Skocz do zawartości

Zakup BMW TDS a spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów.

 

Zamierzam nabyć BMW w dieslu i stąd mój post. Proszę doświadczonych użytkowników o informację i poradę na temat spalania tych aut i dynamiki silnika. Które z nich wybrać do jest najbardziej udanym połączeniem

Interesujące mnie modele kombi to E36 318 tds lub 325 tds oraz 525 TDS E34. Roczniki E36 94-96 a E34 93-94.

 

Jeżeli był już podobny wątek to przepraszam za powielenie tematu i proszę o linka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przede wszystkim magiczne :search: ;)

 

co do E34, to pomykam wlasnie 525TDS w Touringu z grudnia '93 i co moge powiedziec... Jestem mile zaskoczony spalaniem tego silnika. Na trasie nie bierze wiecej jak 9, czesto schodze do 8,3-8,5, przy predkosci przelotowej 120-140. W miescie troche gorzej, bo 10-11, ostrzej to nawet 13. Natomiast z dużą dwuosiową przyczepą plandeką splalił średnio 12litrow na przestrzeni 180km. Podkresle jeszcze, ze trzeba trafic na przyzwoity egzemplarz, bo przypominajac sobie przygody kolegi Reaven'a (tutaj pozdrowienia ;) ), to moje slowa się nie sprawdzają.

http://no2qnos.fm.interia.pl/breit1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 2,5 TDS (143KM) i silnik bardzo ekonomiczny oczywiście jak się nie gazuje i nie w korkach. W trasie z W-wy nad morze i z powrotem na pełnym baku ok. 70 litrów robię 1100 km bez tankowania ale przy prędkości ok. 100-110 km/h do 2,5 tys. obrotów. Po mieście pali dużo więcej (9,2-9,4 litra) bo dziennie stoję ok. 2 godziny w korkach. Przyspieszenie jak na swoją masę ma raczej dobre. Wiadomo nie jest to 540 benzyna jaką ma kolega ale coś za coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkresle jeszcze, ze trzeba trafic na przyzwoity egzemplarz, bo przypominajac sobie przygody kolegi Reaven'a (tutaj pozdrowienia ;) ), to moje slowa się nie sprawdzają.

 

Witam :D Pozdrowienia dla kolegi :wink: Powiem tylko ,ze jest roche lepiej. Wymienilem cieknace przelewy i lekko podregulowali mi pompe (mimo braku bledow). Teraz w miescie srednio 11.5 a przy deptaniu lekko 13 i wiecej. Tylko, ze to automat wiec bierze wiecej :mad2: Co do trasy to ostatnio zrobil mi suprisea :mrgreen: Ciagla S-ka w skrzyni i sandal na dystansie 1200km dal mi srednia 8,5 - 8,6l. Jest ok :D Jednak jak go popieszcze prawa noga to i 16 potrafi zniknac :D Co do dynamiki - dla mnie ok :D

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę że 525 TDS odpada bo ilości paliwaka pochłania znaczne, a przy moich dużych przebiegach nie koniecznie jako "przesyłka ekspresowa" pali znacznie za dużo

 

Jeszcze może jakiś właściciel 318 TDS kombi się znajdzie i rzuci słówko? :norty:

 

PS. Pozdrawiam i dziękuję za informacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę że 525 TDS odpada bo ilości paliwaka pochłania znaczne, a przy moich dużych przebiegach nie koniecznie jako "przesyłka ekspresowa" pali znacznie za dużo:norty:

 

Eeee, koledzy chyba rezerw tedesa nie wykorzystali :!:

 

Cóż lepszego (wygodniejszego) znajdziesz na długą trasę niż E34 :?:

 

Przy podróżnej szybkości 130 km/h nie powinien przekraczać 7,5 l/100 km, do 160 km/h najwyżej 10 l/100 km. Niektórzy tedeesowcy miewali wyniki poniżej 6 l/100 km. Przypuszczam, że przy płynnej, umiarkownie szybkiej jeździe szosowej (100-130 km/h) po naszych drogach bez problemów zmieści się w 7 l/100 km.

 

Swoją starą, (wyłącznie) benzynową 316i popalam nieco ponad 7 l/100 km, przy średnich szybkościach 75-80 km/h (w idealnych warunkach blisko 90 km/h), bez zanudzania silnika niskimi obrotami. Da się :!: A przecież średnie spalanie wg starej normy ECE dla 316i (E30) wynosi 8,5 l/100 km, a dla 525 tds (E34) - 7,0 l/100 km.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDS w warszawskim ruchu pali około 10L ropy. Po trasie tak jak pisali koledzy około 7L. Niestety mocy silnik ma na pograniczu. Więc po założeniu 18-ek 265 zaczął palić więcej (wcześniej 9L w mieście). Myśle, że po czipowaniu spalanie spadłoby spokojnie. Jeżeli szukasz oszczędnego auta z silnikiem dizla to niestety tylko TDi. Szkoda, że te silniki (TDi) są wkładane do tak kiepskich obudów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...jeżeli masz monstrualną bude-bmw e34 lub e39 to spalać też musi odpowiednio...

