Skocz do zawartości

318i Zatrzymywanie sie "czegos" przy wciskaniu sprzegla.


arnoldpl1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem z zonki BMW:

Na odpalonym silniku wciskam sprzeglo i slysze jak by cos sie rozlaczalo i zaczynalo zwalniac, w tym samym czasie chcac wsadzic 1 bieg czuje opor ( wciskajac na sile bieg wyhamowuje jakies kolo). Moge wcisnac sprzeglo zaczekac okolo 10 sekund jak uslysze ze to kolo stoi biegi wchodza jak w maslo.

Najwiekszy opor jest na 1 biegu a najmniejszy na 5.

Jak puszcze sprzeglo na luzie to slysze jak to cos znowu wprawia sie w ruch obrotowy, wciskm sprzeglo staje po okolo 10 sekundach.

Slychac rowniez jak na sile wsadze pierwszy bieg klikniecie w dyfie.

Oczywiscie obroty tego kola nie sa glosne siedzialem w aucie 2 godziny zanim dosluchalem sie wszystkiego.

 

Prosze o pomoc .

Z gory dziekuje

nie ten dzial.przenosze.MOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jezeli nie wysprzęgla całkowicie byl bym w stanie wsadzic biegi po 10 sekundach od wcisniecia sprzegla bez problemu??

 

Dziekuje za zainteresowanie.

 

Może się dziać tak, że po tych 10 sec to "coś" wyhamowuje samoczynnie i dlatego możesz włączyć bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wiec co to jest???

 

 

Spróbuj popatrzeć na ETK'ę może coś pomoże a jak nie to postaram się poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przy delikatnym ruszaniu do tylu to nie czuc jak szarpie ci samochod tak jakby przerywal a sa moze jakies odglosy miedzy silnikiem a skrzynia nie piszczy cos nie brzeczy bo jak cos takiego sie dzieje to kolo dwumasowe. lub moze ci docisk sie rozlecial. sprawdz wysprzeglik czy po wcisnieciu pedala sprzegla wysprzegla ci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam ten sam problem. To nie dwumas bo w 318 go poprostu nie ma. Sprzęgło wymieniłem, nadal jest to samo. Ostatnio z kolegami przepatrzyliśmy cały układ napedowy. sprzegło ok, skrzynia ok, wał ok. delikatne luzy są w dyfrze. najgorsze jest szarpanie przy ruszaniu do przodu. przymierzam się teraz do wrzucenia dyfru od innego samochodu. PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba masz jakiegos prototypa heheheheheheheh

 

w poniedzialek sciagam skrzynie mam goscia co ma 3 takie bmw ktore rozbiera na czescie wiec pojade zobaczyc w jakim sa stanie.Silniki ma na wierzchu wiec tylko odkrecenie dual mass-a i czek na 80 funciakow.Ma rowniez dyfy wiec doprowadze to auto do porzadku .

Dwumasy roznia sie srednica w zaleznosci od pojemnosci silnika u mnie pasuja od 1998 do 2001 do wersji silnika m43.

kwestia porownania czesci na realoem.com najlepie po vin.

 

Dziekuje za wskazowki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.