Skocz do zawartości

Zablokowane drzwi, kontrola bezpieczników.


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podpinam się pod temat.

Właśnie zakupiłem BMW 5 E39 - 99r. Niestety nie otwierają się prawe drzwi z tyłu.

Po naciśnięciu pilota czy pociagnięciu klamiki od wewnątrz rygiel drzwi wyskakuje do góry, ale drzwi są dalej zamknięte.

Elektryka szyb działa bez problemu.

Jak się z tym uporać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podczepię się do tematu, żeby nie zakładać nowego, bo widać, problem podobny.

 

BMW 520i, e39, sedan.

 

Wczoraj żona chciała zamknąć przednie prawe drzwi. Był jakiś taki głuchy stukot przy zamykaniu. Zupełnie inny niż zawsze. Za pierwszym razem się nie zamknęły, za drugim chyba pociągnęła mocniej i drzwi się zamknęły. Przejechaliśmy kawałek i już nie mogła otworzyć drzwi. Ani z zewnątrz, ani od środka. Z pilota, zamka, przycisku do zamykania drzwi w środku, ten "dzyndzelek" podnosi się, ale drzwi nie można było otworzyć.

 

Zastanawiałem się jak to naprawić i ile to będzie mnie kosztowało, ale dziś rano problemu nie było. Otwiera się normalnie.

 

Czy ktoś wie czym to może być spowodowane, i jak temu na przyszłość zapobiec, albo poradzić sobie jeśli to się powtórzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

z tego co udało mi sie znależć na temat bezpieczników to za centralne ryglowanie odpowiada bezpiecznik nr 6 27 29 znajdujący sie w schowku po stronie pasażera.

Edytowane przez jack daniel's
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy miałem taki objaw, że wieczorem drzwi się normalnie ryglowały/domykały a rano przychodziłem, zamek odryglował, drzwi otworzyłem ale już nie mogłem ich zamknąć. Okazało się, że przymarza jakaś zapadka, która zatrzaskuje tą "podkówkę" w zamku na drzwiach. 5 minut ogrzania suszarką i wszystko wróciło do normy.

Może więc to tylko wina mrozów (zamarznięta wilgoć w zamku itp).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta :D

Drzwi tył lewy zablokowane na amen.

Nie reagują ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Centralka rusza "rygiel" góra dół. Sygnał dostaje (sprawdzone multimetrem).

Co to się podziało? Jak wyciągnąć zamek kiedy za h.j nie da się otworzyć drzwi? Może jest jakieś otwieranie awaryjne? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,to nie jest problem bezpieczników tylko zamka trzeba zdjąć boczek drzwi nawet jak są zatrzaśnięte boczek można ściągnąć odryglować ręcznie zamek wykręcić posprawdzać cięgna największy problem stanowi ten elektryczny rygiel, tam jest elektryczny silniczek i plastykowy ślimak który zamyka zamek i rygluje jeśli zamykamy drzwi przyciskiem ze środka przyciskiem (obok włącznika świateł awaryjnych) to silniczek przesuwa zapadkę zamka ale nie rygluje, jak zamykamy z pilota albo kluczykiem w drzwiach to dodatkowo zamek rygluje się. problem polega na prawidłowym ustawieniu tego ślimaka który porusza zapadkami w zamku ja spędziłem pół dnia i rozpracowałem działanie zamka jest to w sumie proste w działaniu każdy kto ma cierpliwość i żyłkę do majsterkowania poradzi sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.