Jak coś to poszukaj jakiejś a4 w kombikau z 1,9tdi lub najlepiej coś wolnoso sącego 1,9. 1,9tdi też ładnie idzie, a 1,9d to kaszana :duh: ale mało pali :dance:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy na forum BMW polecacie Audi!!!!!!!!!! :nienie:

Ja ci proponuje iść na kompromis :D

Kup 325tds będzie palić mniej od E34 a i osiągi będzie miała trochę lepsze.

Zastanów się jeszcze może nad 525i i jakaś fajna instalacja gazowa :idea:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jednak zdecyduję się na 320 kombi 96-97 + LPG (sekwencja) lub 325. Bo pomimo czasami zdarzających się kłopotów z LPG myślę że będzie to rozwiązanie tańsze w ekspoloatacji.

A ile tego typu furociągi może wciągać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TDS'a 2,5l osobiście nie mam zastrzeżen poza tym ze głowice w tym aucie są strasznie kruche -wiec trzeba uważać zeby nie przegrzac tego silniczka bo koszty nowej głowicy też sa z kosmosu.

co do spalania pali mi w mieście delikatnie ponad 10l - jak bym jej nie wciskał na baku zrobie 600-650km. przyspieszenie w tej e-36 jest naprawde dobre .jestem mile zaskoczony tym autkiem. do 2 tysiecy to straszny muł ale po przejsciu na turbine strasznie latwo traci przyczepnosc.jezeli dba sie osilnik to samochod na długie lata!!!!!/

jednak dla milosnikow ekstremalnej jazdy - benzyna to zdecydowanie leprzy wybór............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie nabylem w niemczech E-34 525 TDS 95 r i na trasie z Essen do Warszawy ( 1100 km) spalanie wyszlo przecietnie 7 l. Dodam ze jazda nie byla ekonomiczna - na terenie Niemiec predkosc od 140-160. W polsce poza poznanska autostrada duzo wolniej ale tez doszlo godzinne stanie w korku.. Osiagi autka tez niezle, test na autostradzie dal prawie 220 km/h. Do 200 km/h auto rozpedza sie naprawde dosc szybko. Mimo ze diesel ale zauwazylem ze lubi wyzsze obroty bo do 2 tys obrotow jest mulasty.. No coz.. chyba trafil mi sie zadbany egzemplarz. Silnik chodzi jak zegarek.
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko LPG i to SEKWENCJA ZERO PROBLEMÓW zrobiłem w necałe trzy tygodnie 12tys i tak jak bym nie miał gazu prędkość max sie nie zmieniła 250bez problemów i w takim samym czasie spalanie do 130 11litrów przedział 160-220 16 litrów.
www.klinika-bmw.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tds po mieście wciąga między 11-13L/100km

na trasie między 8-10L/100km dodam że to automat a ja mam cieżką nogę. Opony 225/55 R15

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pisałem kiedyś że pali mi koło 10-12ltr. auto.

Okazało się że miałem do wymiany wtrsyk, czujnik i przewody.

Dzisiaj po wymianie wyszło mi takie spalanie-automat, felgi 18':

przy prędkości 70km/h--- 5,2ltr ropy.

przy wciskaniu się między autami---9ltr-prędkość raczej niska(100-160) ale ciągle gaz i hamulec.

 

Operacja wymainy wtrysku byla droga ale się opłaciło bo oprócz mniejszego spalania, wydaje mi się że przyspieszenie troszke jest lepsze lub przynajmniej praca silnika bardziej stabilna.

 

Dlaczego wymieniałem?-->Jak wróciłem teraz z trasy zaczeło się pojawiać paliwo pod autem i śmiedzieć ropą. Gdyby nie ten obiaw to chyba bym nie wiedział o tym :oops:

Przy wymainie wtrysków polecam wymienic wszystkie przewody bo u mnie były po przecierane już i też z nich leciało :duh:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Też racja. Ponoć TDS`y sie sypią a nie znajdziesz TDS`a w kombi z małym przebiegiem. Rozwiązanie z gazem będzie super alternatywą"

 

 

Witam,

Ja również zanosze sie na zakup Tds-a, moim autem dokładnie jakie bym chciał nabyć to e34 aftomacik touring.

Rogalotti czy to co powiedziałeś to znaczy że odradzasz całkowicie zakup tds-a :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.