Skocz do zawartości

Zakup uzywanej 5-teczki!!!


jacusss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupic wreszcie moje wymarzone autko czyli sliczna 5.Interesuje mnie 520d miedzy 2006-2007!Prosze o jakies rady na co zwacac uwage?Mam zamiar jechcac po autko do niemiec prywtnie wiec nie chcialbym nabic sie w butelke i po czasie okazalo by sie ze bylo bite lub mialo by jakas inna nie ciekawa przeszlosc!

 

Z gory dziekuje i prosze o cenne rady!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej szukalem też wymażonej e60 z półroku ,osobiscie Ci radzę pojeździj w polsce jeszcze innym modelem konkretnie 530d ,tez chcialem 520 ,ale po jednej jeździe już nie ,dobrze ,że bierzesz po lifcie osobiscie radze sprawdzac vin i jechac na sprawdzenie do aso 500 zl to nie duzo. Ile chcesz wydac ? tak naprawde kazdy samochod trzeba sprawdzac :) Aaa i bierz automat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic wreszcie moje wymarzone autko czyli sliczna 5.Interesuje mnie 520d miedzy 2006-2007!Prosze o jakies rady na co zwacac uwage?Mam zamiar jechcac po autko do niemiec prywtnie wiec nie chcialbym nabic sie w butelke i po czasie okazalo by sie ze bylo bite lub mialo by jakas inna nie ciekawa przeszlosc!

 

Z gory dziekuje i prosze o cenne rady!Pozdrawiam

 

bez znajomego, który tam mieszka i jest w temacie to ciężko będzie Ci znaleść coś dobrego, no i podstawa język, właściwie to nie ciężko tylko jak trafić 6 w totka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej bubu05 dzieki za rade!!! :cool2: jezeli mi wiadomo to powyzej 2 litrow pojemnosci akcyza jest kosmiczna wiec nie wiem czy 530d bedzie sie oplacac sciagnac czy poszukac cos w kraju.mysle tak wydac miedzy 18 a 20 000e a mozesz mi cos powiedziec o automacie jak sie sprawdza jakos nie mam przekonania?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogloszen w PL czy D jest dosc duzo ale co do czego ciezko cos wybrac, swoją piątke szukalem wszedzie i nic ,dopiero kupilem z mobile.de :P, ogłoszenie pojawilo sie w poniedzielek o 18.00 godz. a ja z kolegą o 19.00 juz w drodze do Koln ( D), po przejechaniu 1200 km byłem o 9.00 wtorek na miejscu, bylem pierwszą osobą, ogładalem ,sprawdziałem i kupiłem auto , jestem bardzo zadowolony, auto serwisowane, pewne, bez przygód

 

pozdr

Edytowane przez ToyoPaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akcyza akcyzą ale mimo wszystko 2.0 litrowa jednostka jest moim zdaniem za słaba w poruwnaniu do masy auta. Wydaje mi się, że 200 hp to jest minimum, żeby zadowolić kierowcę e60-tki. Ja kupując swoją też długo szukałem ale zdecydowałem się na kupienie starszego egzemplarza ale z motorem 3 litrowy disla. Czemu disla, w sumie nie wiem. Jeżdzę ok 10-15KK rocznie więc było mi bez rużnicy. Taki sie trafił, odpowiadał mi stanem technicznym i bardzo bogatym wyposażeniem (między innumi panorama i HUD - to fajna sprawa).

To jest muj kolejny 3 litrowy diesel (poprzednio e39) i z żadnym z nich nie małem kłopotów. (w e39 częściej zagladałem do elektroniki- a to fotel nie grzeje a to guziczek nie łączy i takie tam). silnikowo bez najmniejszych zastrzeżeń a i do zawieszenia nie można mieć zastrzeżeń. Normalne sprawy, łączniki, gumy (polskie drogi tego nawet terenówka nie wytrzyma :duh: )

