mrgreen:

na jakiej podstawie nowy zderzak-uzasadnij,bo kwota o ktorej piszesz,to mozesz tylko pomazyc sobie.

 

:lol: Bo tak zadecydował rzeczoznawca skierowany na miejsce przez TU. :mrgreen: Facet miał jaja i powiedział jak sprawy stoją. On wpisze nowy zderzak bo ma takie prawo ale ja musze sobie wywalczyć potrąconą amortyzację bo on musi ją naliczyć. Kosztorys z ASO + krótka wymiana zdań z Rzecznikiem Ubezpieczonych i było po sprawie. TU przyniosło kaske w ząbkach. :cool2:

 

Jedna uwaga, ja likwidowałem szkode z OC ale przy AC powinno być jeszcze łatwiej o ile nie ma jakiś złodziejskich zapisów w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego BaX, nie jest tak kolorowo jak piszesz. Nikt tu mu nie policzy zderzaka do wymiany. Wszystko zależy od umowy AC i jaką składke płaci. Teraz wfirmach ubezpieczeniowych nie jest ju z tak fajnie, przynajmniej w pzu. Nawet jak przyjade zrobic kosztorys i dasz mi w łape żeby to dobrze opisac to nic nie da bo szkode potem liczy zupełnie ktoś inny. A jak do wypłaty jest powyżej 10tys. to nasza placówka mósi wysłac papiery do centrali i oni tam wszystko analizują i wyceniają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega Bax ma jakies wieksze pojecie niz tylko poparte wlasnym tokiem myslenia :)

nie po to to pisalem zeby sie chwalic, na ile mi wycenilo pzu moja szkode, tylko po to zeby odpowiedziec koledze zakladajacemu ten temat.

dlaczego niby kolego pieczek maja nie zaplacic za nowy zderzak? skoro jest uszkodzony, to poszkodowany ma prawo wymienic na nowy i tak jak pisalem ma prawo to zrobic nawet w serwisie. Tak wiec stad taka wysoka kwota w moim przypadku... pozatym trzeba grzecznie podejsc do rozmowy z gosciem z pzu czy z innegu tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
widze ze kolega Bax ma jakies wieksze pojecie niz tylko poparte wlasnym tokiem myslenia :)

 

Poparte tym co przerobił na dwóch ubezpieczycielach, pare lat temu i w zaszłym roku. :D Opłaciło się bo musiało choć jak bym miał wybierać wolał bym nie mieć z nimi nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega Bax ma jakies wieksze pojecie niz tylko poparte wlasnym tokiem myslenia :)

nie po to to pisalem zeby sie chwalic, na ile mi wycenilo pzu moja szkode, tylko po to zeby odpowiedziec koledze zakladajacemu ten temat.

dlaczego niby kolego pieczek maja nie zaplacic za nowy zderzak? skoro jest uszkodzony, to poszkodowany ma prawo wymienic na nowy i tak jak pisalem ma prawo to zrobic nawet w serwisie. Tak wiec stad taka wysoka kwota w moim przypadku... pozatym trzeba grzecznie podejsc do rozmowy z gosciem z pzu czy z innegu tu

Oczywiście, ze ma prawo do wymiany na nowy zdeżak. Ogolnie najbardziej opłacalne dla klientów są delikatne uszkodzenia. Wtedy TU liczy Ci nowe części i dostajesz dobrą kase, ale jeden warunek, samochód musi byc troche warty. Widzisz kolego Loki, TU specjalnie policzyło Ci wartośc nowych częsci, do tego troche je zawyżyło i cena naprawy przekroczyła 70% wartosci Twojego e34 i przez to zapłacili Ci mniej. Możesz byc pewny, że ta kwota 5,5tys była naliczona specjalnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU specjalnie policzyło Ci wartośc nowych częsci, do tego troche je zawyżyło i cena naprawy przekroczyła 70% wartosci Twojego e34 i przez to zapłacili Ci mniej.

dokladnie tak kolego, sam sie zdziwilem, ze tak wyszlo, ale pozostalo sie cieszyc:) gosciu w pzu sam powiedzial ze powinienem byc zadowolony i zebym sie nie odwolywal.

Szkoda tylko ze mialem uszkodzenie wczesniejsze z przodu ktorego nie naprawilem przed wycena owego zderzaka tylnego, wtedy wartosc autka byla by wyzsza i 70% bylo by liczone od innej wartosci.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to koledzy teraz ja mam pytanie jak to robicie że ubezpieczalnie nie naliczaja wam AMORTYZACJI jak robicie to na kosztorys ( a nie na rachunki czy naprawe w ASO ), jak od takiej decyzji gdzie jest naliczona amortyzacja można sie odwołac ( bo wszystkie e39 mają naliczana amortyzację ) może kolego BaX podasz taki przykład odwołania chetnie bym z niego skorzystał :D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odwołanie piszesz standardowo, że się nie zgadzasz bo zgodnie z zapisem w ustawie przysługują ci części nowe oryginalne, można sobie zalatwić wycene analogiczną z tą zrobioną przez rzeczoznawce z TU ale zrobioną w ASO. Co byś nie napisał na 99% i tak go oleją chyba że faktycznie przedstawisz FV na zakup takich części w ASO wtedy nie będzie problemu. Jak dostaniesz z TU odmowe smarujesz pismo do Rzecznika Ubezpieczonych w formie skargi na TU z powodu bezprawnego naliczenia amortyzacji i zaniżenia kosztów naprawy. Dołączasz do tego wycene z ASO, kopie korespondencji z TU i krótkie opis czego się domagasz. Oni mają swoich prawników którze w Twoim imieniu wysmarują pismo do TU. U mnie tyle wystarczyło abym dostał tyle ile chciałem czyli 2x wiecej niż pierwotna wycena. :mrgreen: Trzeba się nastawić, że potrwa to koło 2-3 miesięcy w sumie ale chyba warto. Rzecznik kopie pisma wysłanego do TU prześle też Tobie więc będziesz wiedział co napisali, TU też odpowiadająć rzecznikowi prześle kopie Tobie. Pisma ślij poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołanie piszesz standardowo, że się nie zgadzasz bo zgodnie z zapisem w ustawie przysługują ci części nowe oryginalne, można sobie zalatwić wycene analogiczną z tą zrobioną przez rzeczoznawce z TU ale zrobioną w ASO. Co byś nie napisał na 99% i tak go oleją chyba że faktycznie przedstawisz FV na zakup takich części w ASO wtedy nie będzie problemu. Jak dostaniesz z TU odmowe smarujesz pismo do Rzecznika Ubezpieczonych w formie skargi na TU z powodu bezprawnego naliczenia amortyzacji i zaniżenia kosztów naprawy. Dołączasz do tego wycene z ASO, kopie korespondencji z TU i krótkie opis czego się domagasz. Oni mają swoich prawników którze w Twoim imieniu wysmarują pismo do TU. U mnie tyle wystarczyło abym dostał tyle ile chciałem czyli 2x wiecej niż pierwotna wycena. :mrgreen: Trzeba się nastawić, że potrwa to koło 2-3 miesięcy w sumie ale chyba warto. Rzecznik kopie pisma wysłanego do TU prześle też Tobie więc będziesz wiedział co napisali, TU też odpowiadająć rzecznikowi prześle kopie Tobie. Pisma ślij poleconym za potwierdzeniem odbioru.

 

szkode z OC czy AC miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.