reasumujac napewno doradzałbym min. 2,5 w dieslu a najlepiej 3 literki i koniecznie w automacie (nie wyobrażam sobię juz jazdy manualem- poprostu poezja szczególnie w mieście). Teraz chcę sprzedać moje e61 i zakupić coś większego z serii 7 lub podoba mi się nowe x5. Ale szukam tylko od 3 litrów w diselku. Może ci być ciężko znaleźć cos do 20 KK euro na zachodzie. Prędzej chyba w polsce coś trafisz. Tylko trzeba się najeździć i poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 525d jest najmniej trafionym wyborem - wyższa akcyza/cena zakupu, droższa eksploatacja, a tylko 20KM więcej, 0,7s do setki mniej, i o 6 km/h wyższa prędkość maksymalna. Chyba że bardzo zależy Ci na 6 cylindrach. Ja mam przyjemność jeździć 520dT i w moim odczuciu silnik ten jest wystarczający nawet do nadwozia typu kombi, a przy tym bardzo oszczędnie obchodzi się z paliwem. Naturalnie 530d będzie lepszy pod każdym względem (oprócz kosztów eksploatacji), ale tak jak mówiłem...520d też daje radę i nie jest to samochód wolny.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz się napinac, to kup lepiej 520d. Auto niezłe - silnik daje radę (narzekają zapewne w większości Ci, którzy nigdy nim nie jeździli albo na co dzień jeżdżą naprawdę bardzo mocnymi maszynami. W podpisie widzę, że masz Paska B5, zapewne 1.9TDI 130PS. Kupując 520d 177km na pewno odczujesz przypływ mocy - poza tym właściwości jezdne e60 same w sobie dają dużo radości i dynamiki. Ja początkowo też miałem kupic 520d i na jeździe próbnej (znajomego 520d) stwierdziłem, że moc jest w sam raz (punktem odniesienia była Vectra GTS 2.2dti 125km). No ale tak wyszło że jednak kupiłem 530d (i bardzo się z tego cieszę, choc na pewno 520d jest też dobrym wyborem).
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akcyza akcyzą ale mimo wszystko 2.0 litrowa jednostka jest moim zdaniem za słaba w poruwnaniu do masy auta. Wydaje mi się, że 200 hp to jest minimum, żeby zadowolić kierowcę e60-tki. Ja kupując swoją też długo szukałem ale zdecydowałem się na kupienie starszego egzemplarza ale z motorem 3 litrowy disla. Czemu disla, w sumie nie wiem. Jeżdzę ok 10-15KK rocznie więc było mi bez rużnicy. Taki sie trafił, odpowiadał mi stanem technicznym i bardzo bogatym wyposażeniem (między innumi panorama i HUD - to fajna sprawa).

To jest muj kolejny 3 litrowy diesel (poprzednio e39) i z żadnym z nich nie małem kłopotów. (w e39 częściej zagladałem do elektroniki- a to fotel nie grzeje a to guziczek nie łączy i takie tam). silnikowo bez najmniejszych zastrzeżeń a i do zawieszenia nie można mieć zastrzeżeń. Normalne sprawy, łączniki, gumy (polskie drogi tego nawet terenówka nie wytrzyma :duh: )

reasumujac napewno doradzałbym min. 2,5 w dieslu a najlepiej 3 literki i koniecznie w automacie (nie wyobrażam sobię juz jazdy manualem- poprostu poezja szczególnie w mieście). Teraz chcę sprzedać moje e61 i zakupić coś większego z serii 7 lub podoba mi się nowe x5. Ale szukam tylko od 3 litrów w diselku. Może ci być ciężko znaleźć cos do 20 KK euro na zachodzie. Prędzej chyba w polsce coś trafisz. Tylko trzeba się najeździć i poszukac.

 

Zauważyłeś że word może poprawiać błędy ortograficzne??? sorry za off top ale uderza po gałkach

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie nie spieszy to znajdziesz, ja sobie wyczekalem i za lekko ponad 20k ojro+wpomniane 5,5tys akcyzy wyciagnalem 535D m-pakiet z mega wypasem ale szukalem kolo 3 miesiecy no i 2005, w 2.0 jakbym wsiadl to byloby ciezko bo jezdze jeszcze drugim, mocniejszym autem niz piatka 2.0, 530D nigdy nie jezdzilem ale spodziewam sie, ze chodzi niewiele gorzej niz 535D i sadze, ze jakbym trafil ladna to tez bym wzial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacuss ja teraz przytargalem troche drozsza fure niz za 20k ojro i przeszla mi akcyza za 5,5tys nastawialem sie na 7-8k, nie ma co akcyza sie sugerowac bo roznica 2.0 a 3.0 jest ogromniasta, inne auto

 

 

Tylko pytanie jak zrobiles ze zaplaciles tylko 5,5 tys zł akcyzy, chyba tylko nieliczni mają takie mozliwosci, faktura zanizona? ok ale co dalej jak celnik bierze cene z cennika eurotaxu, wiec wszsytko zalezy od celnika. Albo kolejna opcja to rzeczoznawca :P.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi to zalatwial koles, ktory sie tym zajmuje, nic za usluge nie wzial procz 20zl :D oczywiscie upowaznienie, tlumaczenia i inne drobne konieczne papierki tez trzeba zaplacic, troche sam byl zdziwiony bo ja nastawilem sie na kwote 7-8tys i on tez tak stawial a wyszlo ile wyszlo :D

zazwyczaj pod urzedami celnymi sa takie budy zajmujace sie papierami i z takiej uslugi skorzystalem, do urzedu celnego nawet nie wszedlem, najsmieszniejsze jest to, ze jak odchodzilem to z innej budy koles podlecial i mowi, ze na przyszlosc jakbym cos zwozil to mi to zrobi za 10zl i na tlumaczeniach tez zjechal z ceny